Takip Edin

Genel

DONMUŞ PATATESE KOTA

Bakanlar Kurulu, donmuş patates ithaline kota getiren bir karar aldı.
Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Bakanlar Kurulu, “ülke ürünü patatesten üretilen parmak patatesin üretiminin desteklenmesi amacıyla yurt dışından yapılacak her türlü donmuş patates ithalatında ithalatçılara ülke ürünü olan, Tarım ve Doğa Kaynaklar Bakanlığı’nın onayladığı standartlarda üretilen donmuş patatesten aldıkları miktarın iki buçuk katı kadar ithal izni verilmesine ve bahse konu iş ve işlemlerin Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ‘na bağlı Tarım Dairesi tarafından yürütülmesine” karar verdi.
TAK muhabirinin bakanlıktan edindiği bilgiye göre, geçtiğimiz yıl sonlarında kaldırılan kota, yeni patates mahsülünün çıkmasıyla birlikte üreticiyi korumak amacıyla Bakanlar Kurulu’nca yeniden getirildi.

Genel

Dava sürecini etkileyen polis tutuklandı

Limasol’dan 41 yaşındaki bir polisin, bir uyuşturucu  davasında, tanığı etkilediği gerekçesiyle meslektaşları tarafından tutuklandığı belirtildi.

Fileleftheros gazetesi, Rum polisinin kendi içerisindeki araştırması neticesinde, söz konusu polisin, bir uyuşturucu davasıyla ilgili olarak ilgili tanığı etkilediğinin tespit edildiğini yazdı.

Habere göre mahkeme kararıyla tutuklanan 41 yaşındaki polis, çıkarıldığı mahkeme  tarafından da hakkında 5 gün tutukluluk emri verildi.

Öte yandan Alithia gazetesi 41 yaşındaki polisin, Baf Polis Müdürlüğü’nde görev yaptığını yazdı.

Devamını oku

Genel

Erhürman: Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı kınıyorum

Başbakan Tufan Erhürman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönlik saldırıyı kınadı.

Erhürman, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı kınıyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadesini kullandı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.