Takip Edin

Güncel

Mutluyaka – Mormenekşe yolunda kaza: 26 yaşındaki sürücü hayatını kaybetti

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgiye göre kaza, saat 00.30 raddelerinde, Mutluyaka – Mormenekşe anayolu üzerinde meydana geldi.

Mormenekşe’de sakin Önder Gülkan(E-26) yönetimindeki FE 096 plakalı salon araç ile seyrettiği sırada direksiyon hakimiyetini kaybedip yoldan çıkarak tarla kenarında bulunan kaya parçasına çarpıp iki takla attı.

Araç sürücü olay mahallinde yaşamını yitirdi.

Soruşturma devam etmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gazeteci Kemal Aşık ölümünün 30. Yıl dönümünde anıldı

Güncel

1 Milyon TL’lik büyük ikramiye talihlisine teslim edildi

 Piyangolar Birimi, 15 Kasım gecesi yapılan özel çekilişte 1 milyon TL’lik büyük ikramiyenin, biletin sahibi Ayşe Keçecioğlu tarafından teslim alındığı bildirdi.

Piyangolar Biriminden verilen bilgiye göre, ikramiye Başbakan Ersin Tatar ve Piyangolar Birimi Sorumlusu Osman Yıldızev tarafından teslim edildi. 

İkramiye teslim edildikten sonra konuşan Birim Sorumlusu Osman Yıldızev, kazananı tebrik ederek güzel günlerde kullanması temennisinde bulundu. 

Yıldızev, yılbaşı özel çekilişinde 1 Milyon 750 Bin TL’lik büyük ikramiye için biletlerin satışta olduğuna da vurgu yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Cezaevine 20 gardiyan alınacak
Devamını oku

Güncel

Vakfa bağışlarından dolayı Tatar’a altın madalya takdim edildi

Başbakan Ersin Tatar, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Genel Müdürü Sadık Piyade’yi kabul etti.

TSKGV Genel Müdürü Sadık Piyade konuşmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na Başbakanlığın yapmış olduğu bağıştan dolayı şükranlarını sundu.

Vakfın kuruluş amacını anlatan Piyade, Kıbrıslı kardeşlerinin verdikleri destekle gönül bağlarının kuvvetli bir parçası olduklarını söyledi.

“Yavru vatanımızdan Vakfımıza yapılan bu anlamlı bağışların 45 yıldır devam eden dayanışmanın bir simgesi olduğunu değerlendiriyoruz” ifadelerini kullanan Piyade, TSK projelerine harcanmak üzere her sene Savunma Sanayii Destekleme Fonu’na kaynak aktarıldığını ve böylece Silahlı Kuvvetlerinin gücünün artırılmasına katkı sağlandığını da kaydetti.

TATAR

Başbakan Ersin Tatar da, kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “bizim her zaman yüreğimiz sizinledir” dedi.

Barış Pınarı Harekâtına inancının tam olduğu yönünde açıklamaları olduğunu ve yüreğinin de kendileriyle olduğunu söyleyen Tatar, Türkiye’nin terör örgütlerine yönelik operasyonların başarılı geçmesinden dolayı da mutluluk duyduğunu belirtti.

Operasyondan sonra Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Amerika ve Rusya ile olan ilişkilerde ortaya çıkan güvenin görüldüğünü dile getiren Tatar, ekonomide yakalanan istikrar ve haliyle de halkın refahı ve mutluluğunun olduğunu kaydetti.

Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmalarındaki işbirliklerinin de devam ederek, hak kavgasındaki mücadelelerinde Türkiye’nin de kendilerini çok memnun ettiğini dile getiren Tatar, Rumların tek başlarına hareket ederek yapılan tüm önerileri reddetmesinden dolayı da Türkiye Cumhuriyeti’nin kendilerinin yanında olmasından mutluluk duyduklarını belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’nın verilen mücadeledeki desteklerinin kendilerini gururlandırdığını da kaydeden Tatar, Vakfın çalışmalarının devamında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından TSKGV Genel Müdürü Sadık Piyade, Başbakanlık tarafından Vakfa yapılan bağıştan dolayı Başbakan’a altın madalya takdim etti.

Haber: Hurşide Baybora – Fotoğraf: Süleyman Önal/TAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğu Akdeniz Enerji Sempozyumu sonuçları açıklandı

Devamını oku

Güncel

Polis bülteni

Kanunsuz uyuşturucu madde (sentetik cannabinoid) tasarrufu

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre,  13.11.2019 tarihinde, saat 20.30 sıralarında Erdemli’de E.T.’nin (E-26) ikametgahında polis tarafından yapılan aramada yaklaşık 1,5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde sentetik cannnabinoid türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigara bulunarak emare olarak alındı.

Bahse konu şahıs ile birlikte mesele ile ilgili bağlantısı olduğuna inanılan Y.A.Y. (E-22 ) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Gazimağusa’da ise dün saat 12.30 sıralarında,  H.G.(E-41)’ye ait işyerinde polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık 1.2  gram ağırlığında sentetik cannabinoid  türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ile birlikte mesele ile ilgili bağlantısı olduğuna inanılan İ.B. (E-24 ) tutuklandı.

Yürütülen ileri soruşturmada; mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan H.K(E-41)’nin Dörtyol’daki ikametgahında polis tarafından yapılan aramada yaklaşık 1 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup soruşturma devam etmektedir.        

Hırsızlık

16.11.2019 tarihinde, saat 19.30 sıralarında, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir giyim mağazasının elbise kabini içerisinde bayan bir şahıs tarafından unutulan cüzdan ve içerisindeki 900 TL nakit para ile kişisel belgelerin çalındığı tespit edilmiştir. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen soruşturmada meselede zanlı olarak görülen İ.M.K.(K-50) tutuklanmış olup soruşturma devam etmektedir. 

Çayönü’nde  13 Kasım’da  saat 09.15 sıralarında, Ahmet TEKER’e ait ikametgahtan 2 adet araç aküsü çalınmıştır. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen E.T. (E-26), tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Cezaevine 20 gardiyan alınacak
Devamını oku

Güncel

Çark Tersine Döndü

2019’un ilk 9 ayında güneye geçen Türklerin sayısı 970 bini, kuzeye geçen Rumların sayısı ise Bir milyon 776 bini aştı

Sınır kapılarının açıldığı 2003 yılından 2018’e kadar, 15 yıl süreyle kuzeye geçen Rumların sayısı, güneye giden Türklerin altında kalırken, son bir yılda bu durumun tersine döndüğü açıklandı.

   Rum Adalet bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; 2019’un ilk 9 ayında kuzeye geçen Rumların sayısında, bir önceki yıla oranla 3 kat artış oldu.

   Buna göre; 2018’in ilk 9 ayında güneyden kuzeye 658 bin 741 Rum geçiş yaparken, bu yılın aynı döneminde geçiş yapanların sayısı Bir milyon 776 bin 343’e ulaştı.

     Verilen bilgiye göre; 1 Ocak-30 Eylül 2018 döneminde Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye geçiş yapan Güney Kıbrıs plakalı araç sayısı 309 bin 374 iken; 2019 yılının aynı döneminde bu oran yüzde 66.7 oranında artarak, 928 bin 221’e çıktı.

Kuzeyden güneye gidişler de arttı

   Rum Adalet Bakanlığı, Kıbrıslı Türklerin, Güney Kıbrıs’a yönelik geçişlerinde de artış gözlemlendiğini açıkladı. Buna göre; 2019 yılının ilk dokuz ayında güneye geçen Kıbrıslı Türklerin sayısı 970 bin 510’a ulaştı. 2018 yılının aynı döneminde ise bu rakamın 791 bin 103 olduğu belirtildi.

  Açıklamaya göre 2018 yılında 308 bin 420 KKTC plakalı araç Güney Kıbrıs’a geçerken, 2019 yılında bu rakam yüzde 18.15 artarak 376 bin 835’e yükseldi. 

   Açıklamada; Beyarmudu, Strovilya, Akyar sınır kapıları ile İngiliz Üsleri tarafından kontrol edilen bölgelerden geçiş yapan kişilerin, bu rakamlara dahil olmadığı kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Cezaevine 20 gardiyan alınacak
Devamını oku

Güncel

Gazimağusa’da dolandırıcılık

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre,  10.11.2019 tarihinde, saat 18.30 sıralarında, Gazimağusa’da T.D. (E-27) bir iş yerinden tanesini 9 TL’ye almış olduğu orijinal olmayan 2 adet parfüm ve bir adet erkek kol saatini dolandırmak kastı ile orjinal olduğunu beyan edip başka bir şahsa tümünü toplam 400 TL’ye satmak suretiyle söz konusu şahsı dolandırdığı tespit edildi.

 Bahse konu şahıs tutuklanmış olup soruşturma devam etmektedir.           

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ABD Dışişleri Bakanı, Kıbrıs için iki toplumlu bir federasyon vurgusu yaptı
Devamını oku

Çok Okunanlar