Takip Edin

Güncel

“Türkleri Avrupa vatandaşı mı yapacaksınız?”

Rum Başpiskoposu Hrisostomos, iki devletli çözümün ölümcül tehlike olduğunu söyleyerek, “Kıbrıs Türk devletine milyonlarca Türkün akın etmesini kim engelleyecek? Bunları Avrupa vatandaşı yaparak, devleti ele geçirmesini kim engelleyecek” dedi

Rum Kilisesi Başpiskoposu II.Hrisostomos, her yıl olduğu gibi bu yıl da yayımladığı Noel mesajında Kıbrıs sorunundan söz etti.

Güney’de yayımlanan Alithia gazetesine göre Başpiskopos II.Hrisostomos, Noel dolayısıyla geleneksel olarak yayımladığı mesajda, “ırkçı, bölücü iki kesimli iki toplumlu federal çözüm” isteğinden kurtulmanın, kendilerini, konfederasyon veya iki devlete dayalı çözüm gibi daha kötü çözümlere itmemesi gerektiğini ifade etti. 

II.Hrisostomos, müzakerelerin, herhangi bir başarı perspektifi olmaksızın yapılsa bile, bunun, daha kötü durumlardan kurtarma şemsiyesini teşkil ettiği şeklindeki imajın baştan başa yanlış olduğunu savundu.

II.Hrisostomos, her fedakarlıkla, müzakerelerin yeniden başlamasının talep edilmemesi ayrıca “Türkiye’nin çalıştığı yöntemin, ileriye götürdüğü planı, bu kadar kolay unutmamaları” gerektiğini ifade etti. 

“Türkiye’nin suçuyla müzakerelerin kesildiğini” iddia eden II.Hrisostomos, bunun, kendilerini bugüne kadar olan süreçlerinin değerini saptamaya itmesi ve sorunu, “işgal ve istila” sorunu olarak doğru boyutlara yeniden yerleştirmekle, gelecek için doğru karar almaya götürmesi gerektiğini belirtti. 

II.Hrisostomos, bugüne kadar bir çok tavizde bulunduklarını ancak diğer

taraftan aynı karşılığı bulamadıklarını savundu ve herhangi bir tavizin, Türkiye’nin nihai hedefi için engelleyici bariyeri teşkil etmeyeceğinin de anlaşılması gerektiğini iddia etti. 

II.Hrisostomos, şiddet ve haksızlığın sonucu olan çözümün zamana dayanıklı olmasının da mümkün olmadığını söyledi.

II.Hrisostomos, gerek konfederasyon gerekse iki devlete dayalı çözümün ölümcül tehlikelere gebe olduğunu iddia ederek “Kıbrıs Türk devletine milyonlarca Türkün akın etmesini kim engelleyecek? Daha sonra bunlara vatandaşlık vererek ve Avrupa vatandaşı yaparak, Kıbrıs Rum devletine geçmesini ve devleti ele geçirmesini kim engelleyecek” sorularını da sordu.
II.Hrisostomos konfederasyonun da ölümcül tehlikeye gebe olduğunu savundu. 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Sapıklığın böylesi: Komşusunun iç çamaşırlarını çaldı!

Mağusa’da Mehmet Kurum adlı kişi, Mağusa’da komşusuna ait evin avlusuna izinsiz girerek çamaşır telindeki 3 adet bayan külotunu çaldı.

Çaldığı külotların birini kendi üzerine giyen diğer ikisini de üzerinde taşıyan Mehmet Kurum, ardından komşusunun kapısına cinsel içerikli 2 adet aşk mektubu bıraktı.

Bugün çıkarıldığı mahkemede kendisini savunan Kurum “Kötü niyetim yoktu. Aşkımın kurbanı oldum” dedi.

Öte yandan Mehmet Kurum, 24 Kasım 2017 tarihinde “Cinsel saldırı” ve “Alıkoyma” suçlarından cezaevinden tahliye edilmişti.

Zanlı Kurum, 2015 yılı Şubat ayı içerisinde Kumyalı’da 5 yaşındaki yeğenine de cinsel istismarda bulunmuştu.

 Kurum, kendisine ait evde 5 yaşındaki küçük kıza pişik kremi sürme bahanesiyle kızın iç çamaşırını çıkarıp cinsel istismarda bulunmuş ve Şubat 2016 yılında Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak “16 yaşından küçük çocuğun cinsel dokunulmazlığını ihlal amacıyla alıkoyma” suçundan 3 yıl, “Cinsel saldırı” suçundan ise 2 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

Devamını oku

Güncel

Cumhur İttifakı genişledi

Türkiye’de 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı‘nın kapsamı 51 ile genişledi.

AK Parti 44 ilde, MHP 7 ilde MHP aday gösterdi. Aday listelerinin teslim edildiği son günde MHP 16 ilde, AK Parti 3 ilde adaylarını çekme kararı aldı.

27 BÜYÜKŞEHİRDE AK PARTİ 

Son değişikliklerle birlikte Cumhur İttifakı’nda işbirliği yapılan il sayısı 51’e yükseldi. 27 büyükşehirde AK Parti adayı, 3 büyükşehirde MHP adayı yarışacak. 

MHP’NİN ADAY ÇEKTİĞİ İLLER

MHP, Bolu, ÇanakkaleGiresun, Yalova, Bilecik, Edirne,  Artvin, Burdur ve Sinop‘ta belediye başkanı adaylarını çekti. 

AK PARTİ HANGİ İLLERDE ADAYLARINI ÇEKTİ?

AK Parti de KarsKırklareli ve Iğdır‘da adayları çekme kararı aldı. Bu illerde MHP adayları yarışacak.

KAYYUM ATANAN YERLERDE AK PARTİ ADAYLARI YARIŞACAK

HakkariSiirtŞırnakAğrıBitlis, Muş ve Ardahan gibi kayyum atanmış belediyelerde de AK Parti adayları yarışacak. MHP bu illerdeki adaylarını çekti.

30 BÜYÜKŞEHİRDE İŞBİRLİĞİ YAPILMIŞTI

AK Parti ile MHP, Cumhur İttifakı kapsamında 30 büyükşehirde iş birliğine gitmişti. Adana, Mersin ve Manisa büyükşehir belediyelerinde aday çıkaran MHP, 27 büyükşehirde ise AK Parti’nin adaylarını destekleme kararı almıştı.
AK Parti ve MHP ittifak kapsamında olmayan illerde kendi adaylarını çıkardı. Her iki parti de il adaylarını belirlerken, AK Parti, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’den, MHP de aynı şekilde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’den jest yaparak aday çıkarmadı.
Bu kapsamda MHP, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Rize’de AK Parti’nin adayını destekleyecek.
AK Parti ise, Adana, Manisa, Mersin ile Osmaniye’de MHP’nin adayına destek verecek.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.