Takip Edin

Genel

Sahtekarlığı Meslek Edinmiş

Sahte sözleşme ile öğrencilere ev kiralayan ve benzer suçlardan daha önce de tutuklanan Ahmet Uğurlu Şanlıtürk cezaevine gönderildi

Lefkoşa’da kurduğu sahte emlak şirketi aracılığı ile sosyal medyada başkalarına ait evlerin reklamını yapıp, irtibata geçtiği yabancı uyruklu öğrencilere kiralayan Ahmet Uğurlu Şanlıtürk hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Sahte sözleşmelerle evleri kiralayıp 12 öğrenciden 76 bin 494 TL nakit para temin eden zanlı dün teminat talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Duruşmada zanlının 20 Ocak 2017 ve 29 Eylül 2017 tarihleri arasında aynı suçlardan tutuklandığını, teminatla serbest bırakıldığını ancak teminat şartlarına riayet etmediği belirtildi. Öğrencilerden aldığı paraların da bulunmadığı ifade edilerek, teminat istendi.

Para bulunamadı

Duruşmaya çıkarılan zanlı hakkındaki iddiaları aktaran polis, Şanlıtürk’ün 7 ay önce kurmuş olduğu sahte emlak şirketi Heaven Island Exclusive Real Estate aracılığı ile başkasına ait evleri Facebook üzerinden tanıtımını yaparak kiraladığını söyledi. Polis, zanlının yabancı uyruklu üniversite öğrencilerine sahte kira sözleşmeleri ile ev kiralayıp 12 öğrenciden 76 bin 494 TL nakit para temin ettiğini açıkladı. İlk şikâyetin 4 Aralık 2018 tarihinde geldiğini ve zanlının tespit edilemediğinden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edilerek, KKTC genelinde aranan şahıs ilan edildiğini söyleyen polis,18 Aralık’ta Girne’de bulunan Alagadi bölgesinde tespit edilerek yakalandığını ifade etti. Ballıkara, mahkeme emri ile zanlının Hamitköy ve Alagadi bölgesinde bulunan ikametgâhlarında arama yapıldığını ve Lefkoşa’da bulunan iş yerinde yapılan aramada birçok öğrenciye doldurulan sahte emlak kiralama sözleşmesinin tespit edilip emare olarak zapt edildiğini anlattı.

Teminat şartlarına riayet etmedi

Polis, zanlının 12 öğrenciden temin ettiği 76 bin 494 TL nakit paranın bulunamadığını mahkemeye aktardı. Zanlının 20 Ocak 2017 ve 29 Eylül 2017 tarihleri arasında aynı suçlardan tutuklandığını ve mahkeme kararıyla teminatla serbest bırakıldığını kaydeden polis, zanlının teminat şartlarına riayet etmediğini ve aleyhine 8 dava getirildiğini belirterek, tutuklu yargılanmasını talep etti. Mahkeme, zanlının 45 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Özersay: Kimse Hukukun Üstünde Değildir

Halkın Partisi Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İşte o paylaşım

“Medyada yer alan haberler üzerine sadece şunu yazayım: Biz iyiyiz, her şey yolunda, sağlımız yerindedir. Gece kulübü veya bir başka konu fark etmez, bizim için hukukun üstünlüğü esastır. Daha önce de İçişleri Bakanımız tehdit edilmişti, o zaman olduğu gibi şimdi de birileri kendini kaybedip şiddete veya tehdide başvurdu diye yılacak değiliz. Kimse hukukun üstünde değildir.”


Devamını oku

Genel

Tatar’dan Özersay’a Geçmiş Olsun Mesajı

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a yapılan saldırıyı kınadı.

Tatar yaptığı açıklamada, “Dışişleri Bakanı, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ a Bostancı’da yapılan saldırıyı kınıyorum. Kimsenin KKTC’nin her hangi bir ferdine, bir Bakan’a, Parti Başkanı’na saldırma hakkı yoktur. Özersay ve partisine şahsım ve partim adına geçmiş olsun diyor, yetkilileri yasal gereğini yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.