Takip Edin

Genel

Eğitim Hayatları Bitti

Evlerinde üç tür uyuşturucu bulunan ve sadece kullanım amaçlı tasarruf ettiklerini söyleyen iki öğrencinin savunması inandırıcı bulunmadı

Girne’de evlerinde düzenlenen operasyonda üç tür uyuşturucu madde bulunan üniversite öğrencileri 21 yaşında Suriye uyruklu Lara Bırkdar ile 25 yaşındaki Türkmenistanlı Jennet Jumanyyazova hakkındaki davada karar açıklandı. Evlerinde 11 ayrı paket halinde 42 gram hintkeneviri, 10 LSD ve 1 extacy ve öğütücü bulunan sanıklar 1 yıl hapse mahkûm edildi.

Mahkeme sanıkların uyuşturucu maddeyi kişisel amaçla bulundurduklarına dair savunmayı inandırıcı bulmadığını açıkladı.

Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’dan oluşan heyetin aldığı kararı Yargıç Hacımulla açıkladı.

Satıcının lakabı ‘Black’

Hacımulla, 6 Nisan 2018 tarihinde Girne’de Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi üzerinde sanıkların kaldığı apartman dairesine operasyon düzenleyen Narkotik ekiplerinin, evde 42 gram hintkeneviri, 10 LSD ve adet extacy hap bulunduğunu söyledi.

Yargıç, sanıklardan Lara Bırkdar ile Türkmenistanlı Jennet Jumanyyazova’nın ifadelerinde uyuşturucu maddeleri kişisel kullanım için tasarruf ettiklerini söylediklerini açıkladı.

Yargıç, sanıkların ifadelerinde hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi “Black” lakaplı siyasi bir kişiden 3 bin 600 TL’ye aldıklarını, LSD türü uyuşturucu maddeyi ise denemek amaçlı aldıklarını söylediklerini kaydetti.

Bırkdar, Amsterdam’dan gelmiş

Hacımulla, sanık Bırkdar’ın daha önce Amsterdam’da eğitim gördüğünü, maddi sıkıntılar yüzünden okulunu yarım bırakıp Kuzey Kıbrıs’a geldiğini, sanık Jumanyyazova’nın da hem çalışıp hem okuduğuna yönelik beyanlarda bulunduğunu ifade etti.

Sanıkların avukatının öğrenci olan iki müvekkilinin amacının ticari ve satış olmadığını, kişisel kullanım için bulundurduklarını ifade ettiğini kaydeden Hacımulla, bunu inandırıcı bulmadıklarını söyledi ve nedenini açıkladı.

Uyuşturucuya 3 bin 600 lira ödedi Hacımulla, sanıkların tek seferde uyuşturucu için 3 bin 600 TL ödediklerini, ayrıca uyuşturucu maddelerin paketlenmiş bir şekilde bulunduğunu ve denemek amaçlı aldıklarını söyledikleri LSD’yi ise kullanmadıklarını ifade ederek, bu noktalardan dolayı sanıkların sadece kişisel kullanım için uyuşturucu bulundurduklarına dair savunmanın inandırıcı olmadığını söyledi. Yargıç, aktarılan tüm olguları değerlendirdikten sonra her iki sanığı da 1 yıl hapis cezası ile cezalandırdıklarını açıkladı

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Halkın Partisin’den Arıklı’ya Cevap Gecikmedi :“Bizden Size Ekmek Çıkmaz Başka Kapıya”

Son günlerde yaşanmakta olan “ırkcılık”tartışmalarının içerisine bilinçli olarak Halkın Partisi’nin çekilmeye çalışıldığını söyleyen parti genel sekreteri Yenal Senin , Yeni Doğuş Partisi Başkanı Erhan Arıklı’yı bunalımdan çıkış yolunu durduk yere Halkın Partisine saldırmakta bulduğunu kaydetti.

İşte Senin’nin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım:

Siyasette kısır tartışmalara, gün sonunda bilinç altında ” iyi oldu, reklamım oldu” düşüncelerine asla girmem. Bizim için aslolan icraattır, fikir tartışmasıdır. Toplumun siyasetçiden beklediğide budur. Gailemiz memleketimiz dediğimiz an kazanmaya başlarız. Ancak üzülerek görmekteyim ki bir muhalefet parti başkanı son günlerde içine hapsoldukları BUNALIMDAN çıkış yolunu, durduk yere Halkın Partisi’ne saldırmak olarak seçti. Anlamsız paylaşımla bizi de bu “eski siyaset” zihniyetine sokmaya çalışmaya çalışıyor. Amacım burada atışma veya polemik yaratma değil, kısa bir cevap vermedir. Size bizden EKMEK ÇIKMAZ, biz bilğimiz yolda inandığımız değerler üzerinde yürümeye devam edeceğiz. Kusura bakmayın , başka kapıya.

Devamını oku

Genel

Özersay, Çavuşoğlu İle Görüştü

Kıbrıs konusu Ankara’da bir kez daha masaya yatırıldı. Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay bu amaçla bugün heyeti ile birlikte Ankara’ya gitti.

Özersay Ankara’da mevkidaşı Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu ile görüştü. Görüşmede Kıbrıs konusunda gelinen son nokta ele alındı. Çavuşoğlu açıklamada bulundu.

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’la Kıbrıs meselesinde gelinen aşamayı değerlendirdik. Kıbrıs Türkünün siyasi eşitliğini ve güvenlik endişelerini karşılayan bir çözüm modeli için ortak çabalarımızı sürdüreceğiz.”

Özersay, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Güvenlik Konseyine sunduğu Kıbrıs raporunun ardından yaptığı değerlendirmede ‘görüşmelerin sürdürülmesi için zemin olmadığı bir kez daha ortaya çıkmıştır’ yorumunda bulunmuştu.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.