Takip Edin

Genel

Sarhoştuk

Girne’de Akay Optik isimli işyerinden 4 gözlük, bir çakmak ve bir kol saati çalan zanlılar Ahmet Muhammad, Abdullah Malik ve Faisal Muhammad kamera görüntülerinden tespit edilerek tutuklandı. Zanlılar dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli polis, 24 Aralık tarihinde Girne’de faaliyet gösteren Akay Optik isimli mağazadan 4 adet ray-ban marka güneş gözlüğü, 1 adet saat ve 1 adet çakmak çalındığını, yürütülen ileri soruşturmada zanlıların kameralardan tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Polis, iki zanlının Girne’de bir zanlının ise Lefkoşa’da yakalandığını, üzerlerinde yapılan aramada Abdullah Malik’te bir adet gözlük, Faisal Muhammad’da ise zippo marka çakmak ve kol saatinin bulunduğunu belirtti.  Çalınan üç gözlüğün henüz bulunamadığını, soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlıların 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede konuşan zanlılar ise suçlamaları kabul ederken, olay esnasında sarhoş olduklarını öne sürdü.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye olmalısınız Giriş

Yorum Yaz

Genel

LTB Halk Sağlığı Şubesi 152 işyerini denetledi

 Lefkoşa Türk Belediyesi Halk Sağlığı Şubesi ekiplerinin belediye sınırları içerisindeki işletmelere yönelik denetimleri kapsamında, 152 iş yeri denetlendi.

LTB’den verilen bilgiye göre,  6 Mayıs ile 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen denetimlerde, 5 işyerine eksikliklerinden dolayı ihbar verildi.

Önder Alışveriş Merkezi’nden 9 birim (60 adet) ürün, tarihi geçmiş ve saklama koşulları uygun olmadığından dolayı müsadere edildi.

Denetlenen işyerleri niteliklerine göre şöyle:

16  Restoran, 11 Kafe, 2 Pastane, 3 Meyhane, 14 Kebap  ve Döner Salonu, 12 Bar, 2 Unlu Mamül İmalatı, 1 Su Üretim Tesisi, 25 Market, 4 Bet Ofis, 3 Kuru Temizleme, 7 Gıda Deposu, 5 Off licence, 1 Oto Galeri, 1 Su Otomatı, 9 Pansiyon, 3 İnternet Kafe, 1 Kahvehane, 1 Bilardo Salonu, 23 Güzellik Salonu, 8 Okul Kafeteryası.

Devamını oku

Genel

ÖZERSAY: “KOALİSYON KURULUP KURULMAYACAĞI HENÜZ NETLEŞMEMİŞTİR”

BİZİM AÇIMIZDAN HÜKÜMETİN TEMEL İLKELERİ VE ÇALIŞMA KURALLARI BAKANLIKLAR VE DİĞER KURUMLAR KADAR ÖNEMLİDİR”

Genel Başkanı Kudret Özersay, Ulusal Birlik Partisi (UBP) ile bir koalisyon hükümeti kurup kurmayacaklarının henüz netleşmediğini bildirdi.
Özersay, “kendileri açısından kurulması olası bir koalisyon hükümetinin; temel ilkeleri ve çalışma kurallarının, bakanlık ve diğer kurumlar kadar önemli” olduğunu vurguladı.
HP Genel Başkanı Kudret Özersay, Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) muhabirinin UBP ile HP arasında sürdürülen hükümet kurma çalışmaları ile ilgili sorularını yanıtladı.
Özersay, iki parti arasında bakanlıklar, daireler, kurum – kuruluşlar ve bu kurumlardaki temsiliyetler konularında karşılıklı öneriler yapıldığını ifade ederek, tarafların kendi iç değerlendirmelerini sürdürdüğünü kaydetti.
Bu konuda UBP’den yanıt beklediklerini, bu yüzden bugünkü heyetler arası görüşmenin yapılamayacağını ifade eden Özersay, dün UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ile baş başa görüştüklerini, ancak henüz iç değerlendirme sürecinin tamamlanmadığından bugünkü görüşmenin yapılamayacağını söyledi.
Özersay, iki parti arasında bir koalisyon kurulup kurulmayacağının bu aşamada henüz netleşmediğini belirterek, koalisyonun temel ilkelerinin ve çalışma kurallarının ne olacağı konusunda taraflar arasında bir belge değişimi yapıldığını ve bu konudaki müzakerenin devam ettiğini kaydetti.
Özersay, kendileri açısından bu temel ilkeler ve çalışma kurallarının bakanlık ve diğer kurumlar kadar önemli olduğunu vurguladı

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.