Takip Edin

Güncel

“Sağlık alanında daha iyi hizmetlerin verilebilmesi için tüm imkanlar seferber edilecek”

Başbakan Ersin Tatar, Sağlık Bakanı Ali Pilli ile birlikte Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi personeli ve hastalarını ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan, Başhekim Başyardımcısı Sonuç Büyük, Başhekim Yardımcıları Cenk Soydan ve Hasan Birtan’ın eşlik ettiği hastane ziyaretinde, Meclis Başkan Vekili Zorlu Töre ile bazı Sağlık Bakanlığı yetkilileri de hazır bulundu.

Başbakan Ersin Tatar ile Sağlık Bakanı Ali Pilli öncelikle Başhekim Adil Özyılkan’dan bilgi aldı ardından  çocuk servisinden başlayarak hasta ziyaretlerine bulundu.

TATAR

Başbakan Ersin Tatar basına yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı öncesinde sağlık çalışanları ve hastaları ziyaret ettiklerini belirterek, Lefkoşa Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerde vatandaşlara önemli hizmetler verildiğini kaydetti ve doktorlar ile çalışanlara teşekkür etti.

Yeni hükümet olarak sağlığa önem verdiklerini,  sağlığın alt yapısı ve sağlık alanında daha iyi hizmetlerin verilebilmesi için tüm imkanların seferber edileceğini vurgulayan Başbakan Tatar, hastalara acil şifalar diledi.

Hastanelerde bazı altyapı eksiklikleri olsa da, doktorların üstün başarısı ve sağlık çalışanlarının gayretleri ile KKTC’de hastalara önemli hizmetler verildiğini aktaran Başbakan Tatar, sadece vatandaşlara değil, başka ülkelerden ülkeye çalışamaya, okumaya gelen vatandaşlar ve ailelerine de sosyal devlet anlayışı içinde hizmet verildiğini söyledi.

Başbakan Ersin Tatar, tüm vatandaşların, doktorlar, sağlık çalışanları ve hastaların Ramazan Bayramı’nı kutladı.

PİLLİ

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yeni hükümetin sağlığa çok önem verdiğini vurgulayarak, bu dönemde sağlıkta büyük atılımların yapılacağını söyledi.

Sağlıktan gelen biri olarak yaşanan sorunlar ve sıkıntıları iyi bildiğini vurgulayan Bakan Pilli, sorunların ekip çalışmasıyla çözümlenebileceğini, topluma en iyi sağlık hizmetinin verilebilmesi için de çalışacağını kaydetti.

Merkezi hastane olan Lefkoşa Devlet Hastanesini rahatlatmanın ilk işleri olacağını, altyapı sorunlarının bir an önce giderilmesi için bayramdan sonra çalışmalara başlanacağına dikkat çeken Pilli, halka yakışır sağlık hizmeti verilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını  sözlerine ekledi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akar: Türkiye, garantör ülke olarak KKTC’nin de haklarını koruyacaktır

Pilli, tüm halkın, sağlık çalışanlarının ve hastaların Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, hastalara acil şifalar diledi.

Haber: Tuğçe Ülkü Aydın  Fotoğraf: Erol Uysal /TAK

Devamını oku

Güncel

DP Milletvekili Çağman “YDP Türkiyeli-Kıbrıslı ayrımını körükleyen bir parti”

DP Milletvekili Dr Koral Çağman BRT’de Birinci Boyut programına konuk oldu. Çağman dp ile ydp’nin ayni çatı altında çalışma kararını eleştirerek YDP ‘nin Kıbrıslı Türkiyeli ayırımını körükleyen bir parti olduğunu söyledi.
Çağman “YDP Türkiyeli-Kıbrıslı ayrımını körükleyen bir parti” “dp ile ydp’nin meclis çatısı altındaki çalışması bana uzak”
“YDP İLE GÖRÜŞ AYRILIĞI VE GÜVEN SORUNUM VAR” “DP ile YDP’nin Meclis çatısı altında birlikte çalışması bana göre uzak. Nedeni de görüş ayrılığı ve güven sorunu. Kıbrıs’ta iki kutup yaratmanın Kıbrıslılara hiçbir faydası yok. Kişisel görüşüm; maalesef YDP Türkiyeli- Kıbrıslı ayrımını körükleyen bir parti gibi görünüyor. O yüzden de pek desteklemiyorum”.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bakanlar Kurulu toplandı
Devamını oku

Güncel

“Tatar büyük ihtimalle aday olacak”

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Gardiyanoğlu, Tatar’ın büyük ihtimalle UBP’nin Cumhurbaşkanı adayı olacağını söyledi ve “Tatar’ın parti tabanının sesini dinleyeceğini açıklaması bile partiye büyük bir hareketlenme getirdi” dedi

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, UBP Genel Başkanı, Başbakan Tatar’ın büyük ihtimalle UBP’nin Cumhurbaşkanı adayı olacağını belirtti. 
Gardiyanoğlu, Tatar’ın parti tabanının sesini dinleyeceğini açıklamasının bile “partiye büyük bir hareketlenme getirdiğini” söyledi.
Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili yazılı açıklama yapan Gardiyanoğlu, Ulusal Birlik Partisinin çıkaracağı adayın kim olacağına sadece kendisinin karar vereceğini, UBP tabanının zorlama ile bir karara varmasının söz konusu olamayacağını kaydetti. 
Katıldığı televizyon programında açıklamalar yapan Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri, partinin geleneği, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın açıklamaları konularına değindi. 
Ulusal Birlik Partisinin geleneği, örf ve adetlerinin olduğunu belirten Gardiyanoğlu, geleneklerde Genel Başkanın aday olduğunu, bunu daha önce de söylediğini, Parti meclisi de kararını verene kadar da hiçbir zaman Genel Başkanın “ben adayım” açıklamasının olmayacağını, bugüne kadar olmadığını dile getirdi. 
“Son 20 gündür Genel Başkanın açıklamalarına baktığımızda parti tabanının sesini dinleyeceğini ifade etti” diyen Gardiyanoğlu, bu durumun partiye büyük bir hareketlenme getirdiğini söyledi ve “büyük bir ihtimalle aday sayın Ersin Tatar gözüküyor” ifadelerini kullandı. 
Gardiyanoğlu, Ulusal Birlik Partisinin koalisyonun bozulmasıyla ilgili bir korkusunun olmadığını söyleyerek, UBP’nin çıkaracağı adayın kararı sadece kendisinin vereceğini, UBP’nin telkin almayacağını, sadece istişare ettiğini belirtti. 
Gardiyanoğlu, “UBP  tabanı zorlama ile diz çökmez. Biz bu açıklamaları ciddiye almıyoruz. Sayın Özersay sizin programınızda konuştu, farklı lanse edildi. Hala ısıtılıp gündeme getiriliyor. UBP ile HP arası soğutulmaya çalışılıyor. Biz dışarıdan gelen sesle yürüyen değil, tabanımızın sesiyle yürüyen bir partiyiz” şeklinde konuştu. 
CUMHURBAŞKANI AKINCI’NIN AÇIKLAMALARI…
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklaması ve sonrasında yaşanan gerilim ile ilgili de değerlendirme yapan Gardiyanoğlu, “Akıncı’nın Barış Pınarı Harekatına yönelik açıklamasını üzüntüyle karşıladık, sonrasında hakaret yayınları vardı. Ama bu yayınlar, ilk yapılan açıklamanın haklı olduğunu göstermez. Bu davranışları kınıyoruz, mahkemelere inanıyorum. İkinci açıklamayı okuduk, her kelimesini 40 kere düşünmemiz gerekiyor. Hele müzakerelerin alevleneceği algısı ve seçime 6 ay kalması, tamamen seçime yönelik hareketlerdir” ifadelerini kullandı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bakanlar Kurulu toplandı

Devamını oku

Güncel

Hamitköy, kanalizasyona kavuşacak

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Hamitköy bölgesi ve civarını kapsayacak AB finansmanlı kanalizasyon projesinin ihale süreci için gerekli hazırlıkları tamamlıyor. 

Proje ihalesine çıkılması için talep edilen jeolojik incelemelerin yapımına ilişkin ihale sözleşmesi, LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile ihaleyi kazanan Geoteam Mühendislik Direktörü Turhan Öznesil tarafından imzalandı. 

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, imzalanan sözleşme ile Hamitköy’ün geleceğine yönelik altyapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini ve bu kapsamda AB finansmanı ile yapılacak çalışmaların başlatılması için belediyenin sorumluluklarını eksiksiz yerine getirdiğini söyledi. 

Harmancı, 2020 yılında ihaleye çıkılacak ve 2 Bin 100 bina ile 3 Bin 900 haneyi kapsayacak ihale için son hazırlık aşamasının jeolojik inceleme ile tamamlanacağını söyledi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  “Rüyalarınızı gerçekleştirin”
Devamını oku

Çok Okunanlar