Takip Edin

Güncel

Polis: Betül Uzun’un durumu ciddi; bacakları kesilebilir

KIBRIS gazetesinden Meyil AVCAN’ın haberine göre, Girne’de 140 promil alkol tesiri altındayken aşırı sürat ve dikkatsizliği sonucu yönetimindeki aracın direksiyon hakimiyetini kaybeden ve yaya olarak yürüyen 18 yaşındaki Berke Can Özbek,  24 yaşındaki Mesut Kaya ve 19 yaşındaki Betül Uzun’a çarpan zanlı Ahmet Çekenoğlu, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Zanlının, 2 ayı aşmayan süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verildi.

Mahkemede olguları aktaran polis, kazada her iki ayakta ve sağ kolda parçalı kırıklar tespit edilen Betül Uzun’un önce Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne, daha sonra da Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak Yoğun Bakım Servisi’nde müşahede altına alındığını aktardı.

Yakın Doğu Hastanesi’nde bacaklarından iki kez ameliyat geçiren Uzun’un, bacaklarının kesilme olasılığı olduğunu ve halen Yoğum Bakım Ünitesi’nde yattığını belirten polis, ailesinin Türkiye’den ambulans helikopter getirterek, kızlarının sevkini Türkiye’ye yapacaklarını dile getirdi.

Polis, kaza sonucu yaralanan yayalar Berke Can Özbek ve Mesut Kaya’nın Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ne kaldırılarak muhtelif yerlerinde kesiler olması nedeniyle cerrahi serviste müşahede altına alınmalarından bir gün sonra taburcu edildiklerini ifade etti.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız…. https://www.kibrisgazetesi.com/adli-haberler/betul-uzunun-durumu-ciddi-bacaklari-kesilebilir-h67818.html

Kaynak: KIBRIS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  "Seni parça parça keser öldürürüm”

Güncel

Elçilik görevlisini dövdüler

Girne’de Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği’nde görevli Arif Bozkurt’u darp ettikleri gerekçesiyle tutuklanan Atilla Demiroğlu, Umut Yıldırım Uzuntur ve Mehmet Eren Başuçardün tutuklama talebi ile Girne’de mahkemeye çıkarıldı. 

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlıların dün gece saat 22.30 sıralarında , Girne’de Kordonboyu Caddesi üzerinde aralarında çıkan tartışma sonucu Mehmet Arif Bozkurt’un vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile gelişigüzel vurarak darp ettiklerini, yüzüne kafa atmak suretiyle burun ve sol elmacık kemiğinin kırılmasına sebep olduklarını söyledi. Bozkurt’un, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını, elmacık kemiği ve burnunda kırık tespit edildiğini kaydeden polis, ancak henüz rapor temin etmediklerini söyledi.

Polis, zanlılar aleyhinde soruşturmanın devam ettiğini, görgü tanıklarının ifadelerinin alınacağına ve kamera kayıtlarının inceleneceğine dikkati çekerek 3 gün tutukluluk talep etti. 

Yargıç Meltem Dündar zanlıların soruşturma kapsamında 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Nöbetçi askerlere yakalandı
Devamını oku

Güncel

ABD’li bilim insanları bir ilke imza attı: Hava ile sudan votka üretildi

ABD’li Air Co şirketinin uzmanları, sadece hava ile su kullanarak votka üretim yöntemini geliştirdi.

Popüler Mekanik dergisinde çıkan habere göre, bilim insanları gerçekleştirdikleri araştırma sonucu elektriğin havadaki karbondioksiti alkol denilen etanol maddesine dönüştürebildiğini, katalitik reaksiyon sırasında oksijenkarbon ve hidrojen atomlarının birleşmesi sonucu alkol elde edildiğini ortaya koydu. Haberde  Air Co şirketinin eş kurucusu ve CEO’su Stafford Sheehan’ın “Üzerinde çalıştığımız  süreç bitkilerde fotosentez ile aynı prensiplere dayanıyor, ancak  biz bunu daha verimli bir şekilde yapıyoruz” ifadesine yer verildi.

Uzmanların sözlerine göre, tahılların fermente edilmesiyle yapılan geleneksel votkadan tamamen farklı olan bu votka üretim yöntemi atmosferdeki karbondioksiti emerek onun temizlenmesini sağlıyor. Şirketten yapılan açıklamada geliştirilen yöntem doğrultusunda kullanılan votka üretim makinesinin elektrik ve güneş enerjisiyle çalıştığına dikkat çekilerek bu yöntemle elde edilen ürünün çevre dostu olduğu vurgulanıyor.

Şu an itibariyle internet üzerinden satılmaya başlanan yenilikçi yöntemle üretilen bu votkanın bir şişe fiyatının 65 dolar olduğu kaydedilirken 2020 yılından itibaren şirketin ürününü offline pazara da sunmayı planladığı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıbrıs İçin AB'den Türkiye'ye Yaptırım Kararı
Devamını oku

Güncel

Bu uzatma prizlerini alanlar dikkat! Elektrik çarpıyor

KTMMOB Elektrik Mühendisleri Odası, piyasada yasa dışı yollarla satışa sunulmuş WAVELLION marka uzatma prizlerinin Alçak Gerilim Direktifi’ne uygun olmadığı için elektrik çarpması riski taşıdığını duyurdu.

Odadan yapılan açıklamada söz konusu uzatma prizini satın alan vatandaşların Elektrik Mühendisleri Odası’na iade yaptığı takdirde paralarını alabileceği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıbrıs İçin AB'den Türkiye'ye Yaptırım Kararı
Devamını oku

Çok Okunanlar