Takip Edin

Güncel

Devlet Piyangosu rekor kırdı. 200 bin biletten 160 bini satıldı

KKTC Devlet Piyangosu yılbaşı özel çekilişi bilet satışlarında rekor kırıldı.

Spor Dairesi’ne bağlı Piyangolar Birimi tarafından 16 Kasım’da satışa çıkarılan 200 bin biletten 160 bini satıldı. Bu rakamın 31 Aralık’a kadar 180 bini bulması bekleniyor.

KKTC Devlet Piyangosu bilet satışlarında en yüksek rakama 2 yıl önce yılbaşı çekilişinde 157 bin adet satışla ulaşılmıştı.

Piyangolar Birimi Sorumlusu Biray Deliceırmak, yılbaşı bileti satışlarında bu yıl rekor kırdıklarını belirterek, biletlere ilgi nedeniyle vatandaşlara teşekkür etti.

Deliceırmak, biletlerin tükenebileceğini ifade ederek,” Bilet almak isteyenler ellerini çabuk tutsunlar, son dakikaya bırakmasınlar, biletler kalmayabilir” dedi.

Bugüne kadar sahte bilete rastlanmadığını kaydeden Deliceırmak, vatandaşlara yine de tedbirli olmalarını ve mühürsüz bilet almamalarını tavsiye etti.

KKTC Devlet Piyangosu satışları, çekilişlin başlayacağı 31 Aralık saat 19.00’a kadar sürecek. 1,5 milyon TL tutarındaki büyük ikramiye çekilişi saat 20.00’de gerçekleştirilecek ve Genç TV’den naklen yayınlanacak. KKTC Devlet Piyangosu yılbaşı özel çekilişinde toplam 3 milyon 317 bin TL ikramiye dağıtılacak.

Diğer yandan Türkiye Milli Piyango İdaresi’nin yılbaşı biletleri ise hemen hemen tükendi. Çeyrek bilet bulunamazken , bayilerin ellerinde çok az sayıda yarım ve tam bilet kaldı.

Piyangolar Birimi Sorumlusu Biray Deliceırmak, Türkiye’den 5 bin 245 tam, 15 bin 500 yarım ve 173 bin çeyrek bilet siparişi verildiğini ve biletlerin tükendiğini ifade etti.

Türkiye Mili Piyango İdaresi’nin yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 70 milyon TL olarak belirlendi.

Geçen yılbaşı çekilişinde 61 milyon TL’lik büyük ikramiye 4’e bölünmüş ve biletlerden biri KKTC’ye isabet etmişti.

İkramiye listesi:

1 Adet – 1.500.000 TL

1 Adet – 125.000 TL

1 Adet – 25.000 TL

5 Adet – 10.000 TL

5 Adet – 5.000 TL

5 Adet – 2.500 TL

10 Adet – 1.000 TL

20 Adet – 500 TL

40 Adet – 250 TL

400 Adet – 90 TL

4000 Adet – 60 TL

40.000 Adet (Amorti) – 30 TL

49 Adet (Teselli) – 1.500 TL

“TOPLAM İKRAMİYE 3.317.000 TL

Haber: Yılmaz Yakar

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye olmalısınız Giriş

Yorum Yaz

Güncel

Harekatın komandoları onurlandırıldı

1974 Barış Harekatı’nda adaya gelen Bolu Komando Tugayı 1. Komando Taburu’ndan 18 askere Milli Mücadele Madalyası takdim edildi

Başbakan Ersin Tatar, 1974 Barış Harekatı’nda adaya gelen Bolu Komando Tugayı 1. Komando Taburu’ndan 18 askere Milli Mücadele Madalyası takdim etti.

Başbakanlık Şeref Salonu’ndaki madalya töreninde, emekli komandolara Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan eşlik etti.

ERUÇ: “BÜYÜK ONUR”

Birinci Komando Taburunun 1974 Barış Harekatındaki Komutanı Tümgeneral Cemal Eruç, kabulde yaptığı konuşmada, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı gibi onurlu bir etkinlikte kendilerine de yer verilmesinden büyük onur duyduklarını ifade etti.

TATAR: “KUTSAL HAREKATLA BAĞIMSIZLIK, ÖZGÜRLÜK, MUTLULUK GETİRİLDİ”

Başbakan Ersin Tatar ise kendilerini ağırlamaktan şeref duyduğunu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 1974’te gerçekleştirdiği kutsal harekâtla Kıbrıs Türkü’ne bağımsızlık, özgürlük ve mutluluk getirdiğini söyledi.

Barış Harekatı sayesinde Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz’de bir devlet sahibi olduğunu kaydeden Tatar, Kıbrıs Türk halkına yönelik haksız ambargolara rağmen Türkiye’nin de desteğiyle KKTC’nin kökleşmeye devam ettiğini ifade etti.

Başbakan Tatar, Türkiye ile KKTC ilişkilerinin güçlenmesinin önemini vurgulayarak, emekli komandoların çok anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdiğini söyledi.

Devamını oku

Güncel

Atakan, Girne Batı Çevre Yolu için kolları sıvadı

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, bugün öğle saatlerinde Alsancak’a giderek yetkililer ve bölge sakinleriyle, yakında inşası başlayacak olan Girne Batı Çevre Yolu ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı sırasında Girne Çevre Yolu’nun bittiği noktadan Lapta’ya kadar olan projenin çizimleri paylaşılırken, özellikle esnafın çalışmalar sırasında mağdur olmayacağı ifade edildi.

Toplantıda ayrıca güzergah boyunca otobüs durağı cepleri ve yeşil alanlar barındıracak proje konusunda katılımcılarla görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantıya Alsancak’ta Belediye Başkanı Fırat Ataser, bölge esnafı ve vatandaşlar katılırken, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Ramadan Beysun, Karayolları Dairesi Müdürü Serhan Kazmacı ve Halkın Partisi Girne Milletvekili Jale Refik Rogers da toplantıda hazır bulunanlar arasındaydı.

Devamını oku

Güncel

Türk Yıldızları KKTC’de

Başbakan Ersin Tatar, 20 Temmuz etkinliklerine katılmak üzere adada bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan ilk kadın filo komutanı TSK Türk Yıldızları Akrobasi Timi Filo Komutanı Pilot Binbaşı Esra Özatay ve Türk Yıldızları Akrobasi Timi pilotlarını kabul etti.
Kıbrıs Türkü’nün Türk Yıldızlarını, Türk filolarını ezelden beridir takdirle takip ettiğine işaret eden Tatar, ekibi adada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
8 Ağustos’ta Cengiz Topel’in kabri başında tekrar anılacağını söyleyen Tatar, bu yılki etkinlikte, 1960’lı yıllarda Cengiz Topel’le birlikte Kıbrıs semalarında uçan ve Kıbrıs Türkü’nün güvenliği için her türlü riski alan pilotların isimlerinin de anıt başında bir kütüğe kazınacağını söyledi.
Kıbrıs Türk halkının, hava savunmasında her zaman ve her koşulda yardıma gelen Türk pilotlarını takdirle andığını dile getiren Tatar, Kıbrıs’ın Türkiye’den sadece 40 deniz mili uzak olduğuna işaret ederek, filoların dakikalar içinde adaya gelinebilmesinin güvenlik açısından önemine değindi.
Öte yandan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da, 20 Temmuz etkinliklerine katılmak üzere adada bulunan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan ilk kadın filo komutanı olan, TSK Türk Yıldızları Akrobasi Timi Filo Komutanı Pilot Binbaşı Esra Özatay ve Türk Yıldızları Akrobasi Timi pilotlarını kabul etti.

Devamını oku

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Gazetda Haber Sitesi