Takip Edin

Güncel

Okul müdürüne soruşturma

Çanakkale Ortaokulu Müdürü Emin Özkalp’a soruşturma açıldı.

Özkalp, geçtiğimiz günlerde yapımı devam eden kapalı spor salonu için TC Yardım Heyeti’nden bağışlanan 175 bin TL’nin Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Burhan’ın girişimi ile engellendiğini iddia etmişti. Yaşanan bu olayların ardından Çanakkale Ortaokulu Müdürü Emin Özkalp bugün Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı bakanlığa çağırıldı, 2 buçuk saat ifadesi alındı. Özkalp’in açıklaması şöyle:

“32 yıllık meslek hayatımda sportif anlamda birçok başarım oldu. Bunlar bir yana en önemli başarım nedir diye düşündüğümde yolda yürürken bir yerden geçerken eski öğrencilerimden duyduğum sevgi ve saygı dolu sözlerdir. Pek çok mutluluğun yanında hiç yaşamadığım tek duygu suç işleyip soruşturmaya uğramaktı. Bugün 2 buçuk saatlik bir ifade vermek suretiyle bu duyguyu da tatmış oldum. Okuluma spor salonu yapmak istemek suçunu işledim.730 çocuğumun yağmurda ıslanmasını önlemek istemek suçunu işledim ve bu suçsa bu suçu kabul ediyorum. Bakanlığımın üst kademe yöneticilerine bana bu duyguyu da yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Not: İsteseniz de istemeseniz de bu salon bitecek”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Önce darp edildi, sonra boğularak öldürüldü!

Haspolat-Taşkent Anayolu üzerinde bulunan TMT Anı ormanı toprak yol girişinde bu sabah saat 06:45 sıralarında 25 -30 yaşlarındaki erkek cesedi bulundu.

Yabancı uyruklu ve siyahi olduğu tespit edilen ceset üzerinde yapılan ilk incelemede darp izine rastlandı.

Yapılan otopside ise, kimliği henüz belirlenemeyen erkek şahsın ciddi şekilde darp edildikten sonra boğazının sıkılarak solunum yollarının kapanması sonucu öldüğü öğrenildi.

Devamını oku

Güncel

Çocuklardan ‘kardeşlik’ mesajı

21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’nin açılışı dün Cumhuriyet Meclisi’nde gerçekleştirildi.

Törende, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit açılış konuşması yaptı.

Daha sonra Uluçay ile Özyiğit çocuklarla birlikte “Bütün Çocuklar Kardeştir” sloganıyla sevgi balonlarını gökyüzüne bıraktı ve güvencin uçurdu.

Hava muhalefeti nedeniyle sadece 23 Nisan İlkokulu ekibinin gösterisi kısa süreli yapılırken diğer ekiplerin gösterileri yapılamadı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.