Takip Edin

Güncel

“CAS çalışanlarının içinde bulunduğu durum, bir insanlık dramı”

Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Cyprus Airport Services (CAS) şirketinin tasfiye edilmesinden sonra Ercan Havalimanı girişinde süresiz açlık grevine başlayan CAS çalışanlarına destek vermek için ziyarette bulundu.

Partiden yapılan açıklamaya göre ziyarette Genel Başkan Mehmet Çakıcı’nın yanı sıra, TKP Yeni Güçler Genel Sekreteri Mehmet Davulcu, MYK üyeleri Zuhal Koreli ve Ersen Sururi ve partililer de hazır bulundu.

Çakıcı ziyarette yaptığı konuşmada, CAS çalışanlarının içinde bulunduğu bugünkü durumun bir insanlık dramı olduğuna söyledi.

Çakıcı, “Açlık grevi son çaredir. Hiçbirinizin açlık grevi yapmasını istemeyiz. Açlık grevinde ciddi anlamda geri dönüşümü olmayan riskli bir takım sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Kalıcı psikolojik ve tıbbi komplikasyonlar olur ve bunlar geri dönüşümsüzdür. O nedenle gönlümüz açlık grevi yapmanızı istemez. Fakat kararlarınıza saygımız sonsuzdur.” ifadesini kullandı.

CAS’ın devlete ait bir şirket olduğunu, bu nedenle burada çalışanların da devletin sorumluluğunda olduğunu söyleyen Çakıcı, CAS çalışanlarının aylardır maaş almadığını, SSK ve ihtiyat sandığı yatırımlarının yapılmadığını, işten durdurma yazısı verilmediği için ne işsizlik parası alamadıklarını, devlet hastanesinden yararlanamadıklarını, çocuklarının okul taksitlerini yada aldıkları kredileri ödemek bir yana en acısı da evlerine bir ekmek dahi götüremez durumda olduklarını kaydetti.

Çakıcı, “Bunun son derece üzücü ve kabul edilemez olduğunu” söyledi.

Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ ve hükümeti eleştiren Çakıcı, sözlerin tutulmadığını savundu.

Çakıcı, bazı sendikaların yönetiminde hükümete yakın yöneticilerin olması nedeniyle CAS çalışanlarına yeterli desteği vermediğini savundu.

Çalışanlara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Çakıcı, CAS çalışanlarına Kıbrıs Türk Ruh Sağlığı Enstitüsü olarak ücretsiz psikolojik destek vermeye de hazır olduklarını kaydetti


Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Alkollü sürücü su kanalına uçtu

Lefkoşa – Girne anayolu üzerinde dün gece alkollü sürücünün dikkatsizliği sonucunda yaşanan kaza yürekleri ağza getirirken kazanın bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanması sevindirdi.

Kaza, dün gece saat 22:45 raddelerinde meydana geldi.

68 yaşındaki Mehmet Günhanlı, Günhanlı yönetimindeki JS 992 plakalı araçla

93 Mlg alkollü içki tesiri altında Girne’ye doğru seyrederken dikkatsizliği sonucu yoldan çıktı ve toprak banket içerisinde yoluna devam ettikten sonra 3.30 m yükseklikte su kanalına girdi.

Kaza sonucu yaralanan JS 992 plakalı araç sürücüsü Mehmet Günhanlı kaldırılmış olduğu Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil servisinde görmüş olduğu ilkyardım tedavisine müteakip Beyin cerrahisi bölümünde müşahede altına alındı.

Devamını oku

Güncel

Yargıda yeni atamalar

Yüksek Savcılar Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantıda Savcı Yardımcısı İlhan Damdelen, Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak ve Savcı Yardımcısı Aysın Bilgin’i savcı olarak atadığını duyurdu.

Savcı ve savcı yardımcısı münhalleriyle ilgili alınan kararla ise Aysu Erginel,  Ali Hidayet, Ayfer Şefik Tekinay, Kezban İnce ve Dilhan Çavuş, savcı; Gözde Uğraşın Aligüllü, Volkan Kayabaş, Hüseyin Gökan Eser, Fatma Damdelen, Fuat Tolga Emirtaneoğlu, Senem Palabıyık Karayel ve Fırat Kızıltunçlar ise Savcı Yardımcısı olarak atandı.

Atamalar 1 Nisan  tarihinden itibaren geçerli olacak.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.