Takip Edin

Güncel

Devlet Piyangosu rekor kırdı. 200 bin biletten 160 bini satıldı

KKTC Devlet Piyangosu yılbaşı özel çekilişi bilet satışlarında rekor kırıldı.

Spor Dairesi’ne bağlı Piyangolar Birimi tarafından 16 Kasım’da satışa çıkarılan 200 bin biletten 160 bini satıldı. Bu rakamın 31 Aralık’a kadar 180 bini bulması bekleniyor.

KKTC Devlet Piyangosu bilet satışlarında en yüksek rakama 2 yıl önce yılbaşı çekilişinde 157 bin adet satışla ulaşılmıştı.

Piyangolar Birimi Sorumlusu Biray Deliceırmak, yılbaşı bileti satışlarında bu yıl rekor kırdıklarını belirterek, biletlere ilgi nedeniyle vatandaşlara teşekkür etti.

Deliceırmak, biletlerin tükenebileceğini ifade ederek,” Bilet almak isteyenler ellerini çabuk tutsunlar, son dakikaya bırakmasınlar, biletler kalmayabilir” dedi.

Bugüne kadar sahte bilete rastlanmadığını kaydeden Deliceırmak, vatandaşlara yine de tedbirli olmalarını ve mühürsüz bilet almamalarını tavsiye etti.

KKTC Devlet Piyangosu satışları, çekilişlin başlayacağı 31 Aralık saat 19.00’a kadar sürecek. 1,5 milyon TL tutarındaki büyük ikramiye çekilişi saat 20.00’de gerçekleştirilecek ve Genç TV’den naklen yayınlanacak. KKTC Devlet Piyangosu yılbaşı özel çekilişinde toplam 3 milyon 317 bin TL ikramiye dağıtılacak.

Diğer yandan Türkiye Milli Piyango İdaresi’nin yılbaşı biletleri ise hemen hemen tükendi. Çeyrek bilet bulunamazken , bayilerin ellerinde çok az sayıda yarım ve tam bilet kaldı.

Piyangolar Birimi Sorumlusu Biray Deliceırmak, Türkiye’den 5 bin 245 tam, 15 bin 500 yarım ve 173 bin çeyrek bilet siparişi verildiğini ve biletlerin tükendiğini ifade etti.

Türkiye Mili Piyango İdaresi’nin yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 70 milyon TL olarak belirlendi.

Geçen yılbaşı çekilişinde 61 milyon TL’lik büyük ikramiye 4’e bölünmüş ve biletlerden biri KKTC’ye isabet etmişti.

İkramiye listesi:

1 Adet – 1.500.000 TL

1 Adet – 125.000 TL

1 Adet – 25.000 TL

5 Adet – 10.000 TL

5 Adet – 5.000 TL

5 Adet – 2.500 TL

10 Adet – 1.000 TL

20 Adet – 500 TL

40 Adet – 250 TL

400 Adet – 90 TL

4000 Adet – 60 TL

40.000 Adet (Amorti) – 30 TL

49 Adet (Teselli) – 1.500 TL

“TOPLAM İKRAMİYE 3.317.000 TL

Haber: Yılmaz Yakar

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Sapıklığın böylesi: Komşusunun iç çamaşırlarını çaldı!

Mağusa’da Mehmet Kurum adlı kişi, Mağusa’da komşusuna ait evin avlusuna izinsiz girerek çamaşır telindeki 3 adet bayan külotunu çaldı.

Çaldığı külotların birini kendi üzerine giyen diğer ikisini de üzerinde taşıyan Mehmet Kurum, ardından komşusunun kapısına cinsel içerikli 2 adet aşk mektubu bıraktı.

Bugün çıkarıldığı mahkemede kendisini savunan Kurum “Kötü niyetim yoktu. Aşkımın kurbanı oldum” dedi.

Öte yandan Mehmet Kurum, 24 Kasım 2017 tarihinde “Cinsel saldırı” ve “Alıkoyma” suçlarından cezaevinden tahliye edilmişti.

Zanlı Kurum, 2015 yılı Şubat ayı içerisinde Kumyalı’da 5 yaşındaki yeğenine de cinsel istismarda bulunmuştu.

 Kurum, kendisine ait evde 5 yaşındaki küçük kıza pişik kremi sürme bahanesiyle kızın iç çamaşırını çıkarıp cinsel istismarda bulunmuş ve Şubat 2016 yılında Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak “16 yaşından küçük çocuğun cinsel dokunulmazlığını ihlal amacıyla alıkoyma” suçundan 3 yıl, “Cinsel saldırı” suçundan ise 2 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

Devamını oku

Güncel

Cumhur İttifakı genişledi

Türkiye’de 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı‘nın kapsamı 51 ile genişledi.

AK Parti 44 ilde, MHP 7 ilde MHP aday gösterdi. Aday listelerinin teslim edildiği son günde MHP 16 ilde, AK Parti 3 ilde adaylarını çekme kararı aldı.

27 BÜYÜKŞEHİRDE AK PARTİ 

Son değişikliklerle birlikte Cumhur İttifakı’nda işbirliği yapılan il sayısı 51’e yükseldi. 27 büyükşehirde AK Parti adayı, 3 büyükşehirde MHP adayı yarışacak. 

MHP’NİN ADAY ÇEKTİĞİ İLLER

MHP, Bolu, ÇanakkaleGiresun, Yalova, Bilecik, Edirne,  Artvin, Burdur ve Sinop‘ta belediye başkanı adaylarını çekti. 

AK PARTİ HANGİ İLLERDE ADAYLARINI ÇEKTİ?

AK Parti de KarsKırklareli ve Iğdır‘da adayları çekme kararı aldı. Bu illerde MHP adayları yarışacak.

KAYYUM ATANAN YERLERDE AK PARTİ ADAYLARI YARIŞACAK

HakkariSiirtŞırnakAğrıBitlis, Muş ve Ardahan gibi kayyum atanmış belediyelerde de AK Parti adayları yarışacak. MHP bu illerdeki adaylarını çekti.

30 BÜYÜKŞEHİRDE İŞBİRLİĞİ YAPILMIŞTI

AK Parti ile MHP, Cumhur İttifakı kapsamında 30 büyükşehirde iş birliğine gitmişti. Adana, Mersin ve Manisa büyükşehir belediyelerinde aday çıkaran MHP, 27 büyükşehirde ise AK Parti’nin adaylarını destekleme kararı almıştı.
AK Parti ve MHP ittifak kapsamında olmayan illerde kendi adaylarını çıkardı. Her iki parti de il adaylarını belirlerken, AK Parti, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’den, MHP de aynı şekilde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’den jest yaparak aday çıkarmadı.
Bu kapsamda MHP, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Rize’de AK Parti’nin adayını destekleyecek.
AK Parti ise, Adana, Manisa, Mersin ile Osmaniye’de MHP’nin adayına destek verecek.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.