Takip Edin

Güncel

Fransa’dan, Kıbrıs açıklarında tatbikat

Fransa’nın çarşamba gününden beridir Kıbrıs’ın Güneybatısında düşen bölgede askeri tatbikat gerçekleştirdiği, tatbikat için Navtex ve Notam yayınlanmasının ise Türkiye’yi rahatsız ettiği iddia edildi.
Güney’de yayımlanan Fileleftheros gazetesi: “Kıbrıs’ın Güneyi’nin İşgali – Fransa Askeri Tatbikatı – Türkiye’den ‘Navtex’in’ Geçersiz Kılınmasına Sert Tepkiler” başlıkları altında verdiği haberinde, Fransa’nın Kıbrıs’ın Güneyi ve Güneybatısındaki denizde 150 bin kilometrekarelik bir alanda askeri tatbikat gerçekleştirmekte olduğunu ve tatbikatın Türkiye’de rahatsızlık yarattığını iddia etti.
Rum Arama Kurtarma Merkezi’nin, Çarşamba günü başlayan ve 20 Mart Çarşamba gününe kadar devam edecek olan tatbikat sebebiyle bölgede Navtex, Rum Sivil Havacılık Dairesi’nin ise uçaklara yönelik “Notam” yayımladığını belirten gazete, Türkiye’nin de aynı bölgelerde Navtex ilan ettiğini ve Fransa’nın tatbikatı sebebiyle ilan edilen Navtex’e sert tepki gösterdiğini ileri sürdü.
Gazete, Türkiye’nin konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 1974’ten sonra Navtex ilanlarını düzenleyen uluslararası örgüte üye olan Kıbrıs ile şimdiki Kıbrıs’ın aynı statüde olmadığını bu yüzden bu tür bölge kapatmaları ilan edemeyeceğini duyurduğunu aktardı.
EVANGELOS FLORAKİS ÜSSÜNE YENİ SALON
Gazete bir diğer haberinde ise, “Mari” (Tatlısu) bölgesinde yer alan “Evangelos Florakis Deniz Üssü’ne” yeni savaş teknikleri antrenman salonu inşa edildiğini, yeni salonun önceki gün düzenlenen törenle açılmasının ardından RMMO sualtı timi tarafından da tatbikat gerçekleştirildiğini yazdı.
Gazete, yeni spor salonunun 227 bin Euro’ya mal olduğunu ve bu paranın bağışlarla karşılandığını belirtirken, açılış töreni sebebiyle ise RMMO sualtı timinin, doğal gaz platformuna terörist saldırı senaryolu bir tatbikat icra ettiğini aktardı.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Alkollü sürücü su kanalına uçtu

Lefkoşa – Girne anayolu üzerinde dün gece alkollü sürücünün dikkatsizliği sonucunda yaşanan kaza yürekleri ağza getirirken kazanın bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanması sevindirdi.

Kaza, dün gece saat 22:45 raddelerinde meydana geldi.

68 yaşındaki Mehmet Günhanlı, Günhanlı yönetimindeki JS 992 plakalı araçla

93 Mlg alkollü içki tesiri altında Girne’ye doğru seyrederken dikkatsizliği sonucu yoldan çıktı ve toprak banket içerisinde yoluna devam ettikten sonra 3.30 m yükseklikte su kanalına girdi.

Kaza sonucu yaralanan JS 992 plakalı araç sürücüsü Mehmet Günhanlı kaldırılmış olduğu Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil servisinde görmüş olduğu ilkyardım tedavisine müteakip Beyin cerrahisi bölümünde müşahede altına alındı.

Devamını oku

Güncel

Yargıda yeni atamalar

Yüksek Savcılar Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantıda Savcı Yardımcısı İlhan Damdelen, Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak ve Savcı Yardımcısı Aysın Bilgin’i savcı olarak atadığını duyurdu.

Savcı ve savcı yardımcısı münhalleriyle ilgili alınan kararla ise Aysu Erginel,  Ali Hidayet, Ayfer Şefik Tekinay, Kezban İnce ve Dilhan Çavuş, savcı; Gözde Uğraşın Aligüllü, Volkan Kayabaş, Hüseyin Gökan Eser, Fatma Damdelen, Fuat Tolga Emirtaneoğlu, Senem Palabıyık Karayel ve Fırat Kızıltunçlar ise Savcı Yardımcısı olarak atandı.

Atamalar 1 Nisan  tarihinden itibaren geçerli olacak.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.