Takip Edin

Güncel

Lute, belge ile gelebilir


BM Genel Sekreteri’nin geçici Kıbrıs Özel Danışmanı Jane Holl Lute’un Ocak ayı sonu, hatta Şubat ayı başlarına sarkabilecek ziyaretinde, referans şartlarına ilişkin belge getireceğine yönelik düşüncelerin güç kazandığı bildirildi.
Güney’de yayımlanan Politis gazetesi: “Artık Belgeler İçin Çalışıyor – Her İki Taraf Da Lute’un Belgeyle Geleceğini Düşünüyor – Biri Israrcı Diğeri Kuşkulu” başlıkları altında verdiği haberinde, Güney Lefkoşa’daki diplomatik kaynakların, BM Genel Sekreteri’nin geçici Kıbrıs Özel Danışmanı Jane Holl Lute’un bir sonraki ziyaretinde belgeyle geleceğine yönelik inançlarının arttığını iddia etti.
Gazete, Lute’un Ocak sonu veya Şubat başlarında adaya yapması beklenen ziyaretinde, Kıbrıs sorununun çözümü müzakerelerine ilişkin referans şartlarına dair belge sunmasının beklendiğini belirterek Lute’un konuya yaklaşımının bugüne kadar atanan tüm özel danışmanlardan daha pratik olduğu yönünde adadaki tarafların hemfikir olduklarını da savundu.
Öte yandan gazete, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın açıklamalarını da başlıklarla yansıttı.
Gazete, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın yaptığı açıklamada, siyasi eşitlik unsurunda ısrarcı olduğunu, Özersay’ın ise “ortak vizyonun mevcut olmadığını” söylediğini yazdı.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Alkollü sürücü su kanalına uçtu

Lefkoşa – Girne anayolu üzerinde dün gece alkollü sürücünün dikkatsizliği sonucunda yaşanan kaza yürekleri ağza getirirken kazanın bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanması sevindirdi.

Kaza, dün gece saat 22:45 raddelerinde meydana geldi.

68 yaşındaki Mehmet Günhanlı, Günhanlı yönetimindeki JS 992 plakalı araçla

93 Mlg alkollü içki tesiri altında Girne’ye doğru seyrederken dikkatsizliği sonucu yoldan çıktı ve toprak banket içerisinde yoluna devam ettikten sonra 3.30 m yükseklikte su kanalına girdi.

Kaza sonucu yaralanan JS 992 plakalı araç sürücüsü Mehmet Günhanlı kaldırılmış olduğu Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil servisinde görmüş olduğu ilkyardım tedavisine müteakip Beyin cerrahisi bölümünde müşahede altına alındı.

Devamını oku

Güncel

Yargıda yeni atamalar

Yüksek Savcılar Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantıda Savcı Yardımcısı İlhan Damdelen, Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak ve Savcı Yardımcısı Aysın Bilgin’i savcı olarak atadığını duyurdu.

Savcı ve savcı yardımcısı münhalleriyle ilgili alınan kararla ise Aysu Erginel,  Ali Hidayet, Ayfer Şefik Tekinay, Kezban İnce ve Dilhan Çavuş, savcı; Gözde Uğraşın Aligüllü, Volkan Kayabaş, Hüseyin Gökan Eser, Fatma Damdelen, Fuat Tolga Emirtaneoğlu, Senem Palabıyık Karayel ve Fırat Kızıltunçlar ise Savcı Yardımcısı olarak atandı.

Atamalar 1 Nisan  tarihinden itibaren geçerli olacak.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.