Takip Edin

Güncel

“Toplumsal refahın daha adil dağılımı için tüm gücümüzle çalışacağız”

 Demokrat Parti (DP), 2019’da KKTC’de daha fazla eşitliğin, özgürlüğün, adaletin, insan haklarının ve demokrasinin hakim kılınması için mücadelesini sürdürürken, ülkedeki toplumsal refahın daha adil dağılımı için de tüm gücüyle çalışacağını bildirdi.

DP yeni yıl mesajı yayımladı. Büyük umutlarla ve heyecanla girilen 2018 yılının birçok üzücü olayla anımsanacağı belirtilen mesajda, kaybedilen genç hayatlar, yaşanan doğal afetler ve döviz eksenli ekonomik krizin 2018 yılının özellikle son günleriyle ilgili hafızalara kazınan üzücü olguları olduğu kaydedildi.

2018 yılının KKTC için kolay bir yıl olmadığını belirtilen mesajda, Ekonomik İşbirliği Protokolü’nün yürürlüğe girememesi nedeniyle hayatın hemen her alanında çeşitli zorluklarla mücadele etmekle geçildiği ifade edildi.

DP, ancak her şeye rağmen geçen bir yıl boyunca hemen hiçbir dış yardım almadan KKTC maliyesinin kendi ayakları üzerinde durmayı başardığını ve ileriye yönelik umut verdiğini belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Halkımızın mutluluğu ve huzuru, ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde duran güçlü bir KKTC;  Anavatan Türkiye ile karşılıklı saygı çerçevesinde sürdürülecek olan güçlü ve yakın ilişkilerle sağlanabilir.  2018’de bu yönde atılan adımların olması bizlere en azından umut vermektedir.

KKTC’de daha fazla eşitliğin, özgürlüğün, adaletin, insan haklarının ve demokrasinin hakim kılınması için çalışan Demokrat Parti, 2019 yılında bu mücadelesini sürdürürken, ülkemizdeki toplumsal refahın daha adil dağılımı için de tüm gücüyle çalışacaktır.

2019 yılının gerek bölgemizde gerekse tüm dünyada barışın hakim olacağı; tüm vatandaşlarımızın daha huzurlu ve daha mutlu yaşayacağı bir yıl olmasını dileriz.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Önce darp edildi, sonra boğularak öldürüldü!

Haspolat-Taşkent Anayolu üzerinde bulunan TMT Anı ormanı toprak yol girişinde bu sabah saat 06:45 sıralarında 25 -30 yaşlarındaki erkek cesedi bulundu.

Yabancı uyruklu ve siyahi olduğu tespit edilen ceset üzerinde yapılan ilk incelemede darp izine rastlandı.

Yapılan otopside ise, kimliği henüz belirlenemeyen erkek şahsın ciddi şekilde darp edildikten sonra boğazının sıkılarak solunum yollarının kapanması sonucu öldüğü öğrenildi.

Devamını oku

Güncel

Çocuklardan ‘kardeşlik’ mesajı

21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’nin açılışı dün Cumhuriyet Meclisi’nde gerçekleştirildi.

Törende, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit açılış konuşması yaptı.

Daha sonra Uluçay ile Özyiğit çocuklarla birlikte “Bütün Çocuklar Kardeştir” sloganıyla sevgi balonlarını gökyüzüne bıraktı ve güvencin uçurdu.

Hava muhalefeti nedeniyle sadece 23 Nisan İlkokulu ekibinin gösterisi kısa süreli yapılırken diğer ekiplerin gösterileri yapılamadı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.