Takip Edin

Genel

Yolculuk Bitti

Sahte Fransız passaportu ile güneye geçmeye çalışırken yakalanan Lübnan uyruklu Sayed, cezaevine gönderildi

Sahte Fransız pasaportu ile Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan, Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışırken yakalanan Lübnan uyruklu Mahmut El Sayed, hakkındaki soruşturma tamamlandı. Zanlı dün teminat için Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Yılmaz Güney, zanlının 18 Aralık 2018 tarihinde, saat 20.20’de, plakası ve sürücüsü tespit edilemeyen bir araç ile 100 Euro karşılığında Beyarmudu Sınır Kapısı’na giderek, sahte Fransız pasaportunu muhaceret görevlisine ibraz ettiğini söyledi.

Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Güney, ülkemizde yasal bağı bulunmayan zanlının, davaları görüşülünceye kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Yargıç Umut İnan, zanlının 25 günü geçmemek şartı ile davaları görüşülünceye kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Özersay: Kimse Hukukun Üstünde Değildir

Halkın Partisi Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İşte o paylaşım

“Medyada yer alan haberler üzerine sadece şunu yazayım: Biz iyiyiz, her şey yolunda, sağlımız yerindedir. Gece kulübü veya bir başka konu fark etmez, bizim için hukukun üstünlüğü esastır. Daha önce de İçişleri Bakanımız tehdit edilmişti, o zaman olduğu gibi şimdi de birileri kendini kaybedip şiddete veya tehdide başvurdu diye yılacak değiliz. Kimse hukukun üstünde değildir.”


Devamını oku

Genel

Tatar’dan Özersay’a Geçmiş Olsun Mesajı

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a yapılan saldırıyı kınadı.

Tatar yaptığı açıklamada, “Dışişleri Bakanı, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ a Bostancı’da yapılan saldırıyı kınıyorum. Kimsenin KKTC’nin her hangi bir ferdine, bir Bakan’a, Parti Başkanı’na saldırma hakkı yoktur. Özersay ve partisine şahsım ve partim adına geçmiş olsun diyor, yetkilileri yasal gereğini yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu