Takip Edin

Güncel

Tatar: Vatana, devlete, özgülüğe sahip çıkmak görevimizdir

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, UBP ilçe merkezlerine ziyaretleri çerçevesinde UBP Güzelyurt İlçe Merkezi’ni ziyaret etti.

UBP Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette konuşan Ersin Tatar Güzelyurt bölgesinin tarım ve üniversitesi ile ön plana çıkmaya başladığını dile getirerek, iktidara gelmeler, halinde bölgenin turizm açısından da gelişmesini sağlayacaklarını belirtti.

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, 21-25 Aralık “Mücadele ve Şehitler Haftası” dolayısıyla şehitleri rahmet, gazileri minnetle de andı ve vatana, devlete, özgürlüğe sahip çıkmayı görev bildiklerini kaydetti.

 “HALK UBP’NİN İKTİDARDA OLMASINI İSTİYOR”

Mevcut hükümetin her alanda başarısız olduğunu söyleyen Tatar, UBP’nin hükümette olmamasından dolayı hizmetlerin, kazanımların ve projelerin duracağını anlayan halkın şu anda bir seçim olsa UBP’yi tek başına iktidara getireceğini kaydetti.

“Şu anki dörtlü zorlama hükümet ülkeye umutsuzluk getirmiştir. Halkın geçim sıkıntısı, hayat pahalılığı, Türkiye ile sıkıntılı ilişkiler halkımızı moral bozukluğuna sürüklemiştir” ifadelerini kullanan Tatar, UBP’nin bir umut olarak ortada durduğunu, hükümetin ömrünün çok uzun olmadığının artık belli olduğunu söyleyerek; “UBP’nin çok yakında iktidar olacağını görüyoruz, bunu halkta istiyor” dedi.

“SU PROJESİ TAMAMLANMALIDIR”

Tatar, su projesinin tamamlanmasının önemine de dikkati çekerek şunları kaydetti:

“ Su projesi milyar dolarlık projedir. Sayın Eroğlu hükümeti döneminde gittik görüştük projemizi sunduk Sayın Erdoğan ve Veysel Eroğlu onayladı. 2009’da temelleri atılan projenin sonunda su Kıbrıs’a gelmiştir. Bu su Kuzey Kıbrıs’a ekonomik ve sosyal anlamda çok büyük değer katmıştır. Bu proje bizim sayemizde gerçekleşti. Türkiye’nin buraya sağladığı katkılar çok büyüktür. Şu andaki hükümet bu projeyi tamamlayamadığı için ise hala daha suyun bir kısmı denize akmaktadır. Projenin tamamlanması ile tarıma gerekli su sağlanabilecektir. Bu da yine inşallah yine bize nasip olacaktır.”

“İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜM”

Rum tarafının dönüşümlü başkanlığı ve Türkiye’nin etkin ve fiili garantisini istemediğini dile getiren Tatar, böyle bir çözümün olmasının zor olduğunu kaydetti.

UBP olarak Türkiye ile beraber federal temelde bir anlaşmanın mümkün olmadığını dile getiren Tatar, “Alternatif fikirlerin ortaya atılmasını ve geliştirilme gerektiğini söylüyoruz. Bize göre atık Kıbrıs’ta iki devlet temelinde bir anlaşmaya varmalıyız. Artık bir anlaşma olacaksa iki devlet temelinde olacaktır. UBP artık bunu daha yüksek sele seslendirecektir” ifadelerini kullandı.

“NETENYAHU YAPTIKLARINNDA VE SÖYLEDİKLERİNDEN HİCAP DUYMALIDIR”

İsrail Başbakanı’nın Türkiye’nin Kıbrıs’ta işgalci olduğunu söylemesinin gerçeklerle bağdaşmadığını ifade eden Tatar sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye Kıbrıs’ta meşru olarak bulunuyor. Türkiye 1960 Garanti ve İttifak Antlaşması uyarınca buradadır ve burada olmaya devam edecektir. Bizim koruyucumuzdur. Garantör ülkedir. İsrail, Filistin topraklarını hiç hakkı yokken işgal etmiştir. Netenyahu yaptıklarından ve söylediklerinden hicap duymalıdır”

PİLLİ

UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Ali Pilli de yaptığı konuşmada, Genel Başkan Ersin Tatar’ı ilçelerinde görmekten duydukları memnuniyeti ifade etti.

Pilli, UBP’nin yeni iktidar döneminde bölgenin gelişmesine ivme kazandırılacağına olan inancının tam olduğunu kaydetti.

Güncel

“Turizmciler turist duasına çıkacak”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Hasan Taçoy, “Koalisyon görüşmesi” diye bir şeyin olmadığını belirterek, “Hükümet orada dururken görüşmeyi asla kabul etmeyiz. Böyle bir görüşme olacaksa yetkili kurullardan yetki almalıyız. Arada simsar varsa beni bağlamaz. Benimle alakası yoktur” dedi.

UBP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Hasan Taçoy, katıldığı bir televizyon programında “hükümetin icraatlarını ve ülke ekonomisini” değerlendirdi.

Hasan Taçoy, “Hükümet Mehter takımı gibi 2 ileri 1 geri” ifadelerini kullanarak, hükümetin başarısının yüzde 20 olduğunu, bunu da yapılan anketlerin söylediğini savundu.

Taçoy, hükümetin “Müşavirlik Yasasını”Meclis’ten geçirdiğini ancak o zamandan bugüne görevden almaların olmasına rağmen görevden alınanlara yeni görevler verilmediğini, müşavirliğin devam ettiğini ifade etti.

Hasan Taçoy, “Hükümetin yaptığı hiçbir şeyin devamı yok, arkası gelmiyor” görüşünü ifade ederek, Yeşilırmak’ta yaşanan doğal afeti örnek verdi. Doğal afetin ödenmediğini belirten Taçoy, hükümetin bütçedeki mali sıkışıklığı, ülkedeki ekonomik sıkışıklığa çevirdiğini ileri sürdü.

 “TURİZMCİLER TURİST DUASINA ÇIKACAK”

Ülke turizmini de değerlendiren Taçoy, Otelciler Birliği ile yaptığı toplantıyı referans göstererek, turizmde yüzde 30 düşüş olduğunu, 2020 planının yapılmadığını, turizmcilerin sıkıntısının devam ettiğini söyledi.

Uçak bilet fiyatlarına dikkat çeken Taçoy, “2 bin TL’ye gidiş- geliş bileti olursa ülkeye kim gelecek” diye sordu. Taçoy, “İsmimizin yurt dışında konuşulmadığını” savunarak, “Bilet pahalı, personel giderleri yüksek, elektrik yüksek, Turizmcinin harcadığı ancak alamadığı teşvikler var, turizmci kendi reklamını yapıyor ve bilet satmaya çalışıyor, ülkeyi de tanıtıyor, böyle giderse turizmciler turist duasına çıkacaklar” ifadelerini kullandı.

“PROTOKOL 1 YIL OLSUN İSTİYORLAR”

Hasan Taçoy, Mali Protokol ile ilgili konuya da değinerek, protokolün imzalanmamasının sebebinin; hükümetin 1 yıllık protokol yapmak istemesi olduğunu savundu.

“Mali protokol devletin çarkının dönmesini sağlayacaktı” diyen Taçoy, “2018 Nisan’da ekonomik sıkışıklık vardı, bütçe geçtikten sonra uygulama planı imzalandı. Bu protokoller 3 yıllık çıkar. Şu an gündemde yok. Hükümet 1 yıllık yapmak istiyor, bu mali protokol olmaz” dedi.

 “2019-2020 ÖĞRENCİ SAYISI DUMURA UĞRAYACAK”

Öğrenci sayısının düşmesi ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Taçoy, bunun ekonomik döngü ve fiyatlara bağlı olduğunu belirtti.

“Burada vereceğiniz imkanlar daralınca dahasını getiremezsiniz” İfadelerine yer veren Taçoy, rakiplerin arttığını söyledi, “2019-2020 öğrenci sayısı dumura uğrayacaktır” görüşünü dile getirdi.

“BU DEDİKODU OLMAKTAN ÇIKAR”

Koalisyon hükümeti ile ilgili soru üzerine Taçoy, “Siyasetçi köye gittiğinde vatandaş ‘hükmet ne zaman düşüyor?’ diye soruyor…Eğer vatandaşa ‘erken’ dersen bu dedikodu olmaktan çıkar, çevrenin konuştuğu mevzu olur” diyen Taçoy, şöyle devam etti:

“Bugün bir hükümet var. Ordadır. ‘Ben kiminle hükümet kuracağım?’ Çıkan bu söylemler halka gidip konuşan vekillerin ürünüdür. Hükümetin bozulmaması için yapılan adımlardır. ‘Koalisyon görüşmesi’ diye bir şey yok. Hükümet orada dururken görüşmeyi asla kabul etmeyiz. Böyle görüşme olacaksa yetkili kurullardan yetki almalıyız. Arada simsar varsa beni bağlamaz. Benimle alakası yoktur.”

Devamını oku

Güncel

1 Mayıs’ta inşaat faaliyetlerini durdurun!

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, yaptığı yazılı açıklamayla üyelerini 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda inşaat faaliyetlerini durdurmaya ve çalışanlarına tatil vermeye çağırdı.

Gürcafer yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz yıl, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda ülkedeki inşaatların neredeyse tamamının durması üyelerimizin duyarlılığının bir göstergesi olmuş ve bizi gururlandırmıştı.

Bu yıl ve gelecek yıllarda da iş gününe denk gelen 1 Mayıs İşçi Bayramlarında, ülkemizde alın teri döken tüm emekçilere dinlenme hakkı verilmesi büyük önem arz etmektedir.

Bu düşüncelerle, tüm üyelerimizi 1 Mayıs gününün çalışanların günü olduğunun bilinciyle hareket ederek inşaat faaliyetlerini durdurmaya ve çalışanlarına tatil vermeye çağırırız.”

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.