Takip Edin

Güncel

Töre, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yılı ile Azerbaycan’ın kuruluşunun 100. Yılını kutladı

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı ile Azerbaycan Devleti’nin kuruluşunun 100. yılı nedeniyle KKTC’de de etkinlikler düzenlendi.

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre Mağusa’da Rauf R. Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’nde yer alan etkinliklerde konuşan Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Türk milletinin üzüntülerinin de sevinçlerinin de bir olduğunu söyleyerek, “Gaspıralı İsmail’in ifade ettiği dilde-fikirde işte birlik ülküsünün mutlaka gerçekleştirilmesi gerektiğini” belirtti.

“Milli kimlik, ulusal varoluş, kutsal vatan kavramlarını daima canlı tutmak ve bizden sonraki nesillere değerlerimizi taşımak hepimizin görevidir” diyen Töre, Dağlık Karabağ ve Azerbaycan topraklarının yüzde 20’sinin Ermeni işgali altında olduğunu, bu işgale karşı BM’nin ve AB’nin sessiz kaldığını söyledi.

Töre, “Türkiye’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Azerbaycan’ın kurucusu Mehmet Emin Resulzade’ye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucusu Rauf R. Denktaş’a Türk’üm diyen herkesin sahip çıkması şarttır” dedi.

Türk milletinin kahramanları olmasa İstiklal’in de kazanılmayacağını kaydeden Töre, Türkiye, Azerbaycan ve tüm Türk milletine selam ve sevgilerini iletti

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Önce darp edildi, sonra boğularak öldürüldü!

Haspolat-Taşkent Anayolu üzerinde bulunan TMT Anı ormanı toprak yol girişinde bu sabah saat 06:45 sıralarında 25 -30 yaşlarındaki erkek cesedi bulundu.

Yabancı uyruklu ve siyahi olduğu tespit edilen ceset üzerinde yapılan ilk incelemede darp izine rastlandı.

Yapılan otopside ise, kimliği henüz belirlenemeyen erkek şahsın ciddi şekilde darp edildikten sonra boğazının sıkılarak solunum yollarının kapanması sonucu öldüğü öğrenildi.

Devamını oku

Güncel

Çocuklardan ‘kardeşlik’ mesajı

21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’nin açılışı dün Cumhuriyet Meclisi’nde gerçekleştirildi.

Törende, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit açılış konuşması yaptı.

Daha sonra Uluçay ile Özyiğit çocuklarla birlikte “Bütün Çocuklar Kardeştir” sloganıyla sevgi balonlarını gökyüzüne bıraktı ve güvencin uçurdu.

Hava muhalefeti nedeniyle sadece 23 Nisan İlkokulu ekibinin gösterisi kısa süreli yapılırken diğer ekiplerin gösterileri yapılamadı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.