Takip Edin

Güncel

“Doğal afet ilan edilirse devlet bunları kendi fonlarından karşılayabilir”

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, Meclis İç Tüzüğü’nün 62. maddesi tahtında söz aldı. Tatar, Türkiye’de dün yapılan yerel seçime işaret ederek, sonuçların Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.

Tatar, özellikle Taşken ve Haspolat’taki su taşkınlarına işaret ederek, “Bunda kimsenin kabahati yok. Doğal afet yaşandı. Taşkent’i ziyaret ettiğimde dolu tanelerinin bloklar halinde durduğunu gördüm. Herhalde böyle bir şey görülmemiştir” dedi.

Vatandaşın devletten yardım beklediğini dile getiren Tatar, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Tufan Erhürman’ın ve diğer yetkililerin bölgeye ziyarette bulunduğunu ancak ziyaretin yeterli olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz aylarda selin etkili olduğu Dikmen’deki yaraların sarılmadığını savunan Tatar, “Doğal afet ilan edilirse devlet bunları kendi fonlarından karşılayabilir. Doğal afet ilan edilmezse takdire mi kalır?” diye konuştu.

Haspolat’taki görüntülerin durumun ne kadar korkunç olduğunu gösterdiğini söyleyen Tatar, “İklimler değişiyor. Selin ne zaman geleceğini bilemeyiz” dedi.

Kendi dönemlerinde de sel yaşandığını ve kaynak yaratıldığını anımsatan Tatar, “Kolay olmadığını biliyorum. Ama bir şeyler yapılmalı. Tahmin edilenin ötesinde bir durum var” şeklinde konuştu.

Otelciler Birliği’nin otellerde misafir edilebileceği konusunda öneri götürdüğünü anımsatan Tatar, “Güzel bir jest. Güzel bir niyet.  Selden zarar görenlerin acısını paylaşıyoruz” dedi.

Tatar’dan sonra yine 62. Madde tahtında söz alındı. YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, selle ilgili konuştu.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye olmalısınız Giriş

Yorum Yaz

Güncel

“Girne trafiği rahatlatılacak”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne limanındaki acil sıkıntılarının giderileceğini, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerindeki trafiği rahatlatmak için de gerekli adımların atılacağını söyledi

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ziyaret etti.

Girne belediye Başkanı Nidai Güngördü, bakan Üstel’in ziyaretinden ötürü memnuniyetini dile getirerek, kentin turizmle ilgi konuları hakkında bilgiler verdi.

İcraat yapmak için hükümetlerin uzun ömürlü olması gerektiğini söyleyen Güngördü, “Görünüşe göre mevcut hükümetin uzun ömürlü olacağı ve sizlerin de güzel işler yapacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Girne Belediyesi olarak ülke turizmine katkıda bulunmak istediklerini de belirten Güngördü, gerek Girne Antik Liman konusunda, gerekse çevre temizliği ve diğer düzenlemelerde belediyenin olanaklarını kullanmaya hazır olduklarını söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel de, ilk ziyaretini Girne Belediyesi’ne yaptığını ifade ederek, ülke turizmi için Girne’nin önemine vurgu yaptı.

Girne beldesinin otelleri, butik otelleri ve pansiyonları ile ülkenin güzide şehirlerinden olduğunu belirten Üstel, şehrin daha fazla ön plana çıkması için müşterek projeler yapma niyetinde olduklarını söyledi.

Girne Antik Liman ile ilgi olarak bakanlığın bir takım projeleri olduğunu söyleyen Üstel, limandaki acil sıkıntılarının giderilmesi için belediye ile işbirliğinde çalışma arzusunda olduklarını söyledi.

Girne’de doğudan başlayan ve batıya doğru devam eden büyük bir trafik sorunu yaşandığını da söyleyen Üstel, Ulaştırma Bakanı ile de görüştüğünü, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerini rahatlatmak için hükümet olarak gerekli adımların atılacağını, söyledi.

Devamını oku

Güncel

Tanyel ailesi yasta

Emekli öğretmen Hasan Tanyel hayatını kaybetti

Kıbrıs’ın tanınan ve sevilen öğretmenlerinden Hasan Tanyel dün yaşamını yitirdi.

Ayşe Tanyel’in eşi olan Hasan Tanyel’in cenazesi bugün İsmail Sefa Camisi’nde kılınan öğle namazına müteakip Lefkoşa Kabristanlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Güncel

54 yaşında hayata veda etti

Tirmen köyünün sevilen isimlerinden 54 yaşındaki Hüseyin Gümülü, yaşam mücadelesini kaybetti.

Gümülü, beyin kanaması geçirmiş, bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

Ölümü ile sevenlerini yasa boğan Gümülü, bugün öğle namazının ardından Tirmen Mezarlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Gazetda Haber Sitesi