Takip Edin

Güncel

“Bazı insanlar hastalıklı bir ruh haliyle sosyal medyadan devlete ve hükümete linç kampanyası yapıyor”

Erhan Arıklı, ülkenin ciddi bir sel felaketiyle karşı karşıya kaldığını belirterek, insanların yardımına anında koşan hükümet yetkililerine, Sivil Savunma Teşkilatı’na, belediyelere ve itfaiyeye teşekkür etti.

Arıklı, “Doğal afet durumlarında bazı insanlar hastalıklı bir ruh haliyle sosyal medyadan devlete ve hükümete linç kampanyası yapıyor. Müthiş bir saldırı kampanyası yapılıyor. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde de bu tip felaket olabiliyor. Birbirine saldırmak, yaylım ateşinde bulunmak yerine acıları paylaşmak ve sarmak gibi bir özelliğimiz olmalı. Yapılması gerekenler varsa elbette tartışalım, sorunları halının altına süpürmeyelim ama bekleyin bir yaraları saralım” dedi.

Böyle durumlarda sadece devlete ve hükümete değil Türkiye’ye de saldırıldığını ifade eden Arıklı, “Dayanışma kültürümüzü kaybettiğimizi böyle zamanlarda görüyorum ve üzülüyorum. Yapıcı bir üslupla hükümete elimizden geldiğince yardımcı olmalıyız. Yaralar sarıldıktan sonra nelerin yapılmadığını da sorgularız” diye konuştu.

Göletler konusunda sıkıntı olduğunu belirten Arıklı, suyun tutulamadığını belirtti.

Arıklı, göletlerin doluluk oranı konusunda da konuşarak, “Bu kadar yağmura rağmen mali kaynağın ayrılmaması yüzünden göletlerde performans elde edilemiyor. Su İşleri Dairesi’ne göletler için fon ayrılmalı” dedi.

Arıklı, selden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini sundu.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye olmalısınız Giriş

Yorum Yaz

Güncel

“Girne trafiği rahatlatılacak”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne limanındaki acil sıkıntılarının giderileceğini, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerindeki trafiği rahatlatmak için de gerekli adımların atılacağını söyledi

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ziyaret etti.

Girne belediye Başkanı Nidai Güngördü, bakan Üstel’in ziyaretinden ötürü memnuniyetini dile getirerek, kentin turizmle ilgi konuları hakkında bilgiler verdi.

İcraat yapmak için hükümetlerin uzun ömürlü olması gerektiğini söyleyen Güngördü, “Görünüşe göre mevcut hükümetin uzun ömürlü olacağı ve sizlerin de güzel işler yapacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Girne Belediyesi olarak ülke turizmine katkıda bulunmak istediklerini de belirten Güngördü, gerek Girne Antik Liman konusunda, gerekse çevre temizliği ve diğer düzenlemelerde belediyenin olanaklarını kullanmaya hazır olduklarını söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel de, ilk ziyaretini Girne Belediyesi’ne yaptığını ifade ederek, ülke turizmi için Girne’nin önemine vurgu yaptı.

Girne beldesinin otelleri, butik otelleri ve pansiyonları ile ülkenin güzide şehirlerinden olduğunu belirten Üstel, şehrin daha fazla ön plana çıkması için müşterek projeler yapma niyetinde olduklarını söyledi.

Girne Antik Liman ile ilgi olarak bakanlığın bir takım projeleri olduğunu söyleyen Üstel, limandaki acil sıkıntılarının giderilmesi için belediye ile işbirliğinde çalışma arzusunda olduklarını söyledi.

Girne’de doğudan başlayan ve batıya doğru devam eden büyük bir trafik sorunu yaşandığını da söyleyen Üstel, Ulaştırma Bakanı ile de görüştüğünü, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerini rahatlatmak için hükümet olarak gerekli adımların atılacağını, söyledi.

Devamını oku

Güncel

Tanyel ailesi yasta

Emekli öğretmen Hasan Tanyel hayatını kaybetti

Kıbrıs’ın tanınan ve sevilen öğretmenlerinden Hasan Tanyel dün yaşamını yitirdi.

Ayşe Tanyel’in eşi olan Hasan Tanyel’in cenazesi bugün İsmail Sefa Camisi’nde kılınan öğle namazına müteakip Lefkoşa Kabristanlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Güncel

54 yaşında hayata veda etti

Tirmen köyünün sevilen isimlerinden 54 yaşındaki Hüseyin Gümülü, yaşam mücadelesini kaybetti.

Gümülü, beyin kanaması geçirmiş, bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

Ölümü ile sevenlerini yasa boğan Gümülü, bugün öğle namazının ardından Tirmen Mezarlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Gazetda Haber Sitesi