Takip Edin

Güncel

Polis bülteni

Yaralama, kavga, ciddi darp, sarhoşluk, rahatsızlık (gelişme)      

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgiye göre, 23.06.2019 tarihli Basın Bülteninde, Gazimağusa’da bir diskonun avlusunda B.Y (E-23) bir taraf ve B.C.E. (E-25), A.M. (E-22) ve Ö.G. (E-25) diğer taraf olup aralarında çıkan tartışma sonucu kavga ettikleri, kavga sırasında B.Y. tasarrufunda bulunan cam parçasıyla A.M.’yi yüzünden yaraladığı ve B.Y., B.C.E. ve A.M.’nin tutuklandığı Ö.G.’nin (E-25) de arandığı bildirilmişti. Aranan şahıs Gazimağusa’da tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam eder.

Hırsızlık                                                                                                                                      22.06.2019 tarihinde, saat 07.00 sıralarında, Gazimağusa’da B.Ş. (K-38), ikametgahı’nda misafir olarak bulunan bir şahsın cüzdanı ve cüzdan içerisinde bulunan 800 euro,750 TL nakit parayı, kimlik kartını, sürüş ehliyetini, bir adet kredi kartını ve bir adet bir araca ait yedek anahtarı çalmıştır. Adı edilen tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam ede

Suçla operasyonel mücadele denetimleri           

23 – 24.06.2019 tarihleri, 08.00 – 04.00 saatleri arasında, suçla operasyonel mücadele çalışmaları kapsamında KKTC genelinde yapılan denetimler sonucu, KKTC’de izinsiz ikamet ettikleri tespit edilen, ikisi Lefkoşa’da, on biri Girne’de toplam 13 kişi tespit edilerek tutuklanmıştır.

Ayrıca Girne’de yapılan denetimlerde tasarruflarında tecavüz-i alet tespit edilen iki kişi, Lefkoşa’da ise bir kişinin KKTC’ye kanunsuz yollardan giriş yaptığı ve iki kişinin de gümrüksüz mal tasarrufunda bulunduğu tespit edilmiştir.

Para Ve Kambiyo Yasasına aykırı hareket            

23.06.2019 tarihinde, saat 21.30 sıralarında, Ercan Hava Limanı’nda L.F. (E-38), tasarrufunda 10,000 euro veya muadili döviz veya Türk lirasından fazla nakit para olan 18.400 ABD Doları ve 1.150 euro nakit parayı yetkili makamlara beyan etmeden KKTC’den çıkış yapmaya çalıştığı sırada tespit edilmiştir. Adı edilen hakkında yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2 ölümlü kazada sürücü taburcu oldu, mahkemeye çıkarıldı: İşte karar

Yangın

23.06.2019 tarihinde, saat 15.30 sıralarında, Gazimağusa’da Ahmet DOĞAN’a ait 6 dönümlük tarla içerisinde tespit edilemeyen bir sebepten dolayı yangın meydana gelmiştir. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu tarla içerisinde bulunan 15 zeytin ağacı, sulama hortumu, 1 adet akasya ağacı, 1 adet ilaçlama pompası yanarak hasar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

Güncel

Elçilik görevlisini dövdüler

Girne’de Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği’nde görevli Arif Bozkurt’u darp ettikleri gerekçesiyle tutuklanan Atilla Demiroğlu, Umut Yıldırım Uzuntur ve Mehmet Eren Başuçardün tutuklama talebi ile Girne’de mahkemeye çıkarıldı. 

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlıların dün gece saat 22.30 sıralarında , Girne’de Kordonboyu Caddesi üzerinde aralarında çıkan tartışma sonucu Mehmet Arif Bozkurt’un vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile gelişigüzel vurarak darp ettiklerini, yüzüne kafa atmak suretiyle burun ve sol elmacık kemiğinin kırılmasına sebep olduklarını söyledi. Bozkurt’un, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını, elmacık kemiği ve burnunda kırık tespit edildiğini kaydeden polis, ancak henüz rapor temin etmediklerini söyledi.

Polis, zanlılar aleyhinde soruşturmanın devam ettiğini, görgü tanıklarının ifadelerinin alınacağına ve kamera kayıtlarının inceleneceğine dikkati çekerek 3 gün tutukluluk talep etti. 

Yargıç Meltem Dündar zanlıların soruşturma kapsamında 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2 ölümlü kazada sürücü taburcu oldu, mahkemeye çıkarıldı: İşte karar
Devamını oku

Güncel

ABD’li bilim insanları bir ilke imza attı: Hava ile sudan votka üretildi

ABD’li Air Co şirketinin uzmanları, sadece hava ile su kullanarak votka üretim yöntemini geliştirdi.

Popüler Mekanik dergisinde çıkan habere göre, bilim insanları gerçekleştirdikleri araştırma sonucu elektriğin havadaki karbondioksiti alkol denilen etanol maddesine dönüştürebildiğini, katalitik reaksiyon sırasında oksijenkarbon ve hidrojen atomlarının birleşmesi sonucu alkol elde edildiğini ortaya koydu. Haberde  Air Co şirketinin eş kurucusu ve CEO’su Stafford Sheehan’ın “Üzerinde çalıştığımız  süreç bitkilerde fotosentez ile aynı prensiplere dayanıyor, ancak  biz bunu daha verimli bir şekilde yapıyoruz” ifadesine yer verildi.

Uzmanların sözlerine göre, tahılların fermente edilmesiyle yapılan geleneksel votkadan tamamen farklı olan bu votka üretim yöntemi atmosferdeki karbondioksiti emerek onun temizlenmesini sağlıyor. Şirketten yapılan açıklamada geliştirilen yöntem doğrultusunda kullanılan votka üretim makinesinin elektrik ve güneş enerjisiyle çalıştığına dikkat çekilerek bu yöntemle elde edilen ürünün çevre dostu olduğu vurgulanıyor.

Şu an itibariyle internet üzerinden satılmaya başlanan yenilikçi yöntemle üretilen bu votkanın bir şişe fiyatının 65 dolar olduğu kaydedilirken 2020 yılından itibaren şirketin ürününü offline pazara da sunmayı planladığı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıbrıs İçin AB'den Türkiye'ye Yaptırım Kararı
Devamını oku

Güncel

Bu uzatma prizlerini alanlar dikkat! Elektrik çarpıyor

KTMMOB Elektrik Mühendisleri Odası, piyasada yasa dışı yollarla satışa sunulmuş WAVELLION marka uzatma prizlerinin Alçak Gerilim Direktifi’ne uygun olmadığı için elektrik çarpması riski taşıdığını duyurdu.

Odadan yapılan açıklamada söz konusu uzatma prizini satın alan vatandaşların Elektrik Mühendisleri Odası’na iade yaptığı takdirde paralarını alabileceği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Belgeler Basına Sızdı
Devamını oku

Çok Okunanlar