Takip Edin

Dünya

Önce Yıkıldı, Sonra Sevindi! Herkes Kaçarken Alevlerin Ortasında Tavşanı Bekledi

ABD’nin California eyaletinde günlerdir süren ve bir türlü kontrol altına alınamayan yangından korkunç kareler gelmeye devam ederken dün çekilen bir video adeta bir insanlık dersi niteliğindeydi.

TÜM ÜLKE HAYRAN KALDI

Korkup alevlere teslim olmuş ormana dalan bir tavşanı gören vatandaş önce yıkıldı, sonra tavşan geri dönünde onu kucaklayıp tehlikeli bölgeden uzaklaştırdı. Genç adamın kendi canını hiç sayarak tavşanı kurtamaya çalıştığı o anlar sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Pek çok ünlü isim de videoyu beğendi ve paylaştı.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

Hapishanenin bütün mahkûmları kaçtı!

Karayipler’de bir ada ülkesi olan Haiti’nin güneyinde yer alan bir hapishanedeki 78 mahkum, yakınlarda gerçekleşen hükümet karşıtı protestoyu fırsat bilerek kaçtı.

Polisin Aquin’deki hapishanenin yakınlarında gerçekleşen hükümet karşıtı prostestoyla ilgilenmesi mahkumların kaşmasına neden oldu.

Ülkenin ulusal polis gücü konuyla ilgili soruşturma açtıklarını belirtti.

Soruşturmayı yürüten Ralph Stanley Brice, Haiti gazetesi Le Nouvelliste’e yaptığı açıklamada, mahkumların duş almaları için belirlenen zaman diliminde topluca duşlara gittiğini ancak daha sonra hücrelerine dönmeyi reddettiklerini, polisin cezaevinin dışındaki eylemlerle meşgul olmasını fırsat bilerek kaçtıklarını anlattı.

Brice, protestocuların kurduğu barikatların 55 km ötede yer alan bir kasabadan gelen polis güçlerinin önünü tıkadığını ekledi.

Hürriyet’in haberine göre; Haiti’de Devlet Başkanı Jovenel Moise’e karşı bu hafta düzenlenen protestolarda dört kişi hayatını kaybetti.

Devamını oku

Dünya

Avustralya’da sel hayatı felç etti: 2 ölü

Avustralya’nın Queensland eyaletinde şiddetli yağışlarının etkisiyle oluşan sel sebebiyle 500’ün üzerinde ev sular altında kaldı, binlerce eve de elektrik verilemiyor. Kayıp iki kişinin cesedine ulaşıldı.

Devamını oku

En Çok Bunlar Okundu