Takip Edin

Güncel

“Turizmde yangın var”

Ana Muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP)Genel Başkanı Ersin Tatar, turizmde bir yangın söz konusu olduğunu ve turizmcilerin feryat ettiklerini söyleyerek, hükümete eleştirilerde bulundu.
“Turizm fonu ne oldu kaynaklar nereye gitti?” diye soran Tatar, acentelerin Turizm Teşvik Yasası kapsamında alacakları 100 milyonu alamadıklarını ve turist sayısında önemli düşüşler olduğunu ileri sürdü.
UBP Genel Başkanı Tatar, katıldığı TV programında güncel konulara ilişkin soruları yanıtlayarak, hükümete eleştirilerde bulundu.
Tatar, uçak fiyatlarının çok yüksek olduğunu belirterek, “Acenteler, otelciler, restoran sahipleri hükümete ‘gel, işletmelerimizin anahtarlarını verelim’ diye feryat ediyor ama muhatap yok. Sorunlara çözüm arayacak bir hükümet yok. Böyle bir şey olamaz” dedi
“ÖZEL SEKTÖRÜ ÖLDÜRECEKLER”
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin iyi yönetilmediğini ileri süren Tatar, mevcut durumun devam etmesi durumunda özel sektörün öleceğini savundu.
Tatar, Merkez Bankası’ndan sonra özel bankalardan da borçlanılacağını iddia ederek, özel bankaların da parasını devlete vermesi nedeniyle vatandaşa verdiği parayı geri isteyeceğini ve sonrasında da kaos ortamının doğacağını kaydetti.
“POTOKOL 5 YILLIK OLMALI”
Ersin Tatar, Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü’nün imzalanmamasında dolayı meydana gelen sıkıntılara da değindi.
Tatar, protokolün imzalanmamasından dolayı para akışının sağlanmadığını, bunun ötesinde ihalelerin yapılamadığını ve ekonominin zincirleme etkilendiğini kaydetti.
Hükümetin 1 yıllık protokol istemesine rağmen Türkiye’nin 3 sene olması konusunda ısrarcı olabileceğini belirten Tatar, protokollerin 5 yıl olması gerektiğini belirti.
Tatar, “Protokoller 5 yıl olmalı. Böyle olursa 7 milyar TL kaynak gelecektir ve bu parayla çok şeyler yapılır. Güven veren unsurlar olur ve ekonomi güçlendirir” dedi.
UBP SEÇİME HAZIR
Ersin Tatar, Halkın Partisi’yle koalisyonla ilgili bir soru üzerine, hükümetin bozulmadan resmi görüşmelerin olmasının etik olmadığını ifade ederek, “Ortak dostlarımız var, konuşmalar kulağıma geliyor. Hükümet bozulursa gündeme gelir ama böyle durum olursa parti meclisinden onay lazım. Onay alınırsa yetki verirlerse görüşülüp tekrar meclise götürmek lazım” dedi.
Tatar, Ulusal Birlik Partisi’nin seçime hazır olduğunu da vurgulayarak, yapılan anketlerde tek başına iktidarın yakalandığının altını çizdi.
“GÖRÜŞMELER BAŞLAMAYACAK”
Kıbrıs meselesine de değinen Tatar sözlerini şöyle tamamladı:
“Görüşmeler böyle giderse başlamayacak. Rum, bizim istediğimi temel şeylere evet demeden kendisi için önemli gördüğü her şeyi almak peşindedir. Bazılarını Sayın Akıncı’dan aldı, şimdi gerisini de almak istiyor, bunun için taktiksel işler yapıyor. Buna izin verilmemelidir.
Alternatif çözümler masaya gelmelidir. Bu bize göre AB çatısı altında iki devlet olmalıdır. Burası Avrupa Birliğine yakın. Türkiye’nin hedefi de AB’dir. Bizim AB’ye müdahil olmamız Türkiye’ye yardımcı unsur olabilir. Kendi devletimize sahip çıkmak lazım. Ortaklık macera demek,ayrı devlet noktasında ısrar etmemiz lazım. İki ayrı devlet olarak barış devam eder. Kosova örneği var. Kosova’da ortaklık olmadığı için ayrı gitti ve tanınma geldi. Biz de halk olarak irademizi ortaya koyarsak adım atarız ve Türkiye’nin garantörlüğü olmazsa olmazımızdır.”
(TUĞ/FEZ)Previous ArticleNext Article

 Print13Edit Article

«NİSAN 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Arşiv

Kategoriler

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye olmalısınız Giriş

Yorum Yaz

Güncel

Harekatın komandoları onurlandırıldı

1974 Barış Harekatı’nda adaya gelen Bolu Komando Tugayı 1. Komando Taburu’ndan 18 askere Milli Mücadele Madalyası takdim edildi

Başbakan Ersin Tatar, 1974 Barış Harekatı’nda adaya gelen Bolu Komando Tugayı 1. Komando Taburu’ndan 18 askere Milli Mücadele Madalyası takdim etti.

Başbakanlık Şeref Salonu’ndaki madalya töreninde, emekli komandolara Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan eşlik etti.

ERUÇ: “BÜYÜK ONUR”

Birinci Komando Taburunun 1974 Barış Harekatındaki Komutanı Tümgeneral Cemal Eruç, kabulde yaptığı konuşmada, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı gibi onurlu bir etkinlikte kendilerine de yer verilmesinden büyük onur duyduklarını ifade etti.

TATAR: “KUTSAL HAREKATLA BAĞIMSIZLIK, ÖZGÜRLÜK, MUTLULUK GETİRİLDİ”

Başbakan Ersin Tatar ise kendilerini ağırlamaktan şeref duyduğunu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 1974’te gerçekleştirdiği kutsal harekâtla Kıbrıs Türkü’ne bağımsızlık, özgürlük ve mutluluk getirdiğini söyledi.

Barış Harekatı sayesinde Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz’de bir devlet sahibi olduğunu kaydeden Tatar, Kıbrıs Türk halkına yönelik haksız ambargolara rağmen Türkiye’nin de desteğiyle KKTC’nin kökleşmeye devam ettiğini ifade etti.

Başbakan Tatar, Türkiye ile KKTC ilişkilerinin güçlenmesinin önemini vurgulayarak, emekli komandoların çok anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdiğini söyledi.

Devamını oku

Güncel

Atakan, Girne Batı Çevre Yolu için kolları sıvadı

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, bugün öğle saatlerinde Alsancak’a giderek yetkililer ve bölge sakinleriyle, yakında inşası başlayacak olan Girne Batı Çevre Yolu ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı sırasında Girne Çevre Yolu’nun bittiği noktadan Lapta’ya kadar olan projenin çizimleri paylaşılırken, özellikle esnafın çalışmalar sırasında mağdur olmayacağı ifade edildi.

Toplantıda ayrıca güzergah boyunca otobüs durağı cepleri ve yeşil alanlar barındıracak proje konusunda katılımcılarla görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantıya Alsancak’ta Belediye Başkanı Fırat Ataser, bölge esnafı ve vatandaşlar katılırken, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Ramadan Beysun, Karayolları Dairesi Müdürü Serhan Kazmacı ve Halkın Partisi Girne Milletvekili Jale Refik Rogers da toplantıda hazır bulunanlar arasındaydı.

Devamını oku

Güncel

Türk Yıldızları KKTC’de

Başbakan Ersin Tatar, 20 Temmuz etkinliklerine katılmak üzere adada bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan ilk kadın filo komutanı TSK Türk Yıldızları Akrobasi Timi Filo Komutanı Pilot Binbaşı Esra Özatay ve Türk Yıldızları Akrobasi Timi pilotlarını kabul etti.
Kıbrıs Türkü’nün Türk Yıldızlarını, Türk filolarını ezelden beridir takdirle takip ettiğine işaret eden Tatar, ekibi adada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
8 Ağustos’ta Cengiz Topel’in kabri başında tekrar anılacağını söyleyen Tatar, bu yılki etkinlikte, 1960’lı yıllarda Cengiz Topel’le birlikte Kıbrıs semalarında uçan ve Kıbrıs Türkü’nün güvenliği için her türlü riski alan pilotların isimlerinin de anıt başında bir kütüğe kazınacağını söyledi.
Kıbrıs Türk halkının, hava savunmasında her zaman ve her koşulda yardıma gelen Türk pilotlarını takdirle andığını dile getiren Tatar, Kıbrıs’ın Türkiye’den sadece 40 deniz mili uzak olduğuna işaret ederek, filoların dakikalar içinde adaya gelinebilmesinin güvenlik açısından önemine değindi.
Öte yandan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da, 20 Temmuz etkinliklerine katılmak üzere adada bulunan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan ilk kadın filo komutanı olan, TSK Türk Yıldızları Akrobasi Timi Filo Komutanı Pilot Binbaşı Esra Özatay ve Türk Yıldızları Akrobasi Timi pilotlarını kabul etti.

Devamını oku

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Gazetda Haber Sitesi