Takip Edin

Genel

BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NDA PROTOKOL İMZALANDI

HEDEF: “KURUMLAR ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİNİ ARTIRMAK, SİGORTALAR BÜNYESİNDE YAPILAN YOLSUZLUKLARI ÖNLEMEK, PRİMLERİN RİSK ESASINA GÖRE BELİRLENMESİNİ SAĞLAMAK”

Sürücülerin kimlik ve ehliyet, araçların kayıt, seyrüsefer, muayene, ruhsat ve sigorta bilgileri imzalanan protokolle elektronik ortama aktarılacak. Hedef kurumlar arasındaki işbirliğini artırmak, sigortalar bünyesinde yapılan yolsuzlukları önlemek, primlerin risk esasına göre belirlenmesini sağlamak.
“Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Motorlu Araçlar Mukayyitliği, Araç Kayıt ve Ruhsatlandırma Şubesi ve Maliye Bakanlığı Bilgi İşlem Merkezi’nde Bulunan Bilgilerin Sigorta Bilgi Merkezi’ne Elektronik Ortamda Aktarılmasına İlişkin” protokol bugün Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nda imzalandı.  
Bakanlıktan verilen bilgiye göre, protokole Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, İçişleri Bakanlığı Müdürü Hüseyin Amcaoğlu, Maliye Bakanlığı Bilgi İşlem Merkezi Başkanı Abbas Karayel, PGM Trafik Müdürü Hüseyin Çete, KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Başkanı Ülker Fahri ve Sigorta Bilgi Merkezi Başkanı İbrahim Kavçın imza koydu. 
Sürücülerin kimlik ve ehliyet, araçların kayıt, seyrüsefer, muayene, ruhsat ve sigorta bilgilerinin kurum ve kuruluşlar arası paylaşımına olanak verecek protokol, KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği bünyesinde kurulan Sigorta Bilgi Merkezi ile Maliye Bakanlığı Bilgi İşlem Merkezi ve Polis Genel Müdürlüğü (PGM) arasındaki işbirliğinin artırılması, sigortalar bünyesinde yapılan yolsuzlukların önlenmesi ve primlerin risk esasına göre belirlenmesine imkan tanıyacak. 
Söz konusu protokolle, yasal uygulamaların doğru ve güvenilir şekilde çalışması, sigorta işlemlerinin güvenilir şekilde kolaylaştırılması, suiistimallerin en aza indirgenmesi, hizmetin hızlandırılması, trafik güvenliğinin artırılması, dijital dönüşüme katkı konulması, ilgili alanlarda istatistik oluşturulması ve kurumların ihtiyaç duyduğu verilerin paylaşılması hedefleniyor. 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Özersay: Kimse Hukukun Üstünde Değildir

Halkın Partisi Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İşte o paylaşım

“Medyada yer alan haberler üzerine sadece şunu yazayım: Biz iyiyiz, her şey yolunda, sağlımız yerindedir. Gece kulübü veya bir başka konu fark etmez, bizim için hukukun üstünlüğü esastır. Daha önce de İçişleri Bakanımız tehdit edilmişti, o zaman olduğu gibi şimdi de birileri kendini kaybedip şiddete veya tehdide başvurdu diye yılacak değiliz. Kimse hukukun üstünde değildir.”


Devamını oku

Genel

Tatar’dan Özersay’a Geçmiş Olsun Mesajı

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a yapılan saldırıyı kınadı.

Tatar yaptığı açıklamada, “Dışişleri Bakanı, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ a Bostancı’da yapılan saldırıyı kınıyorum. Kimsenin KKTC’nin her hangi bir ferdine, bir Bakan’a, Parti Başkanı’na saldırma hakkı yoktur. Özersay ve partisine şahsım ve partim adına geçmiş olsun diyor, yetkilileri yasal gereğini yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.