Takip Edin

Genel

BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NDA PROTOKOL İMZALANDI

HEDEF: “KURUMLAR ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİNİ ARTIRMAK, SİGORTALAR BÜNYESİNDE YAPILAN YOLSUZLUKLARI ÖNLEMEK, PRİMLERİN RİSK ESASINA GÖRE BELİRLENMESİNİ SAĞLAMAK”

Sürücülerin kimlik ve ehliyet, araçların kayıt, seyrüsefer, muayene, ruhsat ve sigorta bilgileri imzalanan protokolle elektronik ortama aktarılacak. Hedef kurumlar arasındaki işbirliğini artırmak, sigortalar bünyesinde yapılan yolsuzlukları önlemek, primlerin risk esasına göre belirlenmesini sağlamak.
“Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Motorlu Araçlar Mukayyitliği, Araç Kayıt ve Ruhsatlandırma Şubesi ve Maliye Bakanlığı Bilgi İşlem Merkezi’nde Bulunan Bilgilerin Sigorta Bilgi Merkezi’ne Elektronik Ortamda Aktarılmasına İlişkin” protokol bugün Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nda imzalandı.  
Bakanlıktan verilen bilgiye göre, protokole Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, İçişleri Bakanlığı Müdürü Hüseyin Amcaoğlu, Maliye Bakanlığı Bilgi İşlem Merkezi Başkanı Abbas Karayel, PGM Trafik Müdürü Hüseyin Çete, KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Başkanı Ülker Fahri ve Sigorta Bilgi Merkezi Başkanı İbrahim Kavçın imza koydu. 
Sürücülerin kimlik ve ehliyet, araçların kayıt, seyrüsefer, muayene, ruhsat ve sigorta bilgilerinin kurum ve kuruluşlar arası paylaşımına olanak verecek protokol, KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği bünyesinde kurulan Sigorta Bilgi Merkezi ile Maliye Bakanlığı Bilgi İşlem Merkezi ve Polis Genel Müdürlüğü (PGM) arasındaki işbirliğinin artırılması, sigortalar bünyesinde yapılan yolsuzlukların önlenmesi ve primlerin risk esasına göre belirlenmesine imkan tanıyacak. 
Söz konusu protokolle, yasal uygulamaların doğru ve güvenilir şekilde çalışması, sigorta işlemlerinin güvenilir şekilde kolaylaştırılması, suiistimallerin en aza indirgenmesi, hizmetin hızlandırılması, trafik güvenliğinin artırılması, dijital dönüşüme katkı konulması, ilgili alanlarda istatistik oluşturulması ve kurumların ihtiyaç duyduğu verilerin paylaşılması hedefleniyor. 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Halkın Partisin’den Arıklı’ya Cevap Gecikmedi :“Bizden Size Ekmek Çıkmaz Başka Kapıya”

Son günlerde yaşanmakta olan “ırkcılık”tartışmalarının içerisine bilinçli olarak Halkın Partisi’nin çekilmeye çalışıldığını söyleyen parti genel sekreteri Yenal Senin , Yeni Doğuş Partisi Başkanı Erhan Arıklı’yı bunalımdan çıkış yolunu durduk yere Halkın Partisine saldırmakta bulduğunu kaydetti.

İşte Senin’nin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım:

Siyasette kısır tartışmalara, gün sonunda bilinç altında ” iyi oldu, reklamım oldu” düşüncelerine asla girmem. Bizim için aslolan icraattır, fikir tartışmasıdır. Toplumun siyasetçiden beklediğide budur. Gailemiz memleketimiz dediğimiz an kazanmaya başlarız. Ancak üzülerek görmekteyim ki bir muhalefet parti başkanı son günlerde içine hapsoldukları BUNALIMDAN çıkış yolunu, durduk yere Halkın Partisi’ne saldırmak olarak seçti. Anlamsız paylaşımla bizi de bu “eski siyaset” zihniyetine sokmaya çalışmaya çalışıyor. Amacım burada atışma veya polemik yaratma değil, kısa bir cevap vermedir. Size bizden EKMEK ÇIKMAZ, biz bilğimiz yolda inandığımız değerler üzerinde yürümeye devam edeceğiz. Kusura bakmayın , başka kapıya.

Devamını oku

Genel

Özersay, Çavuşoğlu İle Görüştü

Kıbrıs konusu Ankara’da bir kez daha masaya yatırıldı. Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay bu amaçla bugün heyeti ile birlikte Ankara’ya gitti.

Özersay Ankara’da mevkidaşı Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu ile görüştü. Görüşmede Kıbrıs konusunda gelinen son nokta ele alındı. Çavuşoğlu açıklamada bulundu.

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’la Kıbrıs meselesinde gelinen aşamayı değerlendirdik. Kıbrıs Türkünün siyasi eşitliğini ve güvenlik endişelerini karşılayan bir çözüm modeli için ortak çabalarımızı sürdüreceğiz.”

Özersay, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Güvenlik Konseyine sunduğu Kıbrıs raporunun ardından yaptığı değerlendirmede ‘görüşmelerin sürdürülmesi için zemin olmadığı bir kez daha ortaya çıkmıştır’ yorumunda bulunmuştu.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.