Takip Edin

Genel

Sahtekarlığı Meslek Edinmiş

Sahte sözleşme ile öğrencilere ev kiralayan ve benzer suçlardan daha önce de tutuklanan Ahmet Uğurlu Şanlıtürk cezaevine gönderildi

Lefkoşa’da kurduğu sahte emlak şirketi aracılığı ile sosyal medyada başkalarına ait evlerin reklamını yapıp, irtibata geçtiği yabancı uyruklu öğrencilere kiralayan Ahmet Uğurlu Şanlıtürk hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Sahte sözleşmelerle evleri kiralayıp 12 öğrenciden 76 bin 494 TL nakit para temin eden zanlı dün teminat talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Duruşmada zanlının 20 Ocak 2017 ve 29 Eylül 2017 tarihleri arasında aynı suçlardan tutuklandığını, teminatla serbest bırakıldığını ancak teminat şartlarına riayet etmediği belirtildi. Öğrencilerden aldığı paraların da bulunmadığı ifade edilerek, teminat istendi.

Para bulunamadı

Duruşmaya çıkarılan zanlı hakkındaki iddiaları aktaran polis, Şanlıtürk’ün 7 ay önce kurmuş olduğu sahte emlak şirketi Heaven Island Exclusive Real Estate aracılığı ile başkasına ait evleri Facebook üzerinden tanıtımını yaparak kiraladığını söyledi. Polis, zanlının yabancı uyruklu üniversite öğrencilerine sahte kira sözleşmeleri ile ev kiralayıp 12 öğrenciden 76 bin 494 TL nakit para temin ettiğini açıkladı. İlk şikâyetin 4 Aralık 2018 tarihinde geldiğini ve zanlının tespit edilemediğinden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edilerek, KKTC genelinde aranan şahıs ilan edildiğini söyleyen polis,18 Aralık’ta Girne’de bulunan Alagadi bölgesinde tespit edilerek yakalandığını ifade etti. Ballıkara, mahkeme emri ile zanlının Hamitköy ve Alagadi bölgesinde bulunan ikametgâhlarında arama yapıldığını ve Lefkoşa’da bulunan iş yerinde yapılan aramada birçok öğrenciye doldurulan sahte emlak kiralama sözleşmesinin tespit edilip emare olarak zapt edildiğini anlattı.

Teminat şartlarına riayet etmedi

Polis, zanlının 12 öğrenciden temin ettiği 76 bin 494 TL nakit paranın bulunamadığını mahkemeye aktardı. Zanlının 20 Ocak 2017 ve 29 Eylül 2017 tarihleri arasında aynı suçlardan tutuklandığını ve mahkeme kararıyla teminatla serbest bırakıldığını kaydeden polis, zanlının teminat şartlarına riayet etmediğini ve aleyhine 8 dava getirildiğini belirterek, tutuklu yargılanmasını talep etti. Mahkeme, zanlının 45 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Halkın Partisin’den Arıklı’ya Cevap Gecikmedi :“Bizden Size Ekmek Çıkmaz Başka Kapıya”

Son günlerde yaşanmakta olan “ırkcılık”tartışmalarının içerisine bilinçli olarak Halkın Partisi’nin çekilmeye çalışıldığını söyleyen parti genel sekreteri Yenal Senin , Yeni Doğuş Partisi Başkanı Erhan Arıklı’yı bunalımdan çıkış yolunu durduk yere Halkın Partisine saldırmakta bulduğunu kaydetti.

İşte Senin’nin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım:

Siyasette kısır tartışmalara, gün sonunda bilinç altında ” iyi oldu, reklamım oldu” düşüncelerine asla girmem. Bizim için aslolan icraattır, fikir tartışmasıdır. Toplumun siyasetçiden beklediğide budur. Gailemiz memleketimiz dediğimiz an kazanmaya başlarız. Ancak üzülerek görmekteyim ki bir muhalefet parti başkanı son günlerde içine hapsoldukları BUNALIMDAN çıkış yolunu, durduk yere Halkın Partisi’ne saldırmak olarak seçti. Anlamsız paylaşımla bizi de bu “eski siyaset” zihniyetine sokmaya çalışmaya çalışıyor. Amacım burada atışma veya polemik yaratma değil, kısa bir cevap vermedir. Size bizden EKMEK ÇIKMAZ, biz bilğimiz yolda inandığımız değerler üzerinde yürümeye devam edeceğiz. Kusura bakmayın , başka kapıya.

Devamını oku

Genel

Özersay, Çavuşoğlu İle Görüştü

Kıbrıs konusu Ankara’da bir kez daha masaya yatırıldı. Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay bu amaçla bugün heyeti ile birlikte Ankara’ya gitti.

Özersay Ankara’da mevkidaşı Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu ile görüştü. Görüşmede Kıbrıs konusunda gelinen son nokta ele alındı. Çavuşoğlu açıklamada bulundu.

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’la Kıbrıs meselesinde gelinen aşamayı değerlendirdik. Kıbrıs Türkünün siyasi eşitliğini ve güvenlik endişelerini karşılayan bir çözüm modeli için ortak çabalarımızı sürdüreceğiz.”

Özersay, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Güvenlik Konseyine sunduğu Kıbrıs raporunun ardından yaptığı değerlendirmede ‘görüşmelerin sürdürülmesi için zemin olmadığı bir kez daha ortaya çıkmıştır’ yorumunda bulunmuştu.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.