Takip Edin

Genel

Kıbrıs cennet

Girne’de yaşayan İngilizler Noel kutlaması çerçevesinde denize girdi

Girne’de yaşayan İngilizler, Noel kutlamaları çerçevesinde dün denize girerek 20 dakika süreyle yüzdüler. Özel kıyafetleriyle Acapulco Otel’in plajında toplanan İngilizler, yüzme etkinliği sonrasında aralarında para toplayarak, bunu Kemal Saraçoğlu Kanserle Savaş Derneği’ne bağışlama kararı aldılar.

   Etkinliği izleyen Diyalog muhabirine konuşan İngilizler, her yıl 24 Aralık akşamı Noel yemeği için toplandıklarını, bir sonraki gün ise denize girdiklerini, ardından kahvaltı yaptıklarını söyledi.

   Kuzey Kıbrıs’ın, diğer birçok özellikleri yanında Noel döneminde ılık iklimi nedeniyle adeta bir cennet olduğunu belirten İngilizler “Kıbrıslılar bu mevsimde denize girmekten korkuyor ama bu hava bizim için çok mükemmel” dedi.

Haber:Ömer Kadiroğlu

Kaynak: Diyalog Gazetesi

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Özersay: Kimse Hukukun Üstünde Değildir

Halkın Partisi Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İşte o paylaşım

“Medyada yer alan haberler üzerine sadece şunu yazayım: Biz iyiyiz, her şey yolunda, sağlımız yerindedir. Gece kulübü veya bir başka konu fark etmez, bizim için hukukun üstünlüğü esastır. Daha önce de İçişleri Bakanımız tehdit edilmişti, o zaman olduğu gibi şimdi de birileri kendini kaybedip şiddete veya tehdide başvurdu diye yılacak değiliz. Kimse hukukun üstünde değildir.”


Devamını oku

Genel

Tatar’dan Özersay’a Geçmiş Olsun Mesajı

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a yapılan saldırıyı kınadı.

Tatar yaptığı açıklamada, “Dışişleri Bakanı, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ a Bostancı’da yapılan saldırıyı kınıyorum. Kimsenin KKTC’nin her hangi bir ferdine, bir Bakan’a, Parti Başkanı’na saldırma hakkı yoktur. Özersay ve partisine şahsım ve partim adına geçmiş olsun diyor, yetkilileri yasal gereğini yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu