Takip Edin

Güncel

CTP’nin Kuruluş Yıldönümü… Güzelyurt İlçe Binasında “44 Yıllık Güzelyurt İlçe Tarihi” İsimli Belgesel İzlendi

Cumhuriyetçi Türk Partisi Güzelyurt İlçesi, Partinin 48’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında İlçe tarihini konu alan belgesel gösterimi gerçekleştirdi. 

“44 yıllık Güzelyurt İlçe Tarihi” isimli belgesel, Güzelyurt İlçe binasında izlendi. 

CTP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, belgeselde, CTP’lilerin Güzelyurt’ta yaptığı toplantılar, eylemler, seçim mitingleri, kadın ve gençlik örgütü etkinlikleri, bildiri dağıtımları, bayrak ve pankart açma eylemleri, işyeri ve köy ziyaretleri ve daha birçok etkinliği gösteren yaklaşık 5 yüz fotoğraf yer aldı. 

Belgeselde, İlçe Sekreteri Vasfi Candan, ilk İlçe Başkanı Mehmet Civa, en uzun İlçe Başkanlığı yapan Eren Adataş ve MYK üyesi Örgütlenme Sekreteri Ürün Solyalı’nın konuşmaları da yer aldı. 

“FEDERAL ÇÖZÜM MİSYONU” 

Geceye katılan Genel Sekreter Erdoğan Sorakın ile CTP’nin eski başkanlarından 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da gösterim sonunda konuşma gerçekleştirerek geceyi hazırlayanlara teşekkür etti. 

CTP’nin ülke barışına, demokrasisine, insan haklarına ve çözüme dönük verdiği mücadelenin önemine değinilen konuşmalarda, CTP’nin misyonunun devam ettiğine, Kıbrıs’ta federal çözüm yolunda ilerlemenin şart olduğuna vurgu yapılarak, bu konuda önümüzdeki dönemde seçilecek cumhurbaşkanının da rolünün çok önemli olduğu kaydedildi. 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Önce darp edildi, sonra boğularak öldürüldü!

Haspolat-Taşkent Anayolu üzerinde bulunan TMT Anı ormanı toprak yol girişinde bu sabah saat 06:45 sıralarında 25 -30 yaşlarındaki erkek cesedi bulundu.

Yabancı uyruklu ve siyahi olduğu tespit edilen ceset üzerinde yapılan ilk incelemede darp izine rastlandı.

Yapılan otopside ise, kimliği henüz belirlenemeyen erkek şahsın ciddi şekilde darp edildikten sonra boğazının sıkılarak solunum yollarının kapanması sonucu öldüğü öğrenildi.

Devamını oku

Güncel

Çocuklardan ‘kardeşlik’ mesajı

21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’nin açılışı dün Cumhuriyet Meclisi’nde gerçekleştirildi.

Törende, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit açılış konuşması yaptı.

Daha sonra Uluçay ile Özyiğit çocuklarla birlikte “Bütün Çocuklar Kardeştir” sloganıyla sevgi balonlarını gökyüzüne bıraktı ve güvencin uçurdu.

Hava muhalefeti nedeniyle sadece 23 Nisan İlkokulu ekibinin gösterisi kısa süreli yapılırken diğer ekiplerin gösterileri yapılamadı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.