Takip Edin

Güncel

“Eğitim Bakanlığı hayal kırıklığı yaşattı”

KTÖS, Eğitim Bakanlığı’nın 11 ayda taş taş üstüne koymadığını ve sadece rutin işlerle ilgilendiğini ileri sürdü.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Milli Eğitim Bakanlığının, öğretmenlerin atamalarıyla ilgili tüzükte, özlü değişiklik yerine yüzeysel değişiklik peşinde olduğunu savundu.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığında, Milli Eğitim Bakanının başkanlık ettiği Danışma Kurulu toplantısı öncesinde basına açıklama yaptı.

Bir alt kurul olan Teknik Kurulda karara bağlanmayan konuları karara bağlama görevi olan Danışma Kurulunun gündeminde, öğretmenlerin atamalarıyla ilgili tüzükte bir takım düzenlemeler de yar alıyor.

Konuşmasında, Danışma Kurulunun 2012’den sonra ilk kez toplandığını belirten Elcil, Eğitim Bakanının kadro ve icra organlarının şekillendirilmesi, okul altyapıları, okullara cari bütçe ayrılması, öğretmenlerin çalışma koşulları ve koleje giriş sınavlarıyla ilgili olarak çok iddialı sözler verdiğini, ancak görevde olduğu 11 ayda taş taş üstüne konmadığını ve sadece rutin işlerle ilgilendiğini ileri sürdü.

Elcil, öğretmenlerin yükselmeleriyle ilgili “yanlış olan” sistemin değiştirilmesine yönelik KTÖS önerilerinin “hiç dikkate alınmadan”, konunun görüşülmesi için Danışma Kuruluna davet edildiklerini ifade etti.
Kurulda yer alan Maliye Bakanı, Çalışma Bakanı, Eğitim Bakanı ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler sendikasının desteği ile Tüzük’te değişiklik yapılmak istendiğini, bunun doğru bir yaklaşım olmadığını kaydeden Elcil, “Yenilikten bahseden bir eğitim bakanlığına yakışmayan bir yaklaşımdır bu” dedi.

Eğitim bakanlığının tam bir hayal kırıklığı yaşattığını belirten Elcil, “Sorunların özüne değil yüzeysel olarak dokunarak bir takım değişiklikler yapmak istiyorlar” dedi.

Öğrenci taşımacılığı hakkında yolsuzluk iddialarının ayyuka çıktığını belirten Elcil, Bakanlığın iddiaları yargıya taşmakta isteksiz olduğunu gözlemlediklerini söyledi.

Sel olayında iki yıl önce yapılan bir okulun binasının yıkıldığını anımsatan Elcil, bunun da sorgulanması gerektiğini ifade etti.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Alkollü sürücü su kanalına uçtu

Lefkoşa – Girne anayolu üzerinde dün gece alkollü sürücünün dikkatsizliği sonucunda yaşanan kaza yürekleri ağza getirirken kazanın bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanması sevindirdi.

Kaza, dün gece saat 22:45 raddelerinde meydana geldi.

68 yaşındaki Mehmet Günhanlı, Günhanlı yönetimindeki JS 992 plakalı araçla

93 Mlg alkollü içki tesiri altında Girne’ye doğru seyrederken dikkatsizliği sonucu yoldan çıktı ve toprak banket içerisinde yoluna devam ettikten sonra 3.30 m yükseklikte su kanalına girdi.

Kaza sonucu yaralanan JS 992 plakalı araç sürücüsü Mehmet Günhanlı kaldırılmış olduğu Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil servisinde görmüş olduğu ilkyardım tedavisine müteakip Beyin cerrahisi bölümünde müşahede altına alındı.

Devamını oku

Güncel

Yargıda yeni atamalar

Yüksek Savcılar Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantıda Savcı Yardımcısı İlhan Damdelen, Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak ve Savcı Yardımcısı Aysın Bilgin’i savcı olarak atadığını duyurdu.

Savcı ve savcı yardımcısı münhalleriyle ilgili alınan kararla ise Aysu Erginel,  Ali Hidayet, Ayfer Şefik Tekinay, Kezban İnce ve Dilhan Çavuş, savcı; Gözde Uğraşın Aligüllü, Volkan Kayabaş, Hüseyin Gökan Eser, Fatma Damdelen, Fuat Tolga Emirtaneoğlu, Senem Palabıyık Karayel ve Fırat Kızıltunçlar ise Savcı Yardımcısı olarak atandı.

Atamalar 1 Nisan  tarihinden itibaren geçerli olacak.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.