Takip Edin

Genel

Eğitim Hayatları Bitti

Evlerinde üç tür uyuşturucu bulunan ve sadece kullanım amaçlı tasarruf ettiklerini söyleyen iki öğrencinin savunması inandırıcı bulunmadı

Girne’de evlerinde düzenlenen operasyonda üç tür uyuşturucu madde bulunan üniversite öğrencileri 21 yaşında Suriye uyruklu Lara Bırkdar ile 25 yaşındaki Türkmenistanlı Jennet Jumanyyazova hakkındaki davada karar açıklandı. Evlerinde 11 ayrı paket halinde 42 gram hintkeneviri, 10 LSD ve 1 extacy ve öğütücü bulunan sanıklar 1 yıl hapse mahkûm edildi.

Mahkeme sanıkların uyuşturucu maddeyi kişisel amaçla bulundurduklarına dair savunmayı inandırıcı bulmadığını açıkladı.

Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’dan oluşan heyetin aldığı kararı Yargıç Hacımulla açıkladı.

Satıcının lakabı ‘Black’

Hacımulla, 6 Nisan 2018 tarihinde Girne’de Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi üzerinde sanıkların kaldığı apartman dairesine operasyon düzenleyen Narkotik ekiplerinin, evde 42 gram hintkeneviri, 10 LSD ve adet extacy hap bulunduğunu söyledi.

Yargıç, sanıklardan Lara Bırkdar ile Türkmenistanlı Jennet Jumanyyazova’nın ifadelerinde uyuşturucu maddeleri kişisel kullanım için tasarruf ettiklerini söylediklerini açıkladı.

Yargıç, sanıkların ifadelerinde hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi “Black” lakaplı siyasi bir kişiden 3 bin 600 TL’ye aldıklarını, LSD türü uyuşturucu maddeyi ise denemek amaçlı aldıklarını söylediklerini kaydetti.

Bırkdar, Amsterdam’dan gelmiş

Hacımulla, sanık Bırkdar’ın daha önce Amsterdam’da eğitim gördüğünü, maddi sıkıntılar yüzünden okulunu yarım bırakıp Kuzey Kıbrıs’a geldiğini, sanık Jumanyyazova’nın da hem çalışıp hem okuduğuna yönelik beyanlarda bulunduğunu ifade etti.

Sanıkların avukatının öğrenci olan iki müvekkilinin amacının ticari ve satış olmadığını, kişisel kullanım için bulundurduklarını ifade ettiğini kaydeden Hacımulla, bunu inandırıcı bulmadıklarını söyledi ve nedenini açıkladı.

Uyuşturucuya 3 bin 600 lira ödedi Hacımulla, sanıkların tek seferde uyuşturucu için 3 bin 600 TL ödediklerini, ayrıca uyuşturucu maddelerin paketlenmiş bir şekilde bulunduğunu ve denemek amaçlı aldıklarını söyledikleri LSD’yi ise kullanmadıklarını ifade ederek, bu noktalardan dolayı sanıkların sadece kişisel kullanım için uyuşturucu bulundurduklarına dair savunmanın inandırıcı olmadığını söyledi. Yargıç, aktarılan tüm olguları değerlendirdikten sonra her iki sanığı da 1 yıl hapis cezası ile cezalandırdıklarını açıkladı

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Özersay: Kimse Hukukun Üstünde Değildir

Halkın Partisi Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İşte o paylaşım

“Medyada yer alan haberler üzerine sadece şunu yazayım: Biz iyiyiz, her şey yolunda, sağlımız yerindedir. Gece kulübü veya bir başka konu fark etmez, bizim için hukukun üstünlüğü esastır. Daha önce de İçişleri Bakanımız tehdit edilmişti, o zaman olduğu gibi şimdi de birileri kendini kaybedip şiddete veya tehdide başvurdu diye yılacak değiliz. Kimse hukukun üstünde değildir.”


Devamını oku

Genel

Tatar’dan Özersay’a Geçmiş Olsun Mesajı

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a yapılan saldırıyı kınadı.

Tatar yaptığı açıklamada, “Dışişleri Bakanı, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ a Bostancı’da yapılan saldırıyı kınıyorum. Kimsenin KKTC’nin her hangi bir ferdine, bir Bakan’a, Parti Başkanı’na saldırma hakkı yoktur. Özersay ve partisine şahsım ve partim adına geçmiş olsun diyor, yetkilileri yasal gereğini yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.