Takip Edin

Güncel

Okul müdürüne soruşturma

Çanakkale Ortaokulu Müdürü Emin Özkalp’a soruşturma açıldı.

Özkalp, geçtiğimiz günlerde yapımı devam eden kapalı spor salonu için TC Yardım Heyeti’nden bağışlanan 175 bin TL’nin Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Burhan’ın girişimi ile engellendiğini iddia etmişti. Yaşanan bu olayların ardından Çanakkale Ortaokulu Müdürü Emin Özkalp bugün Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı bakanlığa çağırıldı, 2 buçuk saat ifadesi alındı. Özkalp’in açıklaması şöyle:

“32 yıllık meslek hayatımda sportif anlamda birçok başarım oldu. Bunlar bir yana en önemli başarım nedir diye düşündüğümde yolda yürürken bir yerden geçerken eski öğrencilerimden duyduğum sevgi ve saygı dolu sözlerdir. Pek çok mutluluğun yanında hiç yaşamadığım tek duygu suç işleyip soruşturmaya uğramaktı. Bugün 2 buçuk saatlik bir ifade vermek suretiyle bu duyguyu da tatmış oldum. Okuluma spor salonu yapmak istemek suçunu işledim.730 çocuğumun yağmurda ıslanmasını önlemek istemek suçunu işledim ve bu suçsa bu suçu kabul ediyorum. Bakanlığımın üst kademe yöneticilerine bana bu duyguyu da yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Not: İsteseniz de istemeseniz de bu salon bitecek”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Bir kaza da Ulukışla’da! Kontrolden çıkan araç takla attı, sürücü olay yerini terk etti

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgiye göre, bu sabah saat 07:30 sıralarında, Gazimağusa – Lefkoşa Anayolu üzerinde, sürücüsü meçhul RE 445 plakalı araç sürücüsü dikkatsizliği sonucu Lefkoşa istikametine doğru seyrettiği sırada Ulukışla kavşağı yakınlarına geldiği zaman direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkıp takla attı.

Kaza sonucu araç sürücüsü olay mahallinden ayrılmış olduğundan isim tespiti henüz yapılamadı.

Söz konusu şahıs aranmakta olup, soruşturma devam etmektedir.

Devamını oku

Güncel

Basın-Sen, Başbakan Erhürman’ı Eleştirdi

Basın Emekçileri Sendikası(Basın-Sen) Başkanı Ali Kişmir, Başbakan Tufan Erhürman’ı, Dome Otel, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu(Kıb-Tek) ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası(KTOEÖS) Başkanı Selma Eylem’in açıklamaları ile ilgili gelişmeler konusunda eleştirdi.

Ali Kişmir, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Tufan Erhürman’ın, “aldığı veya alamadığı kararlar ile ortaya koyduğu veya koyamadığı görüşlerle kendisine oy verip destekleyen kesimlerin tepkisini” aldığını iddia etti.

Kira sözleşmesi Mayıs 2017’de dolan Vakıflar İdaresi’ne ait Dome Otel ile ilgili olarak Kişmir, Başbakan Erhürman’ı, “Dome Otel’in işletme modelinin devamını sağlayacak sözleşmenin uzatılması yönünde bir irade ortaya koyamamakla” eleştirdi.

Kıb-Tek konusunda da, bazı güçlerin Ahmet Hüdaoğlu’nun Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden alınmasını sağladığı iddiasında bulunan Kişmir, gelişmeler karşısında Başbakan’ın “sağlıklı adımlar atmakta zorlandığı”, “çelişkili” davrandığı ve “kararsızlık” sergilediğini savundu.

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem’in hafta içi bir etkinlikte, Kıbrıs Türklerine ekonomik, sosyal ve kültürel dayatmalarda bulunulduğu iddialarının yer aldığı konuşması üzerine, Başbakan’ın bu görüşlere katılmadığı açıklaması ile ilgili olarak da Kişmir, Başbakan’ın Eylem’in konuşmasındaki görüşlere katılmadığı ifadesinin kendi partisinin tabanından bazı kesimleri dahi hayal kırıklığına uğrattığını savundu.

Kişmir, “(Başbakan) Kıbrıslı Türklerin yok oluş nedenlerinin başında gelen unsurları normalleştirmiş bulunmaktadır” dedi.

Ali Kişmir ayrıca, bu konularla ilgili sergiledikleri duruştan dolayı TES, EL-SEN, KTOEÖS ve KTÖS’e destek belirtti.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu