Takip Edin

Güncel

“Seçim gailem yok”

Mecliste konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, geçmişi eleştirmeyeceğini ileriye bakacağını söyleyerek, Bakanlığın hukukçusu olmadığını ve kendilerinin çok zorluk yaşadığını kaydetti.

Özel sektörde sendikalaşmanın teşviklendirilmesi tüzüğünün reddedilmediğini belirten Çeler, Bakanlar Kurulunun DAÜ ve GAÜ ile ilgili çalıştığını, kendisinin seçim gailesi olmadığını belirtti.

Çaluda’ya “Sin da gal orda” diyen Çeler ile Çaluda arasında kıs bir tartışma çıktı.

Çeler, kendisinin özel sektörde sendikalaşmayı savunduğunu dile getiren Çeler, seçim için değil özel sektörde yerel iş gücünün artması için çalışmalar yaptıklarını bu çalışmaların da bittiği anda açıklanacağını söyledi.

Tüm vatandaşları sosyal güvenlik çatısı altında sigortalı olarak çalıştırmak için çalışmalar yaptıklarını  söyleyen Çeler, geçen hafta asgari ücret yasasında değişiklik yapmak için de gerekli çalışmanın yapıldığını belirtti.

Çeler, İş Yasasının neredeyse bittiğini, Çalışma Dairesi müfettişleri ile bu çalışmanın  yapıldığını, İş sağlığı güvenliği tüzüğünün da bittiğini ve yakında yürürlüğe gireceğini söyledi.

Sosyal Sigortalarda kredi kartı ile ödeme kolaylığı da sağladıklarını dile getiren Çeler, Lefkoşa’da pilot bölge seçilerek bugün itibarıyla  İhtiyat Sandığı yatırımlarının ödemelerinin   kredi kartı ile de yapılabildiğini söyledi.

Çeler ayrıca, Meclis konuşmalarında daha saygılı olunması gerektiğini da kaydetti.

Sektörler ile kendilerinin kavga etmediğini ifade eden  Çeler,  tek amacının halka hizmet olduğunu söyledi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye olmalısınız Giriş

Yorum Yaz

Güncel

“Girne trafiği rahatlatılacak”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne limanındaki acil sıkıntılarının giderileceğini, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerindeki trafiği rahatlatmak için de gerekli adımların atılacağını söyledi

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ziyaret etti.

Girne belediye Başkanı Nidai Güngördü, bakan Üstel’in ziyaretinden ötürü memnuniyetini dile getirerek, kentin turizmle ilgi konuları hakkında bilgiler verdi.

İcraat yapmak için hükümetlerin uzun ömürlü olması gerektiğini söyleyen Güngördü, “Görünüşe göre mevcut hükümetin uzun ömürlü olacağı ve sizlerin de güzel işler yapacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Girne Belediyesi olarak ülke turizmine katkıda bulunmak istediklerini de belirten Güngördü, gerek Girne Antik Liman konusunda, gerekse çevre temizliği ve diğer düzenlemelerde belediyenin olanaklarını kullanmaya hazır olduklarını söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel de, ilk ziyaretini Girne Belediyesi’ne yaptığını ifade ederek, ülke turizmi için Girne’nin önemine vurgu yaptı.

Girne beldesinin otelleri, butik otelleri ve pansiyonları ile ülkenin güzide şehirlerinden olduğunu belirten Üstel, şehrin daha fazla ön plana çıkması için müşterek projeler yapma niyetinde olduklarını söyledi.

Girne Antik Liman ile ilgi olarak bakanlığın bir takım projeleri olduğunu söyleyen Üstel, limandaki acil sıkıntılarının giderilmesi için belediye ile işbirliğinde çalışma arzusunda olduklarını söyledi.

Girne’de doğudan başlayan ve batıya doğru devam eden büyük bir trafik sorunu yaşandığını da söyleyen Üstel, Ulaştırma Bakanı ile de görüştüğünü, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerini rahatlatmak için hükümet olarak gerekli adımların atılacağını, söyledi.

Devamını oku

Güncel

Tanyel ailesi yasta

Emekli öğretmen Hasan Tanyel hayatını kaybetti

Kıbrıs’ın tanınan ve sevilen öğretmenlerinden Hasan Tanyel dün yaşamını yitirdi.

Ayşe Tanyel’in eşi olan Hasan Tanyel’in cenazesi bugün İsmail Sefa Camisi’nde kılınan öğle namazına müteakip Lefkoşa Kabristanlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Güncel

54 yaşında hayata veda etti

Tirmen köyünün sevilen isimlerinden 54 yaşındaki Hüseyin Gümülü, yaşam mücadelesini kaybetti.

Gümülü, beyin kanaması geçirmiş, bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

Ölümü ile sevenlerini yasa boğan Gümülü, bugün öğle namazının ardından Tirmen Mezarlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Gazetda Haber Sitesi