Takip Edin

Genel

Şok Baskında Yakalandı

Uyuşturucu satıcılığından 7 yıl cezası bulunan Mustafa Baykara, silah ticaretinden de 10 ay hapislik aldı

Girne’de 2016 yılında silah alış verişi yaparken tutuklanan Mustafa Baykara hakkındaki dava karara bağlandı. Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık 10 ay hapse mahkûm edildi.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda sanığın, “Kanunsuz Ateşli Silah Tasarruf, Taşıma” ve “Kanunsuz Patlayıcı Madde Tasarruf, Taşıma” suçlarından yargılandığı belirtildi.

Sanık hakkında verilen kararı Yargıç Kır açıkladı. Kır, sanığın yargılandığı suçların uzun süreli hapislik cezası öngören ciddi ve vahim suçlar olduğunu vurguladı. Kır, sanığın para kazanmak amacıyla kanunsuz yollardan tabanca satmaya çalıştığını söyledi. Kıdemli Yargıç Kır, toplumun huzurunu bozan bu tür suçları işleyen sanıklara hoşgörüyle yaklaşmalarının mümkün olmadığını da sözlerine ekledi. Kır, sanık Mustafa Baykara’nın 10 ay hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Alsancak’ta tabanca alışverişi

Girne Çevre Yolu üzerinde Alsancak yakınlarında tabanca alışverişi yapılacağına yönelik ihbar alan Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi tarafından gerçekleştirilen operasyonda, sanık Mustafa Baykara ile suç ortağı Murat Şengün’ün tasarruflarında 1 adet; kuru sıkı tabancadan dönüştürülmüş 7.65 mm çapında canlı mermi atabilen tabanca ile 5 adet 7.65 mm çapında canlı mermi ele geçirilmişti. Öte yandan Gazimağusa’da 2017 yılında 100 gram kokain ve 1062 adet extacy hapla yakalanan Mustafa Baykara, Haziran ayı 2018 tarihinde 7 yıl hapse mahkum edilmişti

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Özersay: Kimse Hukukun Üstünde Değildir

Halkın Partisi Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İşte o paylaşım

“Medyada yer alan haberler üzerine sadece şunu yazayım: Biz iyiyiz, her şey yolunda, sağlımız yerindedir. Gece kulübü veya bir başka konu fark etmez, bizim için hukukun üstünlüğü esastır. Daha önce de İçişleri Bakanımız tehdit edilmişti, o zaman olduğu gibi şimdi de birileri kendini kaybedip şiddete veya tehdide başvurdu diye yılacak değiliz. Kimse hukukun üstünde değildir.”


Devamını oku

Genel

Tatar’dan Özersay’a Geçmiş Olsun Mesajı

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a yapılan saldırıyı kınadı.

Tatar yaptığı açıklamada, “Dışişleri Bakanı, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ a Bostancı’da yapılan saldırıyı kınıyorum. Kimsenin KKTC’nin her hangi bir ferdine, bir Bakan’a, Parti Başkanı’na saldırma hakkı yoktur. Özersay ve partisine şahsım ve partim adına geçmiş olsun diyor, yetkilileri yasal gereğini yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.