Takip Edin

Güncel

“Akıncı’nın amacı, yabancı korkusu yaymak”

HP’den Akıncı’ya tepki geldi. HP Genel Koordinatörü Savaş Toksöz, “Akıncı neden dört sene oturup, son sene sayım istiyor?” diye sordu.

HP Genel Koordinatörü Savaş Toksöz sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı eleştirdi.

Toksöz’ün paylaşımı şöyle;

“Sadece nüfusu mu sayalım?

Cumhurbaşkanı spekülatif haberler yayıyor. Alakasız talepleri var. Neymiş nüfusu sayalımda planlama yapalımmış. Peki, hade nüfusu sayalım. Benim merak ettiğim neden 4 sene oturup, son sene sayım istediğidir. Ondan da ötesi neden Cumhurbaşkanı bunu talep ediyor?

Devlet Planlama Örgütü değil, Ekonomi bakanlığı değil, Maliye bakanlığı değil talep eden, bunların tümü planlamayla doğrudan bağlantılıdır. Bunlar etmezken, sarayından planlamaya dair herhangi bir sorumluluğu bulunmayan Akıncı, neden bunu talep eder?

Birbirimizi kandırmayalım. Konu seçimdir. Konu blokların inşa edilmeye başlamasıdır. Konu yabancı korkusunu yaymak, Kuzeyden geldiği söylenen ve kimliğimizi hedef alan bir tehdidin varlığına inandırmak, bir sonraki seçime kadar safları sıklaştırmaktır.

Dikkat ederseniz nüfus için rakam vermedim, vermeyeceğim. Bir önemi yok. Ama başka bişeyden bahsetmek isterim. Halkın Partisi, her türlü ayrımcılığa karşı durmuş ve gelecekte de karşı duracak olan, bu ülkenin yarınlarına bu anlayışla damga vuracak siyasi bir partidir.

Bu ülkede garibana liman olacak olan, vahşileşen kimlik siyasetine prim vermeyecek olan, ambleminde olduğu gibi insanların eşit olduğuna her zaman inanacak olan, insan beğenmeyenlere inat herkese kucak açmaya devam edecek olan tek partidir.

Bir Cumhurbaşkanının görevi nüfus sayımı talep etmek değildir ama seçimden önce söz verdiği gibi örtülüyü kalem kalem açıklamak görevidir.

Şimdi tekrar sorayım, sadece nüfusu mu sayalım? Yok bence her şeyi sayalım…”

Güncel

“Girne trafiği rahatlatılacak”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne limanındaki acil sıkıntılarının giderileceğini, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerindeki trafiği rahatlatmak için de gerekli adımların atılacağını söyledi

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ziyaret etti.

Girne belediye Başkanı Nidai Güngördü, bakan Üstel’in ziyaretinden ötürü memnuniyetini dile getirerek, kentin turizmle ilgi konuları hakkında bilgiler verdi.

İcraat yapmak için hükümetlerin uzun ömürlü olması gerektiğini söyleyen Güngördü, “Görünüşe göre mevcut hükümetin uzun ömürlü olacağı ve sizlerin de güzel işler yapacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Girne Belediyesi olarak ülke turizmine katkıda bulunmak istediklerini de belirten Güngördü, gerek Girne Antik Liman konusunda, gerekse çevre temizliği ve diğer düzenlemelerde belediyenin olanaklarını kullanmaya hazır olduklarını söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel de, ilk ziyaretini Girne Belediyesi’ne yaptığını ifade ederek, ülke turizmi için Girne’nin önemine vurgu yaptı.

Girne beldesinin otelleri, butik otelleri ve pansiyonları ile ülkenin güzide şehirlerinden olduğunu belirten Üstel, şehrin daha fazla ön plana çıkması için müşterek projeler yapma niyetinde olduklarını söyledi.

Girne Antik Liman ile ilgi olarak bakanlığın bir takım projeleri olduğunu söyleyen Üstel, limandaki acil sıkıntılarının giderilmesi için belediye ile işbirliğinde çalışma arzusunda olduklarını söyledi.

Girne’de doğudan başlayan ve batıya doğru devam eden büyük bir trafik sorunu yaşandığını da söyleyen Üstel, Ulaştırma Bakanı ile de görüştüğünü, Karaoğlanoğlu, Lapta ve Çatalköy bölgelerini rahatlatmak için hükümet olarak gerekli adımların atılacağını, söyledi.

Devamını oku

Güncel

Tanyel ailesi yasta

Emekli öğretmen Hasan Tanyel hayatını kaybetti

Kıbrıs’ın tanınan ve sevilen öğretmenlerinden Hasan Tanyel dün yaşamını yitirdi.

Ayşe Tanyel’in eşi olan Hasan Tanyel’in cenazesi bugün İsmail Sefa Camisi’nde kılınan öğle namazına müteakip Lefkoşa Kabristanlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Güncel

54 yaşında hayata veda etti

Tirmen köyünün sevilen isimlerinden 54 yaşındaki Hüseyin Gümülü, yaşam mücadelesini kaybetti.

Gümülü, beyin kanaması geçirmiş, bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

Ölümü ile sevenlerini yasa boğan Gümülü, bugün öğle namazının ardından Tirmen Mezarlığı’na defnedildi.

Devamını oku

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Gazetda Haber Sitesi