Takip Edin

Türkiye

Kaymakcı: Umarım bir gün Kıbrıs meselesine çözüm bulabileceğiz

Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Kıbrıs sorununa bir gün çözüm bulunabileceği umudunu dile getirdi.

İsviçre’nin Ankara Büyükelçisi Dominique Paravicini, “İsviçre Milli Günü” kutlamaları çerçevesinde Büyükelçilikte resepsiyon verdi.

Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, resepsiyondaki konuşmasında, İsviçre’nin dünyadaki karmaşık sorunlara barış ve çözüm getirme çabalarını takdir ettiklerini söyledi.

İsviçre’nin Türkiye için barış, tarafsızlık ve çözüm ifade ettiğinin altını çizen Kaymakcı,Kıbrıs meselesine 2004’te Brüksel’de ve Lefkoşa’da bir çözüm bulunamadığında da İsviçre’de müzakere edildiğini anımsattı.

Kaymakcı, “Umarım bir gün Kıbrıs meselesine Ankara’da, Lefkoşa’da veya İsviçre’nin dağlarında bir çözüm bulabileceğiz.

İsviçre’nin dünyadaki karmaşık sorunlara barış ve çözüm getirme çabalarını takdir ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Devamını oku

Türkiye

“Rasulayn kontrol altına alındı”

Barış Pınarı Harekatı kapsamında devam eden başarılı operasyonlar neticesinde Fırat’ın doğusundaki Rasulayn meskun mahalinin kontrol altına alındığı bildirildi. 

TC Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Barış Pınarı Harekatı kapsamında devam eden başarılı operasyonlar sonucunda Fırat’ın doğusundaki Rasulayn meskun mahali kontrol altına alındı. 

Devamını oku

Türkiye

Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 415 oldu

TC Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen toplam PKK/PYD-YPG’li terörist sayısının 415 olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Fırat’ın doğusunda icra edilen Barış Pınarı Harekatı gece boyunca başarıyla sürdürüldü. Terör örgütü PKK/PYD-YPG mevzileri etkili şekilde karadan ve havadan vuruldu. Etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 415’e ulaştı.” ifadelerine yer verildi. 

Devamını oku

Türkiye

Barış Pınarı Harekatı’nda 3. gün: 342 terörist etkisi hale getirildi

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Tel Abyad ve Resulayn’daki terör örgütü YPG/PKK hedeflerine obüs atışları yapılıyor.

Harekatta etkisiz hale getirilen terörist sayısı 342’ye yükseldi.

Devamını oku

Çok Okunanlar