Takip Edin

Güncel

“Hepimizin ortak gailesi bu ülkeyi, toplumu, gençlerimizi nasıl daha iyiye ulaştırabilirizdir”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, ortak gailenin ülkenin, toplumun, gençlerin nasıl daha iyiye ulaştırılabileceği olduğunu belirterek, “Ortak amaç doğrultusunda ve işbirliği içerisinde ilerlemekte ve geleceği sağlıklı şekillendirmekte kararlıyız” dedi.

Özyiğit,  Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği’ni (İŞAD) kabul ederek görüştü.

MAMÜLCÜ

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İŞAD Başkanı Enver Mamülcü kabulde yaptığı konuşmada , geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 15. Olağan Kurul’da göreve gelen Başkan ve Yönetim Kurulu olarak, bakan seviyesinde ilk ziyaretini Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’e gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ülkede çok önemli bir yer tutan Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın çalışmalarını önemsediklerini ve yakından takip ettiklerini, Bakan Özyiğit’in çalışmalarını da takdir ettiklerini belirten Mamülcü, görüş, öneri ve düşüncelerini sürekli olarak iletmeye çalıştıklarını, yapılan doğruları takdir edip desteklerken, yanlış gördükleri noktalarda da görüşlerini aktardıklarını ifade etti.

ÖZYİĞİT

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit de İŞAD’ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Genel Kurulu’nda göreve gelen Başkan Enver Mamülcü ile Yönetim Kurulu üyelerini kutlayarak ve başarılar diledi.

Özyiğit, İŞAD’ın ülkenin en önde gelen güzide kuruluşlarında biri olduğunu, yaptıkları çalışmaları da yakından takip ettiklerini belirtti.

Geleceği kurgularken çok dikkatli adımlar attıklarını, donanımlı, iyi yetişmiş nesiller yetiştirmek adına ciddi bir uğraş verdiklerini kaydeden Özyiğit, “Pek tabii ki bu kurgulamayı yaparken, ilgili tüm paydaşlarla birlikte hareket etmeye özen gösteriyoruz. Bu çerçevede İş İnsanları Derneği’nin görüş, düşünce ve önerileri de bizler için önemlidir. Hepimizin ortak gailesi bu ülkeyi, toplumu, gençlerimizi nasıl daha iyiye ulaştırabilirizdir. Ortak amaç doğrultusunda ve işbirliği içerisinde ilerlemekte ve geleceği sağlıklı şekillendirmekte kararlıyız”  dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye olmalısınız Giriş

Yorum Yaz

Güncel

“Girne trafiği rahatlatılacak”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne limanındaki acil sıkıntılarının giderileceğini, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerindeki trafiği rahatlatmak için de gerekli adımların atılacağını söyledi

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ziyaret etti.

Girne belediye Başkanı Nidai Güngördü, bakan Üstel’in ziyaretinden ötürü memnuniyetini dile getirerek, kentin turizmle ilgi konuları hakkında bilgiler verdi.

İcraat yapmak için hükümetlerin uzun ömürlü olması gerektiğini söyleyen Güngördü, “Görünüşe göre mevcut hükümetin uzun ömürlü olacağı ve sizlerin de güzel işler yapacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Girne Belediyesi olarak ülke turizmine katkıda bulunmak istediklerini de belirten Güngördü, gerek Girne Antik Liman konusunda, gerekse çevre temizliği ve diğer düzenlemelerde belediyenin olanaklarını kullanmaya hazır olduklarını söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel de, ilk ziyaretini Girne Belediyesi’ne yaptığını ifade ederek, ülke turizmi için Girne’nin önemine vurgu yaptı.

Girne beldesinin otelleri, butik otelleri ve pansiyonları ile ülkenin güzide şehirlerinden olduğunu belirten Üstel, şehrin daha fazla ön plana çıkması için müşterek projeler yapma niyetinde olduklarını söyledi.

Girne Antik Liman ile ilgi olarak bakanlığın bir takım projeleri olduğunu söyleyen Üstel, limandaki acil sıkıntılarının giderilmesi için belediye ile işbirliğinde çalışma arzusunda olduklarını söyledi.

Girne’de doğudan başlayan ve batıya doğru devam eden büyük bir trafik sorunu yaşandığını da söyleyen Üstel, Ulaştırma Bakanı ile de görüştüğünü, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerini rahatlatmak için hükümet olarak gerekli adımların atılacağını, söyledi.

Devamını oku

Güncel

Tanyel ailesi yasta

Emekli öğretmen Hasan Tanyel hayatını kaybetti

Kıbrıs’ın tanınan ve sevilen öğretmenlerinden Hasan Tanyel dün yaşamını yitirdi.

Ayşe Tanyel’in eşi olan Hasan Tanyel’in cenazesi bugün İsmail Sefa Camisi’nde kılınan öğle namazına müteakip Lefkoşa Kabristanlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Güncel

54 yaşında hayata veda etti

Tirmen köyünün sevilen isimlerinden 54 yaşındaki Hüseyin Gümülü, yaşam mücadelesini kaybetti.

Gümülü, beyin kanaması geçirmiş, bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

Ölümü ile sevenlerini yasa boğan Gümülü, bugün öğle namazının ardından Tirmen Mezarlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Gazetda Haber Sitesi