Takip Edin

Güncel

“Müşterilerimizin özel hayatı gasp edildi”

Eski Konak Meyhanesi’nin işletmecileri, açıklama yaptı ve denetlemeye gelen kişilerin izinsizce müşterilerin fotoğrafını çektiklerini ve mekanda alkol tükettiklerini vurguladı.

Geçtiğimiz gün bir meyhanede Sağlık Bakanlığı denetçilerine saldırı ve Sağlık Bakanı Filiz Besim’e hakaret edildiği iddiaları ile gündeme gelen Eski Konak Meyhanesi’nin işletmecileri sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.

Açıklamada denetlemeye gelen kişilerin izinsizce müşterilerin fotoğrafını çektiklerini ve mekanda alkol tükettiklerini iddia ettiler

Açıklama şöyle:

“Değerli halkımız ve bizi tanıyan değerli müşterilerimiz. Geçtiğimiz günlerde müessesemizde ne bizlerin ne de müşterilerimizin yaşanmasını istemeyeceğimiz itibarımızı zedelemeye yönelik sosyal medyada müessesemizde uygunsuz koşullarda sigara içilmesine yönelik ve devlet çalışanlarına yönelik olumsuz davranışta bulunduğumuza dair haber yapan bazı basın mensupları tarafından tek taraflı kaleme alınan konudan ötürü sizlere paylaşım yapma gereği duyduk. İlgili devlet çalışanı müessesemizde izinsiz sigara içmeyen müşterilerimizin fotoğrafını çekmiş olup; özel hayata müessesemizde gasp girişiminde bulunulduğundan dolayı rahatsızlık duymaktayız. Olayın detayı aşağıda açıkladığımız şekildedir. Açıldığımız günden bugüne dek sizler için elimizden gelenin en iyisini gerek lezzet; gerek sağlık çerçevesinde; müşteri memnuniyetini gözederek güler yüzümüzle sizleri memnun etmeye çalışmaktayız ve bu azmimizle üstüne koyarak daha da iyisini yapmaya devam edeceğiz. Müessesemiz zaman içerisinde sizlere en iyi hizmeti vermek adına büyütülerek sigara içilmeyen ve içilen kısım diye ikiye ayrılmıştır. Bu ayırımı da yaparken devletimizin ve yasalarımızın bizlere uymamızla mükellef olduğumuz sorumlulukları yerine getirerek mekanımız sizlere olması gereken sorumluluk ile hizmet vermektedir. Geçen gün yaşadığımız olay şu şekildedir;

Denetlemeye gelen kişiler eğer yasalara uygun olmayan koşullarda bir durum görmüş olsaydı mekanımıza ceza yazmaları gerekmekteydi ki kanunlara karşı boynumuz kıldan incedir. Bu olaydaki durumda tarafımıza herhangi bir ceza yazılmamıştır çünkü ortada ceza yazılabilecek bir durum yoktur. Olayda sorun teşkil eden durum bizden ve müşterilerimizden izinsiz bir şekilde sigara içecek olan müşterilerimizin fotoğraflarının çekilmesidir. Bizim karşı koyduğumuz konu kesinlikle ceza yazılacağından dolayı değil, müşterilerimizin özel hayatına teşebbüs edilen gaspdan dolayıdır. Bu olay ile ilgili elimizde kamera kayıtları da bulunmaktadır. İsteyen basın mensubuna görüntüleri verip olayı detaylı bir şekilde de anlatabiliriz. Ceza yazılacak bir durum olduğu zaman ceza yazılır ve biz de daha önce olduğu gibi cezamız ne ise çekeriz. Ancak kimse bizim mekanımızda müşterilerimizin özel hayatını hiçe sayarak onların rahatını bozacak şekilde izinsiz fotoğraflarını çekemez..!! Ayrıca önemli bir soru..!! Sağlık Bakanlığı tarafından denetlemeye gelen kişilerin görev sırasında mekanımızda alkol tüketmeleri ne kadar doğru ve etik bir iş ahlakıdır? Bu olaydan sonra umarım herkes kendine düşen payı alır (biz dahil) ve yapıcı bir şekilde halka hizmet vermeye devam ederiz. Tüm olanlara rağmen eğer yanlışımız ve hatamız olmuş ise devlet çalışanlarımızdan biz kendi adımıza özür diler, işletme sahibi olarak yasalara duyduğumuz saygı çerçevesinde görevimize en iyi şekilde devam edeceğimizi bilgilerinize sunarız.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Taşkın Güneş, çıkarıldığı Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde teminata bağlandı

Yalova Spor Kulübü’nde dün akşam olay çıkaran ve tutuklanan Taşkın Güneş, Kasti Hasar, Uygunsuz Tavır Hareket ve Rahatsızlık suçlaması ile çıkarıldığı Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde teminata bağlandı.

Polis tarafından verilen bilgiye göre mahkeme, zanlının davaları görülünceye değin yurtdışına çıkış yasağı, seyahat belgelerinin polise teslimine, haftada bir gün polise isbat-ı vücut etmesine ve KKTC vatandaşı bir kişinin 7 bin TL kefalet senedi imzalamasına emir verdi. Teminat şartlarını yerine getiren Taşkın Güneş, serbest bırakıldı.

Devamını oku

Güncel

Bir kaza da Ulukışla’da! Kontrolden çıkan araç takla attı, sürücü olay yerini terk etti

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgiye göre, bu sabah saat 07:30 sıralarında, Gazimağusa – Lefkoşa Anayolu üzerinde, sürücüsü meçhul RE 445 plakalı araç sürücüsü dikkatsizliği sonucu Lefkoşa istikametine doğru seyrettiği sırada Ulukışla kavşağı yakınlarına geldiği zaman direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkıp takla attı.

Kaza sonucu araç sürücüsü olay mahallinden ayrılmış olduğundan isim tespiti henüz yapılamadı.

Söz konusu şahıs aranmakta olup, soruşturma devam etmektedir.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu