Takip Edin

Güncel

“Müşterilerimizin özel hayatı gasp edildi”

Eski Konak Meyhanesi’nin işletmecileri, açıklama yaptı ve denetlemeye gelen kişilerin izinsizce müşterilerin fotoğrafını çektiklerini ve mekanda alkol tükettiklerini vurguladı.

Geçtiğimiz gün bir meyhanede Sağlık Bakanlığı denetçilerine saldırı ve Sağlık Bakanı Filiz Besim’e hakaret edildiği iddiaları ile gündeme gelen Eski Konak Meyhanesi’nin işletmecileri sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.

Açıklamada denetlemeye gelen kişilerin izinsizce müşterilerin fotoğrafını çektiklerini ve mekanda alkol tükettiklerini iddia ettiler

Açıklama şöyle:

“Değerli halkımız ve bizi tanıyan değerli müşterilerimiz. Geçtiğimiz günlerde müessesemizde ne bizlerin ne de müşterilerimizin yaşanmasını istemeyeceğimiz itibarımızı zedelemeye yönelik sosyal medyada müessesemizde uygunsuz koşullarda sigara içilmesine yönelik ve devlet çalışanlarına yönelik olumsuz davranışta bulunduğumuza dair haber yapan bazı basın mensupları tarafından tek taraflı kaleme alınan konudan ötürü sizlere paylaşım yapma gereği duyduk. İlgili devlet çalışanı müessesemizde izinsiz sigara içmeyen müşterilerimizin fotoğrafını çekmiş olup; özel hayata müessesemizde gasp girişiminde bulunulduğundan dolayı rahatsızlık duymaktayız. Olayın detayı aşağıda açıkladığımız şekildedir. Açıldığımız günden bugüne dek sizler için elimizden gelenin en iyisini gerek lezzet; gerek sağlık çerçevesinde; müşteri memnuniyetini gözederek güler yüzümüzle sizleri memnun etmeye çalışmaktayız ve bu azmimizle üstüne koyarak daha da iyisini yapmaya devam edeceğiz. Müessesemiz zaman içerisinde sizlere en iyi hizmeti vermek adına büyütülerek sigara içilmeyen ve içilen kısım diye ikiye ayrılmıştır. Bu ayırımı da yaparken devletimizin ve yasalarımızın bizlere uymamızla mükellef olduğumuz sorumlulukları yerine getirerek mekanımız sizlere olması gereken sorumluluk ile hizmet vermektedir. Geçen gün yaşadığımız olay şu şekildedir;

Denetlemeye gelen kişiler eğer yasalara uygun olmayan koşullarda bir durum görmüş olsaydı mekanımıza ceza yazmaları gerekmekteydi ki kanunlara karşı boynumuz kıldan incedir. Bu olaydaki durumda tarafımıza herhangi bir ceza yazılmamıştır çünkü ortada ceza yazılabilecek bir durum yoktur. Olayda sorun teşkil eden durum bizden ve müşterilerimizden izinsiz bir şekilde sigara içecek olan müşterilerimizin fotoğraflarının çekilmesidir. Bizim karşı koyduğumuz konu kesinlikle ceza yazılacağından dolayı değil, müşterilerimizin özel hayatına teşebbüs edilen gaspdan dolayıdır. Bu olay ile ilgili elimizde kamera kayıtları da bulunmaktadır. İsteyen basın mensubuna görüntüleri verip olayı detaylı bir şekilde de anlatabiliriz. Ceza yazılacak bir durum olduğu zaman ceza yazılır ve biz de daha önce olduğu gibi cezamız ne ise çekeriz. Ancak kimse bizim mekanımızda müşterilerimizin özel hayatını hiçe sayarak onların rahatını bozacak şekilde izinsiz fotoğraflarını çekemez..!! Ayrıca önemli bir soru..!! Sağlık Bakanlığı tarafından denetlemeye gelen kişilerin görev sırasında mekanımızda alkol tüketmeleri ne kadar doğru ve etik bir iş ahlakıdır? Bu olaydan sonra umarım herkes kendine düşen payı alır (biz dahil) ve yapıcı bir şekilde halka hizmet vermeye devam ederiz. Tüm olanlara rağmen eğer yanlışımız ve hatamız olmuş ise devlet çalışanlarımızdan biz kendi adımıza özür diler, işletme sahibi olarak yasalara duyduğumuz saygı çerçevesinde görevimize en iyi şekilde devam edeceğimizi bilgilerinize sunarız.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye olmalısınız Giriş

Yorum Yaz

Güncel

Harekatın komandoları onurlandırıldı

1974 Barış Harekatı’nda adaya gelen Bolu Komando Tugayı 1. Komando Taburu’ndan 18 askere Milli Mücadele Madalyası takdim edildi

Başbakan Ersin Tatar, 1974 Barış Harekatı’nda adaya gelen Bolu Komando Tugayı 1. Komando Taburu’ndan 18 askere Milli Mücadele Madalyası takdim etti.

Başbakanlık Şeref Salonu’ndaki madalya töreninde, emekli komandolara Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan eşlik etti.

ERUÇ: “BÜYÜK ONUR”

Birinci Komando Taburunun 1974 Barış Harekatındaki Komutanı Tümgeneral Cemal Eruç, kabulde yaptığı konuşmada, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı gibi onurlu bir etkinlikte kendilerine de yer verilmesinden büyük onur duyduklarını ifade etti.

TATAR: “KUTSAL HAREKATLA BAĞIMSIZLIK, ÖZGÜRLÜK, MUTLULUK GETİRİLDİ”

Başbakan Ersin Tatar ise kendilerini ağırlamaktan şeref duyduğunu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 1974’te gerçekleştirdiği kutsal harekâtla Kıbrıs Türkü’ne bağımsızlık, özgürlük ve mutluluk getirdiğini söyledi.

Barış Harekatı sayesinde Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz’de bir devlet sahibi olduğunu kaydeden Tatar, Kıbrıs Türk halkına yönelik haksız ambargolara rağmen Türkiye’nin de desteğiyle KKTC’nin kökleşmeye devam ettiğini ifade etti.

Başbakan Tatar, Türkiye ile KKTC ilişkilerinin güçlenmesinin önemini vurgulayarak, emekli komandoların çok anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdiğini söyledi.

Devamını oku

Güncel

Atakan, Girne Batı Çevre Yolu için kolları sıvadı

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, bugün öğle saatlerinde Alsancak’a giderek yetkililer ve bölge sakinleriyle, yakında inşası başlayacak olan Girne Batı Çevre Yolu ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı sırasında Girne Çevre Yolu’nun bittiği noktadan Lapta’ya kadar olan projenin çizimleri paylaşılırken, özellikle esnafın çalışmalar sırasında mağdur olmayacağı ifade edildi.

Toplantıda ayrıca güzergah boyunca otobüs durağı cepleri ve yeşil alanlar barındıracak proje konusunda katılımcılarla görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantıya Alsancak’ta Belediye Başkanı Fırat Ataser, bölge esnafı ve vatandaşlar katılırken, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Ramadan Beysun, Karayolları Dairesi Müdürü Serhan Kazmacı ve Halkın Partisi Girne Milletvekili Jale Refik Rogers da toplantıda hazır bulunanlar arasındaydı.

Devamını oku

Güncel

Türk Yıldızları KKTC’de

Başbakan Ersin Tatar, 20 Temmuz etkinliklerine katılmak üzere adada bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan ilk kadın filo komutanı TSK Türk Yıldızları Akrobasi Timi Filo Komutanı Pilot Binbaşı Esra Özatay ve Türk Yıldızları Akrobasi Timi pilotlarını kabul etti.
Kıbrıs Türkü’nün Türk Yıldızlarını, Türk filolarını ezelden beridir takdirle takip ettiğine işaret eden Tatar, ekibi adada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
8 Ağustos’ta Cengiz Topel’in kabri başında tekrar anılacağını söyleyen Tatar, bu yılki etkinlikte, 1960’lı yıllarda Cengiz Topel’le birlikte Kıbrıs semalarında uçan ve Kıbrıs Türkü’nün güvenliği için her türlü riski alan pilotların isimlerinin de anıt başında bir kütüğe kazınacağını söyledi.
Kıbrıs Türk halkının, hava savunmasında her zaman ve her koşulda yardıma gelen Türk pilotlarını takdirle andığını dile getiren Tatar, Kıbrıs’ın Türkiye’den sadece 40 deniz mili uzak olduğuna işaret ederek, filoların dakikalar içinde adaya gelinebilmesinin güvenlik açısından önemine değindi.
Öte yandan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da, 20 Temmuz etkinliklerine katılmak üzere adada bulunan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan ilk kadın filo komutanı olan, TSK Türk Yıldızları Akrobasi Timi Filo Komutanı Pilot Binbaşı Esra Özatay ve Türk Yıldızları Akrobasi Timi pilotlarını kabul etti.

Devamını oku

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Gazetda Haber Sitesi