Takip Edin

Güncel

“Üçlü tarife oyundur”

Ulusal Birlik Partisi (UBP)  Genel Başkanı Ersin Tatar, “hükümetin, vatandaştan daha fazla para almak için elini vatandaşın cebine attığını, oyun oynadığını” söyledi.

Bu sabah Kanal T’de katıldığı programda soruları yanıtlayan Genel Başkan Tatar, bütçe açığının, devletin ve vatandaşın borçlarının her geçen gün büyüdüğünü, hükümetin de yaptığı zamlarla açıklarını, hatalarını kapatmaya çalıştığını söyledi.
Hükümetin 1 Nisan’da hayata geçireceği elektrikte üçlü tarifenin oyun olduğunu, zamların reklamla duyurulduğunu savunan Tatar,  “Hükümet, üçlü tarife arkasına gizlenerek okkalı zammı örtme çabası içinde. Örtmeye çalıştılar ama başaramadılar, insanlara ‘saat 10’dan sonra alışkanlıklarınızı değiştirin’ diyorlar. İşin bir başka boyutu da iş dünyası. İş dünyası yüzde 70’i temsil ediyor. Onları nasıl etkileyeceği net değil. Vatandaş ‘sabit tarifede kalmak istiyorum’ derse gidip söylemesi gerekiyor. Bu uygulama insanlardan fazla para tahsil etmek için bir oyundur” dedi.

 “Demokrat Parti Genel Başkanı ve Maliye Bakanı  Serdar Denktaş’ın ekonomik protokol konusunda topu sürekli Ankara’ya attığını“ ileri süren Tatar, şöyle devam etti:

“Mart ayında protokol imzalansaydı, nisan, mayıs aylarında aktarım olabilirdi, ancak nisan ayında da olmayacak. Nisan’dan sonra imza atılırsa akış yaza kalacak ve yaz tatili ile birlikte Meclis kapanacak. O zaman ne olacak? Vatandaş, devlet zarar görecek. Bu protokolün bu kadar gecikmesi tamamen kendilerinin hatasıdır. Türkiye’deki gelişmeleri de dikkate alarak, protokolün imzalanmasını sağlamak görevleriydi. “ 

 “Biz UBP olarak erken seçime hazırız” diyen Tatar, hükümetin artık halkın iradesini  temsil etmediğini, halkın bu hükümeti başarısız bulup istemediğinin her yerde duyulup görülebileceğini iddia etti.

“Erken seçim olursa UBP tek başına iktidar.  %40’ın üzerinde oy alacağız. Bu hükümet zorlama hükümeti. Al gülüm ver gülüm ile ülke yönetiyorlar. Hepsi farklı konuşuyor. Koltuklarda oturmak için bir birlerine taviz veriyorlar. Ciddiyetten tamamen uzaklar. Güven vermiyorlar. Biz halka hizmete de seçime de varız” diyen Tatar, “devletin tepesinde” nüfusla ilgili yanlış konuşmaların yapıldığını iddia etti.

Tatar, “Serdar Denktaş’ın 800 bin rakamını telaffuz ettiğini, Cumhurbaşkanının hükümete fazla vatandaşlık dağıtılıyor gerekçesiyle tepki gösterdiğini, BM kontrolünde sayımların yapıldığını, ülkede ölüm- doğum ve giriş- çıkışların bilindiğini, nüfusun bu durumda ortaya rahatlıkla çıkabileceğini” söyledi. 

Güncel

İntihar tehdidiyle dükkanlarını tuttu

Baf’ın merkezindeki bir oteli işleten “Omorfo”(Güzelyurt) kökenli Rum göçmen Yorgos Grigoriu’nun, otelin arka tarafından bulunan  Kıbrıs Türk malı iki dükkanının elinden geri alınmak istenmesi üzerine, otelin çatısına çıkarak aşağı atlama tehdidinde bulunduğu belirtildi.

Politis gazetesi, otel işletmecisinin, otelin eşyaları ve donanımlarının içinde yer aldığı deponun ve dükkanın boşaltılması durumunda kendisini aşağı atmakla tehdit etmesi üzerine polis ile otel işletmecisi arasında saatler süren istişarelerin yaşandığını yazdı.

Gazete, Kıbrıs Türk malı iki dükkanının otelin arkasında, ticari Makarios Sokak’ta bulunduğunu, Kıbrıs Türk Malları Vasiliğinin ise iki yıl önce, Baf Belediyesi’nin bu binalara ilgi göstermesi nedeniyle, ilgili sözleşmeyi yenilemediğini belirtti.

Baf Kaymakamlığı’nın ise otel işletmecisi Grigoriu’nun, bir önceki bittiğinden beri yeni kira sözleşmesini imzalamaya gitmediğini, Grigoriu’nun elinde bulunan Kıbrıs Türk binası arkasındaki açık alanın Baf Belediyesi’ne verildiğinden söz ettiğini belirten gazete, Grigoriu’nun, Baf Belediyesi’nin müdahalelerine ilişkin  hiyerarşik itirazda bulunduğunu ancak bunun reddedildiğini, ardından ise Baf Belediyesi’nin çalışmalarını engellemek için mahkemeye başvurduğunu yazdı.

Gazete mahkemenin, geçtiğimiz hafta, Grigoriu’nun aleyhine sonuçlandığını, bunun üzerine Baf ve Limasol’dan,  Kıbrıs Türk Malları İdaresi ekiplerinin, Kıbrıs Türk malı bu binalardan, otele ait eşyaları uzaklaştırmak istediğini belirtti.

Habere göre Grigoriu’nun yoğun tepkisi nedeniyle binaların geri alınması süreci bir kez daha iptal edildi.

Devamını oku

Güncel

Barış Gücü’nde bisikletle devriye dönemi

Kıbrıs’taki Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü (UNFICYP) polis departmanı üyeleri, Lefkoşa’daki ara bölgede, bisikletle devriye yapmaya başladı.

Bisikletli ilk devriyenin 17 Nisan’da yapıldığını ve konuyla ilgili açıklamanın UNFIYCP’in web sitesinde de yer aldığını yazan Alithia gazetesi, hedeflenen şeyler arasında UNPOL yetkililerine daha fazla esneklik sağlanması, aynı zamanda ara bölgeye daha fazla erişebilmeleri ve daha geniş alanlarda devriye yapabilmeleri olduğunu ekledi.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.