Takip Edin

Genel

Şok Baskında Yakalandı

Uyuşturucu satıcılığından 7 yıl cezası bulunan Mustafa Baykara, silah ticaretinden de 10 ay hapislik aldı

Girne’de 2016 yılında silah alış verişi yaparken tutuklanan Mustafa Baykara hakkındaki dava karara bağlandı. Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık 10 ay hapse mahkûm edildi.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda sanığın, “Kanunsuz Ateşli Silah Tasarruf, Taşıma” ve “Kanunsuz Patlayıcı Madde Tasarruf, Taşıma” suçlarından yargılandığı belirtildi.

Sanık hakkında verilen kararı Yargıç Kır açıkladı. Kır, sanığın yargılandığı suçların uzun süreli hapislik cezası öngören ciddi ve vahim suçlar olduğunu vurguladı. Kır, sanığın para kazanmak amacıyla kanunsuz yollardan tabanca satmaya çalıştığını söyledi. Kıdemli Yargıç Kır, toplumun huzurunu bozan bu tür suçları işleyen sanıklara hoşgörüyle yaklaşmalarının mümkün olmadığını da sözlerine ekledi. Kır, sanık Mustafa Baykara’nın 10 ay hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Alsancak’ta tabanca alışverişi

Girne Çevre Yolu üzerinde Alsancak yakınlarında tabanca alışverişi yapılacağına yönelik ihbar alan Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi tarafından gerçekleştirilen operasyonda, sanık Mustafa Baykara ile suç ortağı Murat Şengün’ün tasarruflarında 1 adet; kuru sıkı tabancadan dönüştürülmüş 7.65 mm çapında canlı mermi atabilen tabanca ile 5 adet 7.65 mm çapında canlı mermi ele geçirilmişti. Öte yandan Gazimağusa’da 2017 yılında 100 gram kokain ve 1062 adet extacy hapla yakalanan Mustafa Baykara, Haziran ayı 2018 tarihinde 7 yıl hapse mahkum edilmişti

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Halkın Partisin’den Arıklı’ya Cevap Gecikmedi :“Bizden Size Ekmek Çıkmaz Başka Kapıya”

Son günlerde yaşanmakta olan “ırkcılık”tartışmalarının içerisine bilinçli olarak Halkın Partisi’nin çekilmeye çalışıldığını söyleyen parti genel sekreteri Yenal Senin , Yeni Doğuş Partisi Başkanı Erhan Arıklı’yı bunalımdan çıkış yolunu durduk yere Halkın Partisine saldırmakta bulduğunu kaydetti.

İşte Senin’nin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım:

Siyasette kısır tartışmalara, gün sonunda bilinç altında ” iyi oldu, reklamım oldu” düşüncelerine asla girmem. Bizim için aslolan icraattır, fikir tartışmasıdır. Toplumun siyasetçiden beklediğide budur. Gailemiz memleketimiz dediğimiz an kazanmaya başlarız. Ancak üzülerek görmekteyim ki bir muhalefet parti başkanı son günlerde içine hapsoldukları BUNALIMDAN çıkış yolunu, durduk yere Halkın Partisi’ne saldırmak olarak seçti. Anlamsız paylaşımla bizi de bu “eski siyaset” zihniyetine sokmaya çalışmaya çalışıyor. Amacım burada atışma veya polemik yaratma değil, kısa bir cevap vermedir. Size bizden EKMEK ÇIKMAZ, biz bilğimiz yolda inandığımız değerler üzerinde yürümeye devam edeceğiz. Kusura bakmayın , başka kapıya.

Devamını oku

Genel

Özersay, Çavuşoğlu İle Görüştü

Kıbrıs konusu Ankara’da bir kez daha masaya yatırıldı. Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay bu amaçla bugün heyeti ile birlikte Ankara’ya gitti.

Özersay Ankara’da mevkidaşı Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu ile görüştü. Görüşmede Kıbrıs konusunda gelinen son nokta ele alındı. Çavuşoğlu açıklamada bulundu.

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’la Kıbrıs meselesinde gelinen aşamayı değerlendirdik. Kıbrıs Türkünün siyasi eşitliğini ve güvenlik endişelerini karşılayan bir çözüm modeli için ortak çabalarımızı sürdüreceğiz.”

Özersay, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Güvenlik Konseyine sunduğu Kıbrıs raporunun ardından yaptığı değerlendirmede ‘görüşmelerin sürdürülmesi için zemin olmadığı bir kez daha ortaya çıkmıştır’ yorumunda bulunmuştu.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.