Takip Edin

Güncel

“Üçlü tarife oyundur”

Ulusal Birlik Partisi (UBP)  Genel Başkanı Ersin Tatar, “hükümetin, vatandaştan daha fazla para almak için elini vatandaşın cebine attığını, oyun oynadığını” söyledi.

Bu sabah Kanal T’de katıldığı programda soruları yanıtlayan Genel Başkan Tatar, bütçe açığının, devletin ve vatandaşın borçlarının her geçen gün büyüdüğünü, hükümetin de yaptığı zamlarla açıklarını, hatalarını kapatmaya çalıştığını söyledi.
Hükümetin 1 Nisan’da hayata geçireceği elektrikte üçlü tarifenin oyun olduğunu, zamların reklamla duyurulduğunu savunan Tatar,  “Hükümet, üçlü tarife arkasına gizlenerek okkalı zammı örtme çabası içinde. Örtmeye çalıştılar ama başaramadılar, insanlara ‘saat 10’dan sonra alışkanlıklarınızı değiştirin’ diyorlar. İşin bir başka boyutu da iş dünyası. İş dünyası yüzde 70’i temsil ediyor. Onları nasıl etkileyeceği net değil. Vatandaş ‘sabit tarifede kalmak istiyorum’ derse gidip söylemesi gerekiyor. Bu uygulama insanlardan fazla para tahsil etmek için bir oyundur” dedi.

 “Demokrat Parti Genel Başkanı ve Maliye Bakanı  Serdar Denktaş’ın ekonomik protokol konusunda topu sürekli Ankara’ya attığını“ ileri süren Tatar, şöyle devam etti:

“Mart ayında protokol imzalansaydı, nisan, mayıs aylarında aktarım olabilirdi, ancak nisan ayında da olmayacak. Nisan’dan sonra imza atılırsa akış yaza kalacak ve yaz tatili ile birlikte Meclis kapanacak. O zaman ne olacak? Vatandaş, devlet zarar görecek. Bu protokolün bu kadar gecikmesi tamamen kendilerinin hatasıdır. Türkiye’deki gelişmeleri de dikkate alarak, protokolün imzalanmasını sağlamak görevleriydi. “ 

 “Biz UBP olarak erken seçime hazırız” diyen Tatar, hükümetin artık halkın iradesini  temsil etmediğini, halkın bu hükümeti başarısız bulup istemediğinin her yerde duyulup görülebileceğini iddia etti.

“Erken seçim olursa UBP tek başına iktidar.  %40’ın üzerinde oy alacağız. Bu hükümet zorlama hükümeti. Al gülüm ver gülüm ile ülke yönetiyorlar. Hepsi farklı konuşuyor. Koltuklarda oturmak için bir birlerine taviz veriyorlar. Ciddiyetten tamamen uzaklar. Güven vermiyorlar. Biz halka hizmete de seçime de varız” diyen Tatar, “devletin tepesinde” nüfusla ilgili yanlış konuşmaların yapıldığını iddia etti.

Tatar, “Serdar Denktaş’ın 800 bin rakamını telaffuz ettiğini, Cumhurbaşkanının hükümete fazla vatandaşlık dağıtılıyor gerekçesiyle tepki gösterdiğini, BM kontrolünde sayımların yapıldığını, ülkede ölüm- doğum ve giriş- çıkışların bilindiğini, nüfusun bu durumda ortaya rahatlıkla çıkabileceğini” söyledi. 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye olmalısınız Giriş

Yorum Yaz

Güncel

Harekatın komandoları onurlandırıldı

1974 Barış Harekatı’nda adaya gelen Bolu Komando Tugayı 1. Komando Taburu’ndan 18 askere Milli Mücadele Madalyası takdim edildi

Başbakan Ersin Tatar, 1974 Barış Harekatı’nda adaya gelen Bolu Komando Tugayı 1. Komando Taburu’ndan 18 askere Milli Mücadele Madalyası takdim etti.

Başbakanlık Şeref Salonu’ndaki madalya töreninde, emekli komandolara Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan eşlik etti.

ERUÇ: “BÜYÜK ONUR”

Birinci Komando Taburunun 1974 Barış Harekatındaki Komutanı Tümgeneral Cemal Eruç, kabulde yaptığı konuşmada, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı gibi onurlu bir etkinlikte kendilerine de yer verilmesinden büyük onur duyduklarını ifade etti.

TATAR: “KUTSAL HAREKATLA BAĞIMSIZLIK, ÖZGÜRLÜK, MUTLULUK GETİRİLDİ”

Başbakan Ersin Tatar ise kendilerini ağırlamaktan şeref duyduğunu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 1974’te gerçekleştirdiği kutsal harekâtla Kıbrıs Türkü’ne bağımsızlık, özgürlük ve mutluluk getirdiğini söyledi.

Barış Harekatı sayesinde Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz’de bir devlet sahibi olduğunu kaydeden Tatar, Kıbrıs Türk halkına yönelik haksız ambargolara rağmen Türkiye’nin de desteğiyle KKTC’nin kökleşmeye devam ettiğini ifade etti.

Başbakan Tatar, Türkiye ile KKTC ilişkilerinin güçlenmesinin önemini vurgulayarak, emekli komandoların çok anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdiğini söyledi.

Devamını oku

Güncel

Atakan, Girne Batı Çevre Yolu için kolları sıvadı

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, bugün öğle saatlerinde Alsancak’a giderek yetkililer ve bölge sakinleriyle, yakında inşası başlayacak olan Girne Batı Çevre Yolu ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı sırasında Girne Çevre Yolu’nun bittiği noktadan Lapta’ya kadar olan projenin çizimleri paylaşılırken, özellikle esnafın çalışmalar sırasında mağdur olmayacağı ifade edildi.

Toplantıda ayrıca güzergah boyunca otobüs durağı cepleri ve yeşil alanlar barındıracak proje konusunda katılımcılarla görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantıya Alsancak’ta Belediye Başkanı Fırat Ataser, bölge esnafı ve vatandaşlar katılırken, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Ramadan Beysun, Karayolları Dairesi Müdürü Serhan Kazmacı ve Halkın Partisi Girne Milletvekili Jale Refik Rogers da toplantıda hazır bulunanlar arasındaydı.

Devamını oku

Güncel

Türk Yıldızları KKTC’de

Başbakan Ersin Tatar, 20 Temmuz etkinliklerine katılmak üzere adada bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan ilk kadın filo komutanı TSK Türk Yıldızları Akrobasi Timi Filo Komutanı Pilot Binbaşı Esra Özatay ve Türk Yıldızları Akrobasi Timi pilotlarını kabul etti.
Kıbrıs Türkü’nün Türk Yıldızlarını, Türk filolarını ezelden beridir takdirle takip ettiğine işaret eden Tatar, ekibi adada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
8 Ağustos’ta Cengiz Topel’in kabri başında tekrar anılacağını söyleyen Tatar, bu yılki etkinlikte, 1960’lı yıllarda Cengiz Topel’le birlikte Kıbrıs semalarında uçan ve Kıbrıs Türkü’nün güvenliği için her türlü riski alan pilotların isimlerinin de anıt başında bir kütüğe kazınacağını söyledi.
Kıbrıs Türk halkının, hava savunmasında her zaman ve her koşulda yardıma gelen Türk pilotlarını takdirle andığını dile getiren Tatar, Kıbrıs’ın Türkiye’den sadece 40 deniz mili uzak olduğuna işaret ederek, filoların dakikalar içinde adaya gelinebilmesinin güvenlik açısından önemine değindi.
Öte yandan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da, 20 Temmuz etkinliklerine katılmak üzere adada bulunan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan ilk kadın filo komutanı olan, TSK Türk Yıldızları Akrobasi Timi Filo Komutanı Pilot Binbaşı Esra Özatay ve Türk Yıldızları Akrobasi Timi pilotlarını kabul etti.

Devamını oku

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Gazetda Haber Sitesi