Takip Edin

Video

KKTC Ehliyetleri Değişiyor

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı yeni KKTC sürüş ehliyetlerini sosyal medya hesabından paylaştı. Yapılan paylaşımda yeni ehliyetlerin uzun ömürlü, AB standartlarına uyumlu ve uluslararası geçerliliğe sahip olacağı belirtildi. Yeni sürüş ehliyetlerinin verilmeye başlaması ile online ehliyet başvurusu yapılabileceğini ve isteğe bağlı olarak ehliyetin talebe göre adrese teslim olacağı belirtildi.

Devamını oku

Genel

Öldüresiye Darp

Markette magandalık!

Aşırı alkol alan iki öğrenci, Lefkoşa’da bir markette terör estirdi; markette bulunan Ahmet Eray Gündoğmuş’u sebepsiz yere feci şekilde darp etti. Olayda yaralanan Gündoğmuş hastaneye kaldırıldı, vandallığı yapan İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik ise tutuklandı

Derhal sınır dışı edilsinler

Ülkeye öğrenci olarak bazı gençlerin artık ülkede huzuru kaçırdığına dikkat çeken vatandaşlar, saldırganların en ağır şekilde cezalandırılmasını ve ardından ülkeden sınır dışı edilmesini talep etti

Ülkede öğrenci olarak bulunan iki kişi, Lefkoşa’da bir markette dehşet saçtı, sebepsiz yere basın camiasının tanınmış ismi Diyalog TV yönetmeni Ahmet Eray Gündoğmuş’u feci şekilde darp etti.

Olayda yaralanan ve yüzünde dört kırık meydana gelen Gündoğmuş, kaldırıldığı Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde geçirdiği ameliyatın ardından müşahede altına alındı.

Medya camiasını ayağa kaldıran olay, Cuma günü saat 02.00 sıralarında meydana geldi.

ÖNCE SATAŞTILAR SONRA DARP ETTİLER

Aşırı alkol aldıktan sonra Yüzbaşı Tekin Yurdabak Caddesi üzerinde bulunan Beren Market’e giden 31 yaşındaki İsa Ayyıldız ve 32 yaşındaki Fethi Çelik, markette rastladıkları Ahmet Eray Gündoğmuş’a önce sataştı ardından da Gündoğmuş’u darp etmeye başladı.

Elleri ve ayaklarıyla defalarca Gündoğmuş’un yüzüne, sırtına ve başına vuran  zanlılar dakikalarca bu vandallıklarına devam etti.

YANGIN TÜPÜYLE VURACAKTI!

Yaralı halde marketin içine sığınan Gündoğmuş’u kovalayan iki saldırgandan biri, markette bulduğu yangın söndürme tüpünü alarak Gündoğmuş’un başına vurmak istedi ancak market çalışanının araya girmesiyle bu amacına ulaşamadı. Market çalışanın uzaklaştırdığı saldırganlar olay yerinden kaçarken, kanlar içerisinde kalan Gündoğmuş ise hastaneye kaldırıldı.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ TÜYLER ÜRPERTTİ

Adeta “eşkıyalık” olarak nitelendirilen iki zanlının gerçekleştirdiği korkunç saldırı, marketin güvenlik kameraları tarafından da an be an görüntülendi. İzleyenlerin tüylerini ürperten görüntülerde zanlılardan birinin Gündoğmuş’u boğazından tuttuğu, diğer zanlının da defalarca yumruk attığı görüldü.

Olayın ardından bir eve sığınan İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik adlı zanlılar ise, polisin başarılı operasyonu sonucu önceki gece tutuklandı.

BAHANELERİ ŞAŞIRTTI:“ALKOLÜN ETKİSİYLE OLDU”

Dün mahkemeye çıkarılan saldırganlara üçer gün tutukluluk verildi. Mahkemede söz alan zanlılar sadece “alkolün etkisiyle oldu” demekle yetindi.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Serkan Sakallı, olguları aktardı. Polis, 27 Eylül 2019 tarihinde saat 02.00 raddelerinde Lefkoşa’da Beren Market önünde zanlılar Fethi Çelik ve İsa Ayyıldız’ın ve Lefkoşa’da sakin Ahmet Eray Gündoğmuş’un yüzüne elleri ile yumruk vurmak suretiyle adı edileni ciddi şekilde darp edip sol elmacık kemiğinin kırılmasına sebebiyet vererek vahim zarara uğrattıklarını belirtti. 

Polis, zanlıların 27 Eylül 2019 tarihinde saat 23.00 raddelerinde Lefkoşa’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandıklarını söyledi.

Polis,  zanlılarla ilgili tahkikat henüz yeni başladığını, müştekinin Lefkoşa devlet hastanesinde cerrahi serviste müşahede altında tutulduğunu söyledi.

BİR KİŞİ DAHA ARANIYOR

Polis,  mesele ile ilgili olarak ilk nazarda alınacak ifadelerin yanında suç ortağı olduğu düşünülen bir kişinin arandığını belirterek, bu olgular ışığında zanlıların 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı verilen zanlılar, olaydan hemen önce tanıştıklarını ve alkolün etkisiyle olayın yaşandığını söyledi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Şevket Gazi, zanlıların soruşturma maksatlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

“DERHAL SINIR DIŞI EDİLSİNLER”

Öte yandan bu çirkin saldırı, sadece basın camiasının değil, kamu oyunun da büyük tepkisini çekti. Ülkeye öğrenci olarak bazı gençlerin ve yabancı nüfusun artık ülkede huzuru kaçırdığına dikkat çeken vatandaşlar, söz konusu saldırı gerçekleştiren zanlıların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik’in öğrencilik değil magandalık yaptığını dile getiren vatandaşlar söz konusu iki kişinin cezasını çektikten sonra derhal ülkeden sınır dışı edilmesini talep etti.

Devamını oku

Güncel

Ameliyatlar durabilir

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş) ve Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), 21 Ocak Pazartesi gününe kadar Gazimağusa Devlet Hastanesi ameliyathane bölümündeki personel eksiklikleri giderilmediği takdirde acil ameliyatlar dışında ameliyathane hizmetlerinin durdurulacağını açıkladı.
Tıp-İş ve Kamu-Sen yaptığı ortak açıklamada, Hastane Yönetim Kurulları’nın, Kamu Sağlık Çalışanları Yasası’nın (6/2009) 125. maddesi uyarınca oluşturulan ve devlet hastanelerindeki idari, tedavi ve sağlık hizmetleriyle ilgili gerekli kararları alan kurullar olduğunu anımsatarak, “Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de özerk/yerinden yönetim, sağlıkta verimliliğin artırılması ve eksikliklerin giderilip çözüme daha hızlı ulaşılması bakımından son derece önemlidir. Çalışanların karar alma mekanizmalarındaki aktif katılımı hizmet kalitesini doğrudan artıracaktır. Tepeden inme kararlar demokratik olmadıkları gibi aynı zamanda hizmetlerdeki uyumu da olumsuz etkilemektedir” ifadelerine yer verdi.
Sağlık Bakanlığı’nın, Gazimağusa Devlet Hastanesi Yönetim Kurulu kararlarını göz ardı ettiği ve bakanlıkta görevli bazı bürokratların hastanenin içişlerine direkt müdahale ettiği savunulan açıklamada, personel eksiklikleri nedeniyle zor şartlar altında hizmet verilen ameliyathanedeki sorunların çeşitli kereler bakanlığın gündemine getirildiği, ancak eksikliklerin bir türlü giderilmediği kaydedildi.
Açıklamada, son olarak, 7 Ocak’ta Sağlık Bakanı ile görüşüp Gazimağusa Devlet Hastanesi ameliyathanesindeki personel yetersizliğini ve başka bir bölümdeki personel fazlalığını dile getirerek, personelin efektif kullanılmasını talep ettikleri, ancak bakanlığın bu yönde hiçbir adım atmadığı ifade edildi.

Devamını oku

Dünya

Hanuka Bayramı’nda Yahudi Lobisiyle Buluşan Trump: Kudüs Kararımdan Gurur Duyuyorum

ABD Başkanı Donald Trump Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyıp, büyükelçiliğin Tel Aviv’den Kudüs’e taşınması talimatını verdikten bir gün sonra Beyaz Saray’daki Hanuka Bayramı kutlamasına katıldı. Trump, “İsrail halkının yanında olmaktan ve kalıcı bağımızı güçlendirmekten gururluyuz.” dedi.

TRUMP, İLK KEZ YÖNETTİ

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da Yahudi bayramı Hanuka nedeniyle yapılan özel etkinliği ilk kez yönetti.

KUDÜS KARARI ETKİNLİĞE DAMGA VURDU

Önceki gün Trump’ın aldığı Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı yaklaşık 300 davetlinin katıldığı etkinliğe de damga vurdu.
Trump etkinliğin açılış konuşmasında “Bir nedenden dolayı bu odada çok fazla mutlu insan olduğunu biliyorum. Kudüs…Bu (etkinlik) bilhassa tarihe geçecek.” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

Çok Okunanlar