Takip Edin

Güncel

Sivil Hizmet Görevlisi münhal duyurusu

KKTC Polis Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından münhal duyurusunda bulundu.

İşte o duyuru:

Sivil Hizmet Görevlisi (Bilgisayar Sistem Yöneticisi) Münhal Duyurusu

1. A.) 21 Aralık 2018 tarihli 685/2018 sayılı Resmi Gazetede ve basın-yayın yoluyla duyurulan münhal ile açılmış olan III. Derece Teknisyen Hizmetleri Sınıfı (Bilgisayar Sistem Yöneticisi) Bir (1) kişi, Mevki için yapılan sınavlar sonucu doldurulamadığı nedeniyle, “Aranan Koşulları” taşıyanlardan yeniden müracaat kabul edilecektir.

Yukarıdaki münhal kadrolarına uygun çalıştırılacak müracaatçılardan 04-05-06-07-08 Mart 2019 tarihlerinde mesai saatlerinde başvuru kabul edilecektir.

2. Münhal mevkiler için aranan nitelikleri taşıyanların başvurularını, Polis Genel Müdürlüğü Personel ve Özlük İşleri Şube Amirliğine, yukarıda belirtilen tarihler arasında şahsen başvuru formlarını doldurarak, gerekli diğer belgelerle birlikte vermeleri gerekmektedir.

3. III. Derece Teknisyen Hizmetleri Sınıfı (Bilgisayar Sistem Yöneticisi) mevkii için alınacak personelin “Genel ve Özel” koşulları aşağıda belirtilmektedir.

KADRO ADI : Bilgisayar Sistem Yöneticisi

HİZMET SINIFI : Teknisyen Hizmetleri Sınıfı

DERECESİ

KADRO SAYISI: III (İlk Atanma Yeri): 3

MÜNHAL KADRO SAYISI : 1

KADRO BAREMİ : Barem 6’nın (1)’inci Kademesi

I. GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUKLARI:

(1) Amirlerinin yönergelerine uygun olarak bilgisayar programı yazar;

(2) Bilgisayar Mühendisi tarafından hazırlanan standartlarına ve iş akışına uygun olarak

bilgisayar programlarını yazar , test eder ve sonuçlarının bilgisayardan alınmasını

sağlar;

(3) Bilgisayarın en verimli kullanılması için gerekli yazılım düzenlemelerini yapar;

(4) Amirleri tarafından verilecek mevkiine uygun diğer görevleri yerine getirir; ve

(5) Görevlerinin yerine getirilmesinden amirlerine karşı sorumludur.

II. ÖZEL KOŞULLAR (ARANAN NİTELİKLER):

(1) Orta öğretim üstü en az iki yıllık bir teknik okulun bilgisayar bölümünden mezun

olmak;

(2) İyi derecede İngilizce bilmek;

(3) Dürüst ve iyi karakter sahibi olmak toplum içindeki tutum ve davranışları ile müsbet ve güvenilir olmak;

(4) Mevzuat uyarınca yapılacak sınavlarda başarılı olmak.

GENEL KOŞULLAR :

1) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yurttaşı olmak;

2) 18 yaşını tamamlamış, 30 yaşını tamamlamamış olmak;

(08 Mart 2019 tarihi itibarıyla)

3) Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) Yasasında öngörülen hizmet sınıflarına girebilmede aranan öğrenim koşulları taşımak,

4) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak,

5) Bir yıldan fazla hapis cezasına çarptırılmamış olmak veya affa uğramış olsalar dahi, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtekarlık, irtikap, ırza geçme, hileli iflas ve benzeri yüz kızartıcı suçlardan dolayı mahkum olmamış olmak.

6) Erkekler için askerlik yükümlülüğünü yerine getirmiş olmak.

(08 Mart 2019 tarihi itibarıyla)

7) Atanacağı görevi sürekli olarak yapmasına engel olabilecek bedensel bir hastalık veya sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmadığı Devlet Hastahanesi Sağlık Kurulu Raporuyla onaylanmış olmak (Sağlık kontrolü tüm müracaatçılara topluca Devlet Hastanesinde Polis Genel Müdürlüğünce yaptırılacaktır), Devletten emekli maaşı çekmemiş olmak, disiplin suçundan dolayı daha önce kamu hizmetinden veya Sivil Hizmet Görevinden azledilmemiş olmak,

BAŞVURU EVRAKLARI

1) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı ve fotokopisi,

2) Doğum Kayıt Belgesi aslı,

3) Mezun olduğu okul diploması veya Eğitim Bakanlığından onaylanmış fotokopisi,

4) Askerliğini yaptığına dair bir belge (Erkek Adaylar için),

5) 4×6 cm boyutunda iki adet yeni çekilmiş fotoğraf,

6) Polis Genel Müdürlüğüne bağlı İlçelerden alınacak Sabıka Kayıt Belgesi, Ancak başvuru tarihinden önce herhangi bir süre KKTC dışında ikameti bulunan başvuru sahipleri, ikamet ettikleri ülkeden temin edecekleri Sabıka Kayıt Belgesini de eklerler,

(a) Hizmet şemasında yabancı dil aranması halinde, aranan yabancı dil için puan verilmez.

Ancak, bildiği ilave her yabancı dil için (toplamda 20 (yirmi) puanı aşmamak şartıyla)

10 (on) puan verilir.

(b) Yabancı dil bildiğini Eğitimden Sorumlu Bakanlıkça onaylanması şartıyla

uluslararası geçerliliğe sahip bir belge ile veya Eğitimden Sorumlu Bakanlıkça

düzenlenen yabancı dil yeterlik sınavından “A” düzeyinde alacağı bir belge ile

kanıtlamalı.

YAPILACAK SINAVLAR

Yeterlik ve Yabancı Dil ( İngilizce) Sınavı (Ortalama Geçer Puan 60 ve üzeridir)

(Tarihi ve Yeri: 19 Mart 2019 – Lefkoşa) (Müracaatları kabul edilen müracaatçılar katılacaktır)

(Aşağıda belirtilen sınav konularından girecekleri Yeterlik ve Yabancı Dil (İngilizce) sınavlarının her birinden 50 (elli) ve üzeri not alan ve bu iki not ortalaması 60 (almış) ve üzerinde olanlar başarılı olacaktır.

Yeterlik Sınav Konuları:

1- Anayasa

2- Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) Yasası

3- Polis Örgütü Sivil Hizmet Görevlileri Tüzüğü

4- Genel Kültür

2) Yarışma Sınavı, (Yazılı): (Geçer Puan 50 ve üzeridir)

(Tarihi ve Yeri : 26 Mart 2019 – Lefkoşa)

Yarışma Sınavı Yazılı Konuları.

1. Temel Bilişim Konuları

2. Elektronik Haberleşme ve Bilişim Alt Yapıları, Donanımları ve Yazılımları

3. Ağ ve Sistem Güvenliği

4. Sunucu Sanallaştırma (VMware)

5. Kablosuz Ağlar

6. Windows Sunucu Yönetimi

7. Temel Linux Yönetimi

8. Temel Bulut Bilişim Sistemleri

3) Yarışma Sınavı (Sözlü). (Geçer Puan 60 ve üzeridir)

(Tarihi ve Yeri: 02 Nisan 2019 – Polis Genel Müdürlüğü, Lefkoşa.)

NOT : Yapılacak işlem ve sınavlar hakkında daha ayrıntılı bilgi başvuru kabulünde verilecektir.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye olmalısınız Giriş

Yorum Yaz

Güncel

“AB, barışı değil zulmü savunuyor”

Başbakan Tatar, Ankara’da TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi. Erdoğan, “AB Kıbrıs’ta eşitliği değil eşitsizliği, hakkaniyeti değil haksızlığı, barışı değil zulmü savunuyor” dedi

Başbakan Ersin Tatar, Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yer alan baş başa görüşme saat 18.45’te başladı ve yarım saat sürdü.

Erdoğan ile Tatar’ın baş başa görüşmesinin ardından heyetlerarası görüşmeye geçildi. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Tatar arasında gerçekleştirilen  görüşmede, Türkiye ile KKTC arasındaki yakın işbirliğinin daha da geliştirilmesine yönelik hususlar ile Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon kaynaklarına dair faaliyetler ve Kıbrıs meselesine ilişkin son gelişmeler ele alındı. 

Başbakan Tatar’a ziyaretinde Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu da eşlik etti. 

Öte yandan Erdoğan Tatar görüşmesi sırasında Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştü. 

Ersin Tatar, ikili görüşme ve heyetlerarası görüşmenin tamamlanmasının ardından Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Ankara’da, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin güvenliği ve refahı için yürütüğü çalışmaları desteklemeye devam etmektedir, devam edecektir. Kendi haklarımızı nasıl savunuyorsak, Kıbrıs Türklerinin de adadaki ve bölgedeki çıkarlarını, aynı kararlılıkla savunmaya devam edeceğiz” dedi.

“Kıbrıs’taki sorunun ortaya çıkışı da bugüne kadar gelişi de tamamen Rumların uzlaşmaz tavırlarından kaynaklanmaktadır.” diyen Erdoğan, “Dün Kıbrıs Türklerinin kanını akıtarak adayı ele geçirmeye çalışanlar, bugün de siyasi ve ekonomik saldırılarla aynı amacın peşindedir” ifadesini kullandı. Erdoğan: “Kıbrıs Rum Kesimi, ancak samimi ve gerçekçi bir uzlaşma zeminine gelirse adada herkesin beklediği çözüm yolu açılır. İşte o gün gelene kadar, Türkiye olarak, KKTC ile birlikte her alanda kendi yol haritamıza uygun adımları atmaya devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.

Erdoğan, Annan Planı referandumunda “hayır” oyu veren Rumları üyeliğe kabul eden Avrupa Birliği’ni (AB) de eleştirdi.  Erdoğan “Ne yazık ki Annan Planı referandumunda Kıbrıslı Türklerin sözünde durmasına, Rumlarınsa sözünde durmamasına rağmen, AB Güneyi üyeliğe almış, Kuzeyi ise dışlamıştır. Kıbrıslı Türklere yönelik mali sözlerini dahi tutmamıştır. Bu AB’nin kendi ayıbıdır” dedi.

Erdoğan şu ifadeleri kulandı:

“Kıbrıs Rum Kesimi’nin tek muhatabı, adadki sorunu birlikte müzakere ettikleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’dir (KKTC). AB bu meseleye müdahale tarzıyla adada eşitliği değil eşitsizliği, hakkaniyeti değil haksızlığı, barışı değil zulmü savunan bir konuma düşmüştür. Maalesef AB ve uluslararası toplumun attığı her adım Kıbrıs Rumlarını çözüm değil, çözümsüzlük yönünde cesaretlendirmektedir. Kıbrıs Rum Kesimi’nin, KKTC’yi tanımayan tavrı, ortada tarihiyle, coğrafyasıyla, nüfusuyla, kültürüyle, siyasi ve ekonomik haklarıyla bir toplum ve devlet olduğu gerçeğini değiştirmiyor.”

Erdoğan, Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon arama faaliyetlerine ilişkin, “Arama çalışmalarına bizler aynı kararlılıkla devam ediyoruz, edeceğiz.” diye konuştu.

Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Doğu Akdeniz’le ilgili olarak ülkemize yönelik sözde tedbirler açıklayan AB bize değil, kendine zarar veriyor. Türkiye, adayla olan derin bağları yanında, üç garantör ülkeden biri olan Türkiye’nin elbette orada söz hakkı vardır. Ama bir bakıyorsunuz, hiç söz hakkı olmayanlar da var. Bu aram çalışmalarına bizler aynı kararlılıkla devam ediyoruz, devam edeceğiz. Doğu Akdeniz’de ne Türkiye’yi ne de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini yok sayan hiçbir proje hayata geçirilemez. Ülkemizin bu konudaki kararlılığını sınamak isteyenler şu ana kadar gerekli dersleri almış olmalıdırlar. Şayet yaşananlardan hala ders almayanlar varsa onlara da gereken cevapları vermekten çekinmeyeceğimizin bilinmesini isterim.” şeklinde konuştu.    

Bu süreçte asıl önemli olan Kıbrıslı Türklerin kendi içlerindeki birliği, beraberliği, dayanışmayı güçlü tutmasıdır” diyen Erdoğan, “Rum tarafının ve arkasında yer alan kesimlerin oyunları artık hepimizin malumudur. KKTC’deki hiçbir yöneticinin ve hiçbir Kıbrıs Türkü’nün bu oyunlara gelmeyeceğine inanıyorum. Sayın Başbakan ve heyetiyle yaptığımız görüşmede, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yönetiminin bu konudaki dirayetini ve kararlılığını görmekten memnuniyet duydum. Aynı dirayetli ve milli yaklaşımın ülkenin diğer yönetim kademelerinde de hakim olduğundan en küçük bir şüphe duymuyorum.” dedi.

Kıbrıslı dostlarımızı ülkemizde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyleyen Erdoğan şunları kaydetti:

“Milli davamız olan Kıbrıs meselesinin peşini, oradaki kardeşlerimizden güvenliğinden başlayarak, siyasi ve ekonomik hakları tamamen kendilerine teslim edilene dek bırakmayacağız. Taşınmaz mal komisyonu çalışmalarından Maraş’ın yeniden iskana açılmasına kadar her gelişmeyi bu anlayışla yakından takip ediyoruz.”

Devamını oku

Güncel

Firari yakalandı

Kıbrıs’ın güneyinden araba sirkat ederek kuzeye geçirdiği iddiası ile tutuklanan 23 yaşındaki Gökhan Doğan, öğle saatlerinde Lefkoşa Askeri Mahkemeden firar etti, Doğan, İnönü – Türkmenköy arasındaki bir arazide polis ekipleri tarafından gizlenmiş vaziyette bulunarak tutuklandı.

Devamını oku

Güncel

Protokol ayıbı: Tatar’ı, aynı uçakla geldiği Elçi karşıladı!

Tatar’ı Ankara Esenboğa Havalimanı’nda aynı uçakla geldiği Büyükelçi Başçeri karşıladı

Başbakan Ersin Tatar’ın, ilk resmi ziyaretini gerçekleştireceği Ankara’da üst düzey şekilde karşılanmaması dikkat çekti.

Başbakan Tatar’ı Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, KKTC’nin Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü ve diğer yetkililer karşıladı. 

Ancak Büyükelçi Başçeri de Tatar’la birlikte uçaktaydı. Başçeri uçaktan inip karşılama bölümüne geçti ve Tatar’ın elini sıktı. Tatar’a yapılan bu uygulama, tepkiyle karşılandı.

Vatandaşlar, Tatar’a yapılan bu uygulamanın Kıbrıs Türk halkına yapılmış bir ayıp olduğunu vurguladı.

Devamını oku

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Gazetda Haber Sitesi