Takip Edin

Güncel

CTP’nin Kuruluş Yıldönümü… Güzelyurt İlçe Binasında “44 Yıllık Güzelyurt İlçe Tarihi” İsimli Belgesel İzlendi

Cumhuriyetçi Türk Partisi Güzelyurt İlçesi, Partinin 48’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında İlçe tarihini konu alan belgesel gösterimi gerçekleştirdi. 

“44 yıllık Güzelyurt İlçe Tarihi” isimli belgesel, Güzelyurt İlçe binasında izlendi. 

CTP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, belgeselde, CTP’lilerin Güzelyurt’ta yaptığı toplantılar, eylemler, seçim mitingleri, kadın ve gençlik örgütü etkinlikleri, bildiri dağıtımları, bayrak ve pankart açma eylemleri, işyeri ve köy ziyaretleri ve daha birçok etkinliği gösteren yaklaşık 5 yüz fotoğraf yer aldı. 

Belgeselde, İlçe Sekreteri Vasfi Candan, ilk İlçe Başkanı Mehmet Civa, en uzun İlçe Başkanlığı yapan Eren Adataş ve MYK üyesi Örgütlenme Sekreteri Ürün Solyalı’nın konuşmaları da yer aldı. 

“FEDERAL ÇÖZÜM MİSYONU” 

Geceye katılan Genel Sekreter Erdoğan Sorakın ile CTP’nin eski başkanlarından 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da gösterim sonunda konuşma gerçekleştirerek geceyi hazırlayanlara teşekkür etti. 

CTP’nin ülke barışına, demokrasisine, insan haklarına ve çözüme dönük verdiği mücadelenin önemine değinilen konuşmalarda, CTP’nin misyonunun devam ettiğine, Kıbrıs’ta federal çözüm yolunda ilerlemenin şart olduğuna vurgu yapılarak, bu konuda önümüzdeki dönemde seçilecek cumhurbaşkanının da rolünün çok önemli olduğu kaydedildi. 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye olmalısınız Giriş

Yorum Yaz

Güncel

“Girne trafiği rahatlatılacak”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne limanındaki acil sıkıntılarının giderileceğini, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerindeki trafiği rahatlatmak için de gerekli adımların atılacağını söyledi

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ziyaret etti.

Girne belediye Başkanı Nidai Güngördü, bakan Üstel’in ziyaretinden ötürü memnuniyetini dile getirerek, kentin turizmle ilgi konuları hakkında bilgiler verdi.

İcraat yapmak için hükümetlerin uzun ömürlü olması gerektiğini söyleyen Güngördü, “Görünüşe göre mevcut hükümetin uzun ömürlü olacağı ve sizlerin de güzel işler yapacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Girne Belediyesi olarak ülke turizmine katkıda bulunmak istediklerini de belirten Güngördü, gerek Girne Antik Liman konusunda, gerekse çevre temizliği ve diğer düzenlemelerde belediyenin olanaklarını kullanmaya hazır olduklarını söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel de, ilk ziyaretini Girne Belediyesi’ne yaptığını ifade ederek, ülke turizmi için Girne’nin önemine vurgu yaptı.

Girne beldesinin otelleri, butik otelleri ve pansiyonları ile ülkenin güzide şehirlerinden olduğunu belirten Üstel, şehrin daha fazla ön plana çıkması için müşterek projeler yapma niyetinde olduklarını söyledi.

Girne Antik Liman ile ilgi olarak bakanlığın bir takım projeleri olduğunu söyleyen Üstel, limandaki acil sıkıntılarının giderilmesi için belediye ile işbirliğinde çalışma arzusunda olduklarını söyledi.

Girne’de doğudan başlayan ve batıya doğru devam eden büyük bir trafik sorunu yaşandığını da söyleyen Üstel, Ulaştırma Bakanı ile de görüştüğünü, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerini rahatlatmak için hükümet olarak gerekli adımların atılacağını, söyledi.

Devamını oku

Güncel

Tanyel ailesi yasta

Emekli öğretmen Hasan Tanyel hayatını kaybetti

Kıbrıs’ın tanınan ve sevilen öğretmenlerinden Hasan Tanyel dün yaşamını yitirdi.

Ayşe Tanyel’in eşi olan Hasan Tanyel’in cenazesi bugün İsmail Sefa Camisi’nde kılınan öğle namazına müteakip Lefkoşa Kabristanlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Güncel

54 yaşında hayata veda etti

Tirmen köyünün sevilen isimlerinden 54 yaşındaki Hüseyin Gümülü, yaşam mücadelesini kaybetti.

Gümülü, beyin kanaması geçirmiş, bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

Ölümü ile sevenlerini yasa boğan Gümülü, bugün öğle namazının ardından Tirmen Mezarlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Gazetda Haber Sitesi