Takip Edin

Genel

İçerde Ayılıyor

Kalacak yeri ve işi olmayan Ömer Yüksel,  içip içip sokaklarda bağırıp çağırıyor, tutuklanıp cezaevine gönderiliyor

Kuzey Kıbrıs’a Kasım ayından turist vizesi ile giriş yapan, kalacak yeri ve bir işi bulunmayan Ömer Yüksel, önceki gün ikinci kez çevreyi rahatsız ettiği gerekçesi ile tutuklandı. Zanlı dün teminat talebi ile Girne’de duruşmaya çıkarıldı.

Zanlının ilk olarak 16 Aralık tarihinde Girne’de Mustafa Çağatay Caddesi’nde alkol tesiri altında “Bu yollar benim, çekilin buralardan” diye bağırıp çevreye rahatsızlık verdiği belirtildi.

Tutuklanan zanlıya dava okunup serbest bırakıldığı ancak bu kez de 24 Aralık tarihinde yine aynı yerde bağırıp çağırıp çevreye rahatsızlık verdiği açıklandı.

Zanlının 253 promil alkol tesiri altında bu suçu işlediği belirtilirken, duruşmaya çıkarılan Yüksel’in 28 Kasım tarihinde ülkeye 30 günlük turist vizesi ile giriş yaptığı, kalacak yeri olmadığı, polise verdiği ifadede ise kimliğini kaybettiğini söylediği aktarıldı.

Derbederlik suçlaması ile mahkemeye çıkarılan zanlı tutuklu yargılanmak üzere 10 gün süre ile cezaevine gönderildi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Özersay: Kimse Hukukun Üstünde Değildir

Halkın Partisi Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İşte o paylaşım

“Medyada yer alan haberler üzerine sadece şunu yazayım: Biz iyiyiz, her şey yolunda, sağlımız yerindedir. Gece kulübü veya bir başka konu fark etmez, bizim için hukukun üstünlüğü esastır. Daha önce de İçişleri Bakanımız tehdit edilmişti, o zaman olduğu gibi şimdi de birileri kendini kaybedip şiddete veya tehdide başvurdu diye yılacak değiliz. Kimse hukukun üstünde değildir.”


Devamını oku

Genel

Tatar’dan Özersay’a Geçmiş Olsun Mesajı

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a yapılan saldırıyı kınadı.

Tatar yaptığı açıklamada, “Dışişleri Bakanı, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ a Bostancı’da yapılan saldırıyı kınıyorum. Kimsenin KKTC’nin her hangi bir ferdine, bir Bakan’a, Parti Başkanı’na saldırma hakkı yoktur. Özersay ve partisine şahsım ve partim adına geçmiş olsun diyor, yetkilileri yasal gereğini yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu