Takip Edin

Güncel

Alkollü araç kullananlar trafikten men edilecek

Girne İlçe Emniyet Kurulu, Girne ilçesinde yeni yılın sorunsuz karşılanması için bir dizi karar aldı.

Girne Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Girne İlçe Emniyet Kurulu, yılbaşı önlemleri gündemiyle toplandı.

Toplantıda alınan kararlara göre, Girne Polis Müdürlüğü ekipleri asayiş güvenlik ve trafik yönünden denetlemelerini yoğunlaştırılmış şekilde sürdürecek.

Alkollü araç kullananların trafikten men edileceği ve park yerleri dışında uygunsuz yerlere park edilen araçların polis ve belediye ekipleri tarafından çekileceği kaydedilen açıklamada, bu nedenle uygunsuz yerlere park edilmemesi ve giriş çıkışların kapatılmamasına özen gösterilmesi istendi.

BAZI PARK YERLERİ ÜCRETSİZ

Belediyelerin park yerleri ile 23 Nisan İlkokulu, Anafartalar Lisesi okulu park yerleri ile Ordu Pazarı üst tarafında bulunan park yerinin ücretsiz olarak halkın kullanımına açılacağı duyurulan açıklamaya göre, yeni yıl kutlaması nedeniyle izinsiz ve ruhsatsız olarak havai fişek kullananlar ile ateşli silah ile atış yapanlar hakkında yasal işlem yapılacak.

ŞİKAYET İÇİN ARANABİLECEK POLİS VE BELEDİYE TELEFONLARI

Yurttaşlar Girne’deki olaylarla ilgili şikayetlerini, Girne Polis Müdürlüğü’ne 155 – 0548 811 5000 – 815 2014 numaralı telefonlardan veya Girne Belediyesi’nin 0533 870 20 14 – 0548  882 21020 – 0533 850 64 13 ve 0542 882 11 18 numaralı telefonlarına yapabilecekler.

Güncel

“Girne trafiği rahatlatılacak”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne limanındaki acil sıkıntılarının giderileceğini, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerindeki trafiği rahatlatmak için de gerekli adımların atılacağını söyledi

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ziyaret etti.

Girne belediye Başkanı Nidai Güngördü, bakan Üstel’in ziyaretinden ötürü memnuniyetini dile getirerek, kentin turizmle ilgi konuları hakkında bilgiler verdi.

İcraat yapmak için hükümetlerin uzun ömürlü olması gerektiğini söyleyen Güngördü, “Görünüşe göre mevcut hükümetin uzun ömürlü olacağı ve sizlerin de güzel işler yapacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Girne Belediyesi olarak ülke turizmine katkıda bulunmak istediklerini de belirten Güngördü, gerek Girne Antik Liman konusunda, gerekse çevre temizliği ve diğer düzenlemelerde belediyenin olanaklarını kullanmaya hazır olduklarını söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel de, ilk ziyaretini Girne Belediyesi’ne yaptığını ifade ederek, ülke turizmi için Girne’nin önemine vurgu yaptı.

Girne beldesinin otelleri, butik otelleri ve pansiyonları ile ülkenin güzide şehirlerinden olduğunu belirten Üstel, şehrin daha fazla ön plana çıkması için müşterek projeler yapma niyetinde olduklarını söyledi.

Girne Antik Liman ile ilgi olarak bakanlığın bir takım projeleri olduğunu söyleyen Üstel, limandaki acil sıkıntılarının giderilmesi için belediye ile işbirliğinde çalışma arzusunda olduklarını söyledi.

Girne’de doğudan başlayan ve batıya doğru devam eden büyük bir trafik sorunu yaşandığını da söyleyen Üstel, Ulaştırma Bakanı ile de görüştüğünü, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerini rahatlatmak için hükümet olarak gerekli adımların atılacağını, söyledi.

Devamını oku

Güncel

Tanyel ailesi yasta

Emekli öğretmen Hasan Tanyel hayatını kaybetti

Kıbrıs’ın tanınan ve sevilen öğretmenlerinden Hasan Tanyel dün yaşamını yitirdi.

Ayşe Tanyel’in eşi olan Hasan Tanyel’in cenazesi bugün İsmail Sefa Camisi’nde kılınan öğle namazına müteakip Lefkoşa Kabristanlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Güncel

54 yaşında hayata veda etti

Tirmen köyünün sevilen isimlerinden 54 yaşındaki Hüseyin Gümülü, yaşam mücadelesini kaybetti.

Gümülü, beyin kanaması geçirmiş, bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

Ölümü ile sevenlerini yasa boğan Gümülü, bugün öğle namazının ardından Tirmen Mezarlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Gazetda Haber Sitesi