Takip Edin

Genel

100 Lira Kazandı 20 Ay Yatacak

10 gram uyuşturucu alan ve bunun bir kısmını para karşılığında satan Mustafa Kurucu’ya ibretlik ceza verildi

Gazimağusa’da Mart ayı 2018 tarihinde 450 TL karşılığında 10 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde alan ve bunun yarım gramını 100 TL karşılığında başka bir şahsa satan Mustafa Kurucu, dün Gazimağusa Ağır Ceza Mahkeme Heyeti tarafından suçlu bulunarak 20 ay hapse mahkûm edildi.

Kararı açıklayan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkeme Heyeti Başkanı Nüvit Gazi, sanığın işlemiş olduğu suçun 20 yıla kadar hapis cezası öngördüğünü, bu hususun da suçun ciddiyet ve vahametini ortaya koyduğunu söyledi. “Sentetik cannabinoid” türü uyuşturucu madde ile ilgili davaların, mahkeme gündemindeki uyuşturucu davalarının büyük bir kısmını oluşturduğuna dikkat çeken Gazi, toplumda, özellikle gençler arasında yaygınlaşan bu tür suçlara mahkemelerin hoşgörü ile davranmasının münkün olamayacağını vurguladı. Sanığın 450 TL vererek 10 gram olarak aldığı uyuşturucu maddenin yarım gramını 100 TL’ye sattığını anımsatan Gazi, sanığın, almış olduğu fiyatın üzerinde bir değer ile uyuşturucu maddeyi satarak kazanç elde ettiğini ve sanığın maddi menfaat etmesinin sanık aleyhinde ağırlaştırıcı bir faktör olduğuna dikkat çekti.

Gazi, kamu yararı ön planda tutularak sanığa hapislik dışında bir ceza takdir edilemeyeceği sonucuna vardıklarını ifade etti ve sanığı 20 ay hapse mahkûm ettiklerini açıkladı.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Özersay: Kimse Hukukun Üstünde Değildir

Halkın Partisi Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İşte o paylaşım

“Medyada yer alan haberler üzerine sadece şunu yazayım: Biz iyiyiz, her şey yolunda, sağlımız yerindedir. Gece kulübü veya bir başka konu fark etmez, bizim için hukukun üstünlüğü esastır. Daha önce de İçişleri Bakanımız tehdit edilmişti, o zaman olduğu gibi şimdi de birileri kendini kaybedip şiddete veya tehdide başvurdu diye yılacak değiliz. Kimse hukukun üstünde değildir.”


Devamını oku

Genel

Tatar’dan Özersay’a Geçmiş Olsun Mesajı

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a yapılan saldırıyı kınadı.

Tatar yaptığı açıklamada, “Dışişleri Bakanı, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ a Bostancı’da yapılan saldırıyı kınıyorum. Kimsenin KKTC’nin her hangi bir ferdine, bir Bakan’a, Parti Başkanı’na saldırma hakkı yoktur. Özersay ve partisine şahsım ve partim adına geçmiş olsun diyor, yetkilileri yasal gereğini yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu