Takip Edin

Güncel

“Emeğin sömürülmesine tüm kesimler karşı durmalı”

Kamu-İş, hükümeti ve Meclis’i, Yerel İş Gücü İstihdamını Teşvik Tüzüğü’nü, vatandaşların haklarını gözeterek, geleceğini düşünerek değerlendirmeye ve konuyu olumlu karara bağlamaya davet etti.

Kamu-İş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu yaptığı yazılı açıklamada, Bakanlar Kurulu gündeminde bulunan, KKTC Vatandaşı Yerel İş Gücü İstihdamını Teşvik Tüzüğü’nün günlerdir tartışıldığını ancak hükümet ortakları arasında bir mutabakat sağlanamadığının görüldüğünü kaydetti.

Taslak tüzükte öngörülen ek maaş desteğinin amacının, önce KKTC vatandaşlarının istihdamını teşvik, sonra da asgari ücretle çalışanların alım güçlerini artırmak olduğunu belirten Serdaroğlu, “Çalışanların sendikalaşması koşulu, çalışanlarla işverenler arasında karşılıklı hak ve menfaatlerinin korunması çalışma koşullarının düzenlenmesi ve en önemlisi de güvencesiz kaçak işçiliğin önlenmesini sağlayacaktır” dedi.

Örgütlü toplumun gelecekte toplumsal başarı ve güvence demek olduğunu, KKTC Hükümeti’nin öncelikli görevinin ise KKTC vatandaşlarına güvenceli bir iş ve insanca bir yaşam imkanı yaratmak olduğunu ifade eden Serdaroğlu, bu nedenle, özel sektörde sendikalaşma ve toplu iş sözleşmesi hakkında ve ek maaş desteği tüzüğüne karşı tavır koyanların mantığını anlamanın mümkün olmadığını belirtti.

“Emek en yüce değerse, emeğin sömürülmesine tüm kesimler karşı durmak zorundadır“ diyen Serdaroğlu, bu nedenle bu konuya, kişisel ve zümresel çıkarlarla değil, toplumsal çıkarlarla ve geleceği düşünerek bakmak zorunda olduklarını ve popülizmin kimseye yararı olmayacağını belirtti.

Serdaroğlu, “KKTC Hükümeti’nin ve Meclisi’nin, bu konuyu partisel değil, vatandaşlarımızın haklarını gözeterek, geleceğini düşünerek değerlendirerek, olumlu karara bağlamaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Sapıklığın böylesi: Komşusunun iç çamaşırlarını çaldı!

Mağusa’da Mehmet Kurum adlı kişi, Mağusa’da komşusuna ait evin avlusuna izinsiz girerek çamaşır telindeki 3 adet bayan külotunu çaldı.

Çaldığı külotların birini kendi üzerine giyen diğer ikisini de üzerinde taşıyan Mehmet Kurum, ardından komşusunun kapısına cinsel içerikli 2 adet aşk mektubu bıraktı.

Bugün çıkarıldığı mahkemede kendisini savunan Kurum “Kötü niyetim yoktu. Aşkımın kurbanı oldum” dedi.

Öte yandan Mehmet Kurum, 24 Kasım 2017 tarihinde “Cinsel saldırı” ve “Alıkoyma” suçlarından cezaevinden tahliye edilmişti.

Zanlı Kurum, 2015 yılı Şubat ayı içerisinde Kumyalı’da 5 yaşındaki yeğenine de cinsel istismarda bulunmuştu.

 Kurum, kendisine ait evde 5 yaşındaki küçük kıza pişik kremi sürme bahanesiyle kızın iç çamaşırını çıkarıp cinsel istismarda bulunmuş ve Şubat 2016 yılında Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak “16 yaşından küçük çocuğun cinsel dokunulmazlığını ihlal amacıyla alıkoyma” suçundan 3 yıl, “Cinsel saldırı” suçundan ise 2 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

Devamını oku

Güncel

Cumhur İttifakı genişledi

Türkiye’de 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı‘nın kapsamı 51 ile genişledi.

AK Parti 44 ilde, MHP 7 ilde MHP aday gösterdi. Aday listelerinin teslim edildiği son günde MHP 16 ilde, AK Parti 3 ilde adaylarını çekme kararı aldı.

27 BÜYÜKŞEHİRDE AK PARTİ 

Son değişikliklerle birlikte Cumhur İttifakı’nda işbirliği yapılan il sayısı 51’e yükseldi. 27 büyükşehirde AK Parti adayı, 3 büyükşehirde MHP adayı yarışacak. 

MHP’NİN ADAY ÇEKTİĞİ İLLER

MHP, Bolu, ÇanakkaleGiresun, Yalova, Bilecik, Edirne,  Artvin, Burdur ve Sinop‘ta belediye başkanı adaylarını çekti. 

AK PARTİ HANGİ İLLERDE ADAYLARINI ÇEKTİ?

AK Parti de KarsKırklareli ve Iğdır‘da adayları çekme kararı aldı. Bu illerde MHP adayları yarışacak.

KAYYUM ATANAN YERLERDE AK PARTİ ADAYLARI YARIŞACAK

HakkariSiirtŞırnakAğrıBitlis, Muş ve Ardahan gibi kayyum atanmış belediyelerde de AK Parti adayları yarışacak. MHP bu illerdeki adaylarını çekti.

30 BÜYÜKŞEHİRDE İŞBİRLİĞİ YAPILMIŞTI

AK Parti ile MHP, Cumhur İttifakı kapsamında 30 büyükşehirde iş birliğine gitmişti. Adana, Mersin ve Manisa büyükşehir belediyelerinde aday çıkaran MHP, 27 büyükşehirde ise AK Parti’nin adaylarını destekleme kararı almıştı.
AK Parti ve MHP ittifak kapsamında olmayan illerde kendi adaylarını çıkardı. Her iki parti de il adaylarını belirlerken, AK Parti, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’den, MHP de aynı şekilde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’den jest yaparak aday çıkarmadı.
Bu kapsamda MHP, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Rize’de AK Parti’nin adayını destekleyecek.
AK Parti ise, Adana, Manisa, Mersin ile Osmaniye’de MHP’nin adayına destek verecek.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.