Takip Edin

Güncel

“Müşterilerimizin özel hayatı gasp edildi”

Eski Konak Meyhanesi’nin işletmecileri, açıklama yaptı ve denetlemeye gelen kişilerin izinsizce müşterilerin fotoğrafını çektiklerini ve mekanda alkol tükettiklerini vurguladı.

Geçtiğimiz gün bir meyhanede Sağlık Bakanlığı denetçilerine saldırı ve Sağlık Bakanı Filiz Besim’e hakaret edildiği iddiaları ile gündeme gelen Eski Konak Meyhanesi’nin işletmecileri sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.

Açıklamada denetlemeye gelen kişilerin izinsizce müşterilerin fotoğrafını çektiklerini ve mekanda alkol tükettiklerini iddia ettiler

Açıklama şöyle:

“Değerli halkımız ve bizi tanıyan değerli müşterilerimiz. Geçtiğimiz günlerde müessesemizde ne bizlerin ne de müşterilerimizin yaşanmasını istemeyeceğimiz itibarımızı zedelemeye yönelik sosyal medyada müessesemizde uygunsuz koşullarda sigara içilmesine yönelik ve devlet çalışanlarına yönelik olumsuz davranışta bulunduğumuza dair haber yapan bazı basın mensupları tarafından tek taraflı kaleme alınan konudan ötürü sizlere paylaşım yapma gereği duyduk. İlgili devlet çalışanı müessesemizde izinsiz sigara içmeyen müşterilerimizin fotoğrafını çekmiş olup; özel hayata müessesemizde gasp girişiminde bulunulduğundan dolayı rahatsızlık duymaktayız. Olayın detayı aşağıda açıkladığımız şekildedir. Açıldığımız günden bugüne dek sizler için elimizden gelenin en iyisini gerek lezzet; gerek sağlık çerçevesinde; müşteri memnuniyetini gözederek güler yüzümüzle sizleri memnun etmeye çalışmaktayız ve bu azmimizle üstüne koyarak daha da iyisini yapmaya devam edeceğiz. Müessesemiz zaman içerisinde sizlere en iyi hizmeti vermek adına büyütülerek sigara içilmeyen ve içilen kısım diye ikiye ayrılmıştır. Bu ayırımı da yaparken devletimizin ve yasalarımızın bizlere uymamızla mükellef olduğumuz sorumlulukları yerine getirerek mekanımız sizlere olması gereken sorumluluk ile hizmet vermektedir. Geçen gün yaşadığımız olay şu şekildedir;

Denetlemeye gelen kişiler eğer yasalara uygun olmayan koşullarda bir durum görmüş olsaydı mekanımıza ceza yazmaları gerekmekteydi ki kanunlara karşı boynumuz kıldan incedir. Bu olaydaki durumda tarafımıza herhangi bir ceza yazılmamıştır çünkü ortada ceza yazılabilecek bir durum yoktur. Olayda sorun teşkil eden durum bizden ve müşterilerimizden izinsiz bir şekilde sigara içecek olan müşterilerimizin fotoğraflarının çekilmesidir. Bizim karşı koyduğumuz konu kesinlikle ceza yazılacağından dolayı değil, müşterilerimizin özel hayatına teşebbüs edilen gaspdan dolayıdır. Bu olay ile ilgili elimizde kamera kayıtları da bulunmaktadır. İsteyen basın mensubuna görüntüleri verip olayı detaylı bir şekilde de anlatabiliriz. Ceza yazılacak bir durum olduğu zaman ceza yazılır ve biz de daha önce olduğu gibi cezamız ne ise çekeriz. Ancak kimse bizim mekanımızda müşterilerimizin özel hayatını hiçe sayarak onların rahatını bozacak şekilde izinsiz fotoğraflarını çekemez..!! Ayrıca önemli bir soru..!! Sağlık Bakanlığı tarafından denetlemeye gelen kişilerin görev sırasında mekanımızda alkol tüketmeleri ne kadar doğru ve etik bir iş ahlakıdır? Bu olaydan sonra umarım herkes kendine düşen payı alır (biz dahil) ve yapıcı bir şekilde halka hizmet vermeye devam ederiz. Tüm olanlara rağmen eğer yanlışımız ve hatamız olmuş ise devlet çalışanlarımızdan biz kendi adımıza özür diler, işletme sahibi olarak yasalara duyduğumuz saygı çerçevesinde görevimize en iyi şekilde devam edeceğimizi bilgilerinize sunarız.

Güncel

“Turizmciler turist duasına çıkacak”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Hasan Taçoy, “Koalisyon görüşmesi” diye bir şeyin olmadığını belirterek, “Hükümet orada dururken görüşmeyi asla kabul etmeyiz. Böyle bir görüşme olacaksa yetkili kurullardan yetki almalıyız. Arada simsar varsa beni bağlamaz. Benimle alakası yoktur” dedi.

UBP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Hasan Taçoy, katıldığı bir televizyon programında “hükümetin icraatlarını ve ülke ekonomisini” değerlendirdi.

Hasan Taçoy, “Hükümet Mehter takımı gibi 2 ileri 1 geri” ifadelerini kullanarak, hükümetin başarısının yüzde 20 olduğunu, bunu da yapılan anketlerin söylediğini savundu.

Taçoy, hükümetin “Müşavirlik Yasasını”Meclis’ten geçirdiğini ancak o zamandan bugüne görevden almaların olmasına rağmen görevden alınanlara yeni görevler verilmediğini, müşavirliğin devam ettiğini ifade etti.

Hasan Taçoy, “Hükümetin yaptığı hiçbir şeyin devamı yok, arkası gelmiyor” görüşünü ifade ederek, Yeşilırmak’ta yaşanan doğal afeti örnek verdi. Doğal afetin ödenmediğini belirten Taçoy, hükümetin bütçedeki mali sıkışıklığı, ülkedeki ekonomik sıkışıklığa çevirdiğini ileri sürdü.

 “TURİZMCİLER TURİST DUASINA ÇIKACAK”

Ülke turizmini de değerlendiren Taçoy, Otelciler Birliği ile yaptığı toplantıyı referans göstererek, turizmde yüzde 30 düşüş olduğunu, 2020 planının yapılmadığını, turizmcilerin sıkıntısının devam ettiğini söyledi.

Uçak bilet fiyatlarına dikkat çeken Taçoy, “2 bin TL’ye gidiş- geliş bileti olursa ülkeye kim gelecek” diye sordu. Taçoy, “İsmimizin yurt dışında konuşulmadığını” savunarak, “Bilet pahalı, personel giderleri yüksek, elektrik yüksek, Turizmcinin harcadığı ancak alamadığı teşvikler var, turizmci kendi reklamını yapıyor ve bilet satmaya çalışıyor, ülkeyi de tanıtıyor, böyle giderse turizmciler turist duasına çıkacaklar” ifadelerini kullandı.

“PROTOKOL 1 YIL OLSUN İSTİYORLAR”

Hasan Taçoy, Mali Protokol ile ilgili konuya da değinerek, protokolün imzalanmamasının sebebinin; hükümetin 1 yıllık protokol yapmak istemesi olduğunu savundu.

“Mali protokol devletin çarkının dönmesini sağlayacaktı” diyen Taçoy, “2018 Nisan’da ekonomik sıkışıklık vardı, bütçe geçtikten sonra uygulama planı imzalandı. Bu protokoller 3 yıllık çıkar. Şu an gündemde yok. Hükümet 1 yıllık yapmak istiyor, bu mali protokol olmaz” dedi.

 “2019-2020 ÖĞRENCİ SAYISI DUMURA UĞRAYACAK”

Öğrenci sayısının düşmesi ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Taçoy, bunun ekonomik döngü ve fiyatlara bağlı olduğunu belirtti.

“Burada vereceğiniz imkanlar daralınca dahasını getiremezsiniz” İfadelerine yer veren Taçoy, rakiplerin arttığını söyledi, “2019-2020 öğrenci sayısı dumura uğrayacaktır” görüşünü dile getirdi.

“BU DEDİKODU OLMAKTAN ÇIKAR”

Koalisyon hükümeti ile ilgili soru üzerine Taçoy, “Siyasetçi köye gittiğinde vatandaş ‘hükmet ne zaman düşüyor?’ diye soruyor…Eğer vatandaşa ‘erken’ dersen bu dedikodu olmaktan çıkar, çevrenin konuştuğu mevzu olur” diyen Taçoy, şöyle devam etti:

“Bugün bir hükümet var. Ordadır. ‘Ben kiminle hükümet kuracağım?’ Çıkan bu söylemler halka gidip konuşan vekillerin ürünüdür. Hükümetin bozulmaması için yapılan adımlardır. ‘Koalisyon görüşmesi’ diye bir şey yok. Hükümet orada dururken görüşmeyi asla kabul etmeyiz. Böyle görüşme olacaksa yetkili kurullardan yetki almalıyız. Arada simsar varsa beni bağlamaz. Benimle alakası yoktur.”

Devamını oku

Güncel

1 Mayıs’ta inşaat faaliyetlerini durdurun!

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, yaptığı yazılı açıklamayla üyelerini 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda inşaat faaliyetlerini durdurmaya ve çalışanlarına tatil vermeye çağırdı.

Gürcafer yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz yıl, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda ülkedeki inşaatların neredeyse tamamının durması üyelerimizin duyarlılığının bir göstergesi olmuş ve bizi gururlandırmıştı.

Bu yıl ve gelecek yıllarda da iş gününe denk gelen 1 Mayıs İşçi Bayramlarında, ülkemizde alın teri döken tüm emekçilere dinlenme hakkı verilmesi büyük önem arz etmektedir.

Bu düşüncelerle, tüm üyelerimizi 1 Mayıs gününün çalışanların günü olduğunun bilinciyle hareket ederek inşaat faaliyetlerini durdurmaya ve çalışanlarına tatil vermeye çağırırız.”

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.